Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

**Buburuze de 2009 in actiune (6)**


227 raspunsuri la acest subiect

#11
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 14:36

Buna dimineata limbarnicoaselor[:D]...ma intreb de ce nu ati terimnat inca acest nou capitol?Voua cred ca au inceput sa va placa despre carnatii mei ca vad ca cereti in continuare....sac ca azi va servesc cu daia mici de gratar[:D][pup]



SSABrya [flo]pt primul dintisor si sa iasa celalalt fara dureri si maraieli[pup]

bamsy pai si pe site ai companie ca e o tanti instructoare care face cu tine si vb incontinuu...nu stiu um reuseste ca eu dupa 5 minute curg apele pe mine si gafai de zor si ea vb intr-una[alcool][alcool][alcool]Mie mi se pare mai tare decat alea de la sala(despre instructoare vorbesc)[pup]Si Denis are paturica peste cearceaf si chiar infipta bine sub saltea dar....tot reuseste sa le faca harcea parcea[pup]

reby nu te speria ca poate ii dau dintii si daia nu vrea sa pape.Daca nu are nimic altceva(tuse,febra sau altele) nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme[pup]

alic chiar fac si sunt si mai misto decat alea de la sala,la modu ca simti mai bine cum lucreaza muschiuletii.Am ales din toate si mi-am facut un program de 40 de minute pe care il fac in fiecare seara.Uite cam astea le fac

http://www.sparkpeop...les.asp?id=1330

http://www.sparkpeop...les.asp?id=1332

http://www.sparkpeop...cles.asp?id=727

http://www.sparkpeop...cles.asp?id=675

Pentru restul imi trebuiesc "aparate" dar astea pe care le-am ales mi se pare mie ca lucreaza mai toate grupele de muschi.Pai sa stii ca la 2 l sange de taur face cat 5 sedinte de gimnastica[:D][pup]

voicu bebi tu chiar esti obraznica foc[:D] nu ai mai dat tu nici un semn de viata sa ne arati si noua ce frumos a crescut Larisa?Rusinica da....bine ai revenit printre noi.Larisa e o carliontata dulce si tu nu cred ca ai fost acasa cand ai facut-o ca e tati leit [pup][pup][pup]

lavinia imi pare bine sa citesc ca sunteti mai bine...fruntea sus ca trec ele repede[pup]

ema sar'na pt cafea si lasa-le dracu de distonocalme ca de la alea dormi si mai profund[pup]Bine ca am apucat sa bag aspiratorul un pic in sufragerie ca acu am citit de lene si mi s-a facut [pofta][pofta][pofta]Am luat si eu o bucatica...sper sa-mi treaca pana ii pregatesc copilului dejunul ca altfel ramane nemancat[:D][pup]

anna mama si tu ai fost zgaltaite....da ce tare s-a simtit....cu siguranta cuscra'mea a fost vinovata[:D]



Gata carnatelul nr 1[:D]



DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]

[*] [copil]meu scump [*] [pegeam]primul Craciun [*] Revelion-1 Ianuarie [*] Flmulete BB mic [*]





#12
voicu_bebi

voicu_bebi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.170 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 14:41

Dana..asa-i sa imi fie rusinica[:D] da tot vreau un carnat [olala]

chiar ca io nu am fost la proiectarea fi-mii[:D] nu doar ca seamana la fizionomie dar si cand se incrunta ce fata de periculoasa are ...leita barbata-miu ,si la mancare la fel e

mai devreme k sa vedeti ce mama sunt...stateam k vacuta pe net si fi-mea adormise in premergator [:D]

voi ce mai gatiti pt pitici, ca tre sa ii fac mancarea de pranz si n-am idee




Anca mami de bebelina[fetita] Larisa Elena(18.05.2009) ...[amoras][8**][zana]



pozici[comoara][colegi]



#13
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 14:56

Dani3lla, sa o iau pe rand:

1) Cezara sta ziua mai mult in patul mare si nici nu e prea mobila. Chiar si in patutul ei molfaie la jucarii stand pe loc (astfel ti-am raspuns si la intrebarea 2 )[:D] Mai nou incearca sa se ridice, dar nu vandalizeaza nimic. Na! E domnisoara! Caruselul nu mia este interesant si niic nu-l prea mai pun ca trage de el si-si da cu cutiuta muzicala in cap ... si e cam naspa.

3) Tot a doua varianta si la mine: nu raspunde mereu cand o strig, mai ales la masa. Mereu e ceva mai interesant sub masuta ... niste picioare, niste cureluse, ceva.



Andreea [mamica] si [bb] Cezara - Ilinca (2.06.2009)

#14
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 15:22

Uite acum am observat ca la datele de nastere ale mamicilor, la septembrie eu is trecuta 6/11 si trebuia 6/09. Vad ca mai sunt fete cu luna 11 trecute la septembrie. Picky, cand ai timp, te rog sa corectezi. Nu ca ar fi foarte important, dar daca tot le-am trecut acolo, sa fie corect. Sa stim cand sa ne felicitam. [pup]



Andreea [mamica] si [bb] Cezara - Ilinca (2.06.2009)

#15
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 15:32

Am vazut ca toata lumea pune meniuri pe aici, asa ca hai si noi:

7 - laptic (dar vacuta mea nu e bio, ca mananca numai prostii )[:-)))]

11 - para + 1/2 banana si la vreo 1/2 h laptic

14.30-15 legume+piept de pui+ulei masline, apoi iar laptic

18 - branza + dovleac placintar

21-22 - 210 ml lapte Milumil 2



Ieri la cina a servit iaurt cu cereale, n-a fost prea incantata.

Eu la pranz inca ii fac asa o amestecatura cu de toate(morcov, pastarnac, telina, ardei gras, conopida, dovlecel, cartof, piept de pui, ulei de masline), nu stiu cand am sa ma incumet sa fac o mancarica cu mai putine ingrediente.







Andreea [mamica] si [bb] Cezara - Ilinca (2.06.2009)

#16
miruta

miruta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 15:42

ANDREEA...hai ca am modificat eu ...sper sa nu se supere PICKY.

eu v-am citit dar ma iertati ca n-am chef de vorba azi...minunea la noi nu dureaza nici macar 3 zile..azi noapte am dormit iar f prost si azi are bazdaci in fund.[bang]imi vine sa-mi iau campii cu asa copil.

Va pupam pe toti si pe toate.



Mirela ,cea mai fericita mami de pui mic ,Antonia Maria(13 iunie 2009)



Jurnal de bebe strumf

Antonia,minunea mea

#17
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 15:43

anno eu cred ca biciul ala l-ai primit tu dar cum esti fata draguta si buna, mi l-ai cedat mie....[:D]...sarumana, sarumana, esti o dulce[pup][:D]. sa-ti fie de bine[:D]
dana [pup]iti dai seama ca nu ma apuc de medicamente....inca mai am putina minete...cam carbonizata, da e[:D]. m-am vindecat de lene...am fost la C&A si i-am luat lui Darius pijamale[:D]....creste copilul asta vazand cu ochii....saptamanal adaug la cutia cu lucrusoare mici 1, 2 bucati.[:D]
anka tinem pumnii pt bb2[:D]...ia uimeste-ma cu varsta ta matusalemica[pup]

#18
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 15:47

mirela ia o cana de cafea de la mine...eu sunt deja la a 3 a pe ziua de azi...
cunosc sentimentul fooooooooaaaaaaaaaarrrrrrtttttttttttteeeeeeeee bine. eu il mai linistesc scotandu-l afara....macar oleak asa cat sa-i inghete bazdacii[:D] sau ma bag in cad cu el la inotat. succes si nervi tari

#19
Deea_24

Deea_24

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 16:06

lisa79 bine ai revenit [:D] tot vroiam sa iti spun ce mult imi place ca te implici in astfel de activitati! [pup]



annkkaa faine culmile [:)]



anna-mama ce scumpic e Vladut in zapada! Am eu impresia sau ii place sa pozeze? [:D] E un dulce! [pup]



dani3lla ei, dar morcovelul ala nu are si frunze? [:D]



eumada of,of [pup] dulce sa treaca starea asta nasoala... Pai la cat e de dulcica Eva sigur ii gasesti usor pretendenti! [pup]



anna-mama mie asta imi place cel mai mult [:)] http://www.magazinul...ta-happy-2.html



cris_82 of soacrele astea.. sper ca i-ai taiat "elanul"



lavinia.p offf, trimitem multi [pup] la Rares sa treaca raceala cat mai repede!



Picky multumesc de sfaturi si incurajari! [pup] sa ne pui si noua poze cu Picky hihihi.



mirutaaaaaaaaa mada, dar ce tort! Vrem si noi![:D] Anto e o frumoasa! [pup][pup][pup] hai, spune-mi te rog si mie de unde ati luat mingiutele alea colorate si cu cat. [pup]



bamsy eu cred ca exagerezi putin [:)] [pup] si Bafta daca te hotarasti sa mergi la aerobic! [pup] ce dulce e Maia in pozitia preferata! [:D]



Serialbastre dar ce mare s-a facut Cezara!!! Si ce frumoasaaa! [:)] [pup] printesa!



Dani3lla la noi nu doar patutul e vandalizat si toata casa!!! Pe unde trece bebe trece si cutremurul [alcool][alcool][alcool]



Cu jucariile, incepe sa se joace cu ele si nu doar sa le bage in gurita deh le-a gustat deja de nenumarate ori [:)]



De raspuns raspunde la nume cam in 90% din cazuri [pup]



SSABrya felicitari pentru dintisor! [pup] sa treaca durerea...



Voicu_bebi bine ati venit!







[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

Raza noastra de soare [copil] DARIAN RAFAEL (22.04.2009)

Darian's B-day ticker!>>>>> bebe mic >>>>> filmulete

#20
SSABrya

SSABrya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 16:18

[pup][pup][pup][pup] la buburuze si mamici de buburuze.
Am dormit si noi un pic mai bine azi noapte, me-am trezit doar de 3 ori[bang][bang] ca sa manance.
in rest nimic nou, inca mai citesc din urma[:I]

http://photobucket.c...agabriela_photo
http://s761.photobuc...sabrya/La mare/

http://s761.photobuc...ine aks/6 luni/


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -