Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 32


233 raspunsuri la acest subiect

#221
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 11:19

samira eu stiu ca Albu e in CO intre 30 iunie - 12 iulie

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#222
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 11:29

anna, ce bine ca te aud, ti-am simtit lipsa. :)

ma bucur ca sunteti bine toti 3, ar fi super tare sa ai baiat si fetita :). E ok ca ai luat 2-3 kg si eu sunt obsedata de silueta chiar si in imprejurile actuale, nu-s mama rea insa nu vreau sa pun pe mine mai mult decat trebuie. Am pus si eu aproape 2,3 kg, pentru 12 saptamani de sarcina si ceva e f bine. Oricum, am inceput sa fac ture de parc, cam 4 km pe seara. la fel ca tine, vreau si eu masaj la picioare si la maini. Sa-ti dai cu crema antivergeturi musai, pe sani, abdomen si coapse (daca nu faci deja asta).

eu ma duc abia luni la eco, o sa fiu in 12 sapt si 6 zile atunci :), desi nu mai am rabdare, ma consolez cu faptul ca poate vede mai multe lucruri fiind sarcina un pic ma avansata :)))

nu am nici cea mai vaga idee unde voi naste, as ramane la Medlife, sor'mea tot aici naste si o sa am o parere obiectiva din partea ei (ea naste prima :))...ma tenteaza sa nasc natural cu epidurala (frica groaznica, paralizanta de tot ce inseamna durere). insa depinde si de cum evolueaza sarcina, mai e si varsta pe care o am...sunt multi factori...

deocamdata mai am de asteptat pana sa fac planuri marete, la 18 sapt ma asteapta amniocenteza (cica' tre' sa o fac musai).

oricum, sunt optimista. :)

PS ai grija cu raceala aia, sa te faci repede bine. [pup]

#223
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 12:00

mda,ar fi misto sa fie fata si baiat; oricum mai am 3 la gheata, dc nu e asa rau cu primii, poate-i transfer si pe aia peste 1-2 ani
nici eu nu vreau sa pun prea multe kg, ca oricum acum 5 ani cand mi-am cunoscut sotul aveam 54 si acum am 63; deci oricum cam am cam pus, ar treb sa am cam 57, max 60
cu nasterea, eu zic sa mergi la filantropia, am auzit ca sunt conditii f bune si am niste prieteni medici, care spun ca treb spital care are resuscitare pt bebelusi,si nu stiu dc ML are. Oricum cred ca dc dai 3000 ron la spital te trateaza f bine, pe cand la ML te va costa cam 10.000 si ceva poate, nu cred ca se merita diferenta. Pe mine m-ar costa cam 15.000 fiind doi, as face rost de bani dc as vrea, dar mi se pare prea mult si oricum nu am fost eu f incantata de serviciile lor, adica nu atata de mult, incat sa ma duc si pt nastere; deci eu m-am hotarat pt Filantropia; mai ramane sa ma hotarasc la medic, nu stiu de ce prefer eu barbatii, si la ML e o femeie, ma mai gandesc un pic, mai merg la Albu o tura, i-am si spus

pai succes luni atunci, poate afli ce ai fiind putin mai maricel; de data asta a fost putin mai interesant ca se vedea cate ceva, nu ca pana acum niste puncte negre; si se miscau pe acolo, dadeau din maini, tuseau parca


[gravired] 10+ cu [bibe] [bibe]

#224
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 12:15

Anna, eu merg la Chisleag...
Cum mi se pare....immm...asa si asa....
Este fff calda, vorbeste placut, este blanda, genul acela de medic de "generatie veche".
Nu te repede, iti raspunde la toate intrebarile....dar, parca, nu-mi inspira 100% incredere...
Oricum, toate ecografiile importante le-am facut cu Albu, la ea am mers decat la control.Deci nu am rupt legatura total cu el.
Chiar luni am fost la Albu, voiam sa-i mai vada si el.
Cel mai bine, i-ati o intalnire cu ea, sa-ti formezi singura parerea.
P.S. Mirela a nascut cu Varlas!
Sarcina usoara, in continuare!

[gravired]29+cu [bebic]"Mugurel" si [bebic]"Strugurel"

#225
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 12:54

Buna, fetelor! Anna, bine a venit fata din concediu [pup]si insanatosire rapida cu raceala[flo]!
Am fost la control,astept sa-mi fie gata analizele sa vad cum stau. Dr Albu are concediu in perioadele 1-12 iulie si 1-15 august.

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#226
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 13:54

Mi-au iesit si analizele, mi s-a schimbat schema , reduc la jumatate Diphereline si introduc Puregon pe langa ce aveam. Tb sa fug spre Medlife sa iau fiola, ca tb sa incep sa o fac incepand de azi.

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#227
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 14:32

Citat:
citat din mesajul lui Anastasia_7

Mi-au iesit si analizele, mi s-a schimbat schema , reduc la jumatate Diphereline si introduc Puregon pe langa ce aveam. Tb sa fug spre Medlife sa iau fiola, ca tb sa incep sa o fac incepand de azi.

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca




Ce analize ai facut si ce modificari s-au produs de trebuie sa schimbi tratamentul?
Modificari de bine sper [:I][:)]
Te pupica si ne auzim cat de curand [pup][flo][flo][flo]



#228
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 14:35

Anna - bun venit, Maruscha, Corry - de mult n-ati mai fost pe-aici [pup][flo]
Abia astept si eu sa pun la semnatura [gravired] cu [bibe][bibe].
Cu ajutorul lui Dumnezeu si al Maicutei Preasfinte, pana la sfarsitul anului, vom fi multe burtici pe-aici.

[pup] si sarcini usoare

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G HETEROZIGOTE

#229
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 15:28

bccami, din cate pare nu-i chiar ok cu anastasia. Dar poate n-o fi asa. De obicei puregonul se da celor care nu raspund la menopur.Off si este asa scump[bang],iar dipherelinul care inhiba ovulatia la jumate...,cam asta pare a fi.
Oricum, cu incredere si speranta inainte[pk].

Cand revin din concediu sa gasesc multe burtici aici. Va pup pe toate +flo[flo]. Numai vesti bune, da?

Sa se faca voia Ta Doamne[ruga]

#230
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 10 iunie 2011 - 16:16

Gata, fetelor, acum va pot explica pe indelete, eram pe fuga cand ma scris ultimul post, ma sunase de la clinica si trebuia sa plec s aiau puregonul de la ei, am inteles ca se gaseste mai greu si trebuie sa-l incep din seara asta.
A avut dreptate Tinuta,mi-a lasat doza de Menopur la fel-225 ui, insa mi-a adaugat Puregonul de 50 UI pana marti , injectia o fac seara odata cu Menopur; cand merg iar marti om vedea ce va mai fi. Mi-a iesit estradiol 30, progesteron 0,2.
Diphereline mi-a spus sa bag 1/2 doza din injetie, restul sa arunc, cum i s-a spus si lui Mariped.
Cred ca din cauza socului cu hidrosalpinxul, de vinerea trecuta, iau mai usor lucrurile acum, fac ce mi se spune si ma rog sa fie bine la final, sa fie bebe in burtica sanatos. Pot sa-mi dea si zece injectii pe zi, psihic cred ca m-am imunizat detot...numai sa fie bine[ruga][ruga][ruga]

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -