Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (32)


206 raspunsuri la acest subiect

#31
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:00

O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
#8722; Ce s-a intamplat?
#8722; Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
#8722; Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se intoarce la doctor.
#8722; A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
#8722; Vezi daca-ti tii gura!


[gravired]17+

#32
arturicii

arturicii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.117 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:03

Ca cica altfel nu vede cat e de lung colul!(?!!!)
Eu tineam minte ca doar in primele luni nu se vede decat daca ai vezica plina cu apa insa....
Oricum eu, desi ma antrenez, ma ia o durere de burta de stau mai mult cu burta plina cu apa...

Tare bancul!

Ioana,
[comoara]Philip 6ani, [cavaler]Yann 6ani, [8**]Sabina 25+



#33
arturicii

arturicii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.117 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:07

(azi am decretat greva generala la orice treaba)

Cand vad ca voi faceti liste, cumparati....
Eu tot aman momentul si ala cu listele si ala cu cumparaturile, nu mai zic de ala cu vitaminele.

Nu stiu ce am, zici ca mi-e teama sa nu cumva sa vina Sabina mai repede.
Si ma terorizeaza si asta cu placenta praevia, a doua nastere de la marte-aprilie, Diana, a nascut prematur si cu mega hemoragie de la placenta asta praevia; sper totusi sa imi zica la echo ca s-a mai ridicat...



Ioana,
[comoara]Philip 6ani, [cavaler]Yann 6ani, [8**]Sabina 25+



#34
mommy_to_be

mommy_to_be

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 769 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:11

arturica, nici eu nu inteleg de ce te pune sa bei apa... mie nu mi-a zis nicodata sa beau, iar colul mi l-a masurat mereu. In ceea ce priveste placenta praevia, stai linistita, nu te agita prea mult, si nici nu te gandi la ce e mai rau, pentru ca deocamdata nici nu sti in ce stadiu e. Uite... la mine s-a ridicat, iar initial acoperea cu totul colul. Va fi bine[pup]



Mira [gravi] fericita 22+cu [fetita] Maya Alexandra



minunea mea

#35
rosanne

rosanne

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 386 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:16

Off...Arturicii si eu zic sa fac cumparaturile mai repede tot de teama sa nu apara mai devreme... si eu acum daca ies afara la primii pasi incep sa am contractii....nu ma vad umbland dupa toate cele prin luna a 8-a



Cristina, Corina felicitari pentru vestile bune de la echo[pk]



Roxy [gravired] 25+ cu [fetita] Natalia





Site-ul meu


Site-ul nostru


#36
cusa

cusa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:19


Am reusit sa recuperez din urma ca am avut mult, dar nu reusesc sa raspund la fiecare clar ca neuronul meu ...[bang]
M-am distrat la fiecare ce ati povestit dar intamplarea cu soricelul a fost cea mai tare. Mi-aduc si eu aminte din copilarie pe cand mergeam la bunica la tara ce urat mi-era de ei.....cred ca si acum mi-e frica [:)]
M-am uitat si pe prima pagina, arata asa frumos , acum stiu destul de multe fete culoarea caruciorului si ati ales toate nume foarte frumoase.
Ma bucur pt toate care ati fost la morfofetala si ati venit cu vesti bune si totodata sufar cu fetele care au probleme, gen arsuri, contractii,etc. Sa dea Dzeu cat mai repede sa se remedieze situatia si sa fim cu toate bine, fata probleme si sa ducem sarcinile cat mai mult pana la termen.
Eu m-am uitat pana acum la tenis la Australian Open imi place tare mult tenisul, sper micuta noastra Emma sa ajunga mare jucatoare de tenis [olala]...faine ganduri,nu?
Acum astept musafiri si ma pregatesc sa bag un pui la cuptor cu cartofi copti si mujdei de usturoi....
Va pup pe toate si o seara frumoasa si un weekend minunat!

Cornelia
[gravi] 22+ cu [fetita] Emma


#37
n_a_n_a

n_a_n_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:24

Mira, parca si sanii mei s-au sensibilizat putin. Dar nu mai sunt atat de insuportabili ca la inceput.

Nico, da-mi si mie din sfarcuri, ca eu ma lupt sa trag de ele, ca-ti dau si eu niste pigment de blonda pentru mameloame [:D] (ale mele si acuma sunt rozalii, nu si-au schimbat culoarea, desi am colostru).

Cris, same here, toata lumea care ma vede se ia de "fabrica mea de lapte" [:D]

Corina, felicitari pentru vestile frumoase de la eco [flo].

Ioana (artu), tare faina faza cu trecutul strazii! La noi... N-are rost sa-ti spun, ca stii tu! Sotul are program de dragalit mamica si burtica non stop cand e acasa. Oricum a fost foarte atent cu mine si inainte (noi dupa 10 ani inca dormim "incolaciti") Azi noapte a incercat sa ma tina in brate si sa ma mangaie pe burta, ca de obicei, dar eu, simtindu-ma tare rau, i-am luat mana si am dat-o jos de pe mine. Dimineata la prima ora, ce crezi: mai in gluma mai in serios mi-a zis ca s-a "supalat" azi noapte pe mine, si ca sa stiu ca bebelusa e si a lui! Poftim cultura!

Sabina, e bine de tinut minte, cand vine bebe, cel mai indicat e sa ne certam pe Mess [:D]

Roxy, eu sunt panicata rau de tot cu pregatirile pentru bebe, parca nu reusesc sa ma adun si sa pun pe hartie ce imi trebuie. Am tendinta sa ma pierd in inutilitati. Si eu m-am gandit sa am "just in case" o pompa manuala, si doar daca situatia cere sa-mi cumpar electrica, nu de alta, dar e 600 de lei una...

Cristina, ma bucur pentru [baietel] grasunel, si pentru colul luuung [:)]



Nana [gravi] 23+ cu[fetita]Iubirici


#38
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:29

Citat:
citat din mesajul lui arturicii
Cristina,felicitari pentru echo si bb marisor. Vreau si eu la echi dar mai am de asteptat; in plus ma streseaza rau chestia cu bautul apei inainte de echo cu o ora jumate, auzi, 2 pahare; cand eu pocnesc si la cateva guri....Deci si tu tot cu paletuta.... Era "ordin" de la inspectorat;Eu am fost la scoala 11 de pe kiseleff si la liceul Spiru Haret de la interIoana,[comoara]Philip 6ani, [cavaler]Yann 6ani, [8**]Sabina 25+
multumesc...eu rezist inca eroic , nu ma mai duc asa des la toaleta..eu am fost la scoala 7 din Baneasa..[pk] Cristina,mami de[bonjovi] Mihaita (30 iulie 2008) si [gravi]23+ cu[baietel] Matei Stefan
Alex are nevoie de noi[flo]


#39
arturicii

arturicii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.117 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:35

Nana, pai uite asa au aparut filmele alea romantice de care cei mai rautaciosi zic ca-s numa povesti. Brsvo voua.

Ioana,
[comoara]Philip 6ani, [cavaler]Yann 6ani, [8**]Sabina 25+



#40
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 19:35

, Crissy, Nicoleta , Roxy multumesc..



Nicoleta, trebuie sa fie vezica plina ca sa poata vedea starea colului.



Eu am si facut cumparaturi pentru bebe mic ( hainute, scutece, pampersi) , mai am cateva de luat, dar in ptincipiu le am de la Mihaita .







Cristina,mami de[bonjovi] Mihaita (30 iulie 2008) si [gravi]23+ cu[baietel] Matei Stefan



Alex are nevoie de noi[flo]









Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -