Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

**Buburuze de 2009 in actiune (6)**


227 raspunsuri la acest subiect

#221
Ramona.P

Ramona.P

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 643 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 01:58

Sa dau si eu un semn de viata....





Bianca mea e racita...are zmei multi si transparenti...acum vad ca se fac albi...sper s nu ajungem la galbeni/verzi [bang] Are putin rosu in gatulet.....e foarte maraita si de aia nu am mai intrat,....Momentan suntem la ai mei ca la noi acasa e tare frig...Aseara dupa ce am venit de la pediatra a facut si nitica temperatura..38 de grade...Se chinuie si dintzucul nr 2 sa iasa si e mai rau decat primu....despre care nu am stiut ca isi face aparitia..vad ca recupereaza la al 2-lea. Are la 7 luni si 11 zile 7400 g si 71 cm.



In rest...nu mai zi nimic ca`s chiauna...la 2-3-5 dimineata suntem cu aspiratorul in functiune si scoatem zmeii ca se trezeste plangand ca nu poate respira....mi se rupe sufletul e mila....



Acum vad ca a inceput putin si cu tuse....suntem pe tratament....

Sper s treaca mai repede ca....e ingrozitor sa-ti vezi copilu cum se chinuie.



Va pup dulce si multa sanatate tuturor...ca`i mai buna decat toate.



mami fericita de [copil] Bianca Maria (11.06.09)



* * * * * Filmulete cu Bianca * * * * * Atat a crescut pana acum fata noastra * * * * *





#222
buburuza1979

buburuza1979

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.259 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 02:40

[nebu]

bey dar ce spor aveti la scris...

eu am ramas pe la capitolul 2 cu cititu [:I]

nu ma lasa fi'miu nici sa mor [nebu]

dar tot il iubesc de ma topesc [i]

a zis mmmmoo-mmmooo uitandu-se in ochii mei su cu o manuta pe obrazul meu! FLEASCAAAA m-am facut instant!



bey scuzati absenta dar nush cum naiba se brodeste... cand intru si eu pe forum atunci il apuca pe cupil bataiala si urlatoarea ca cica imi permit sa nu il bag in seama... rusine sa imi fie!

asa ca sunt in pom cu totu' cu noutatile si discutiile! incerc macar capitolul asta sa il mai rasfoiesc nitel...



va puuuuuuupppp !!!

[flo]




______________________

[buburuza]mami de pic



[pegeam] primul craciun in trei


#223
buburuza1979

buburuza1979

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.259 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 04:40

asaaaa, ca am ajuns pe la capitolul 4.



va multumim fetele pt urari de ziua lui Serban! [pup][pup][pup]

am baiat mare... nu imi vine sa cred ca are 6 luni! parca mai ieri veneam de la maternitate si era cat o sticla de 2 litrii... asa repede zboara timpul asta [bang]

chiar ieri vorbeam cu sotul ca la anu' pe timpul asta imi dau dezlegare pt bebe 2! poate imi da DD o fetita cu codite [olala]



ne-am diversificat si noi... merge incetisor dar bine. am inceput cu legumele si la pranz pe langa lapte papa si piure din morcov, pastarnac, cartof si azi am bagat si ardei. langa ele fierb si o ceapa si telina dar inca nu le-am bagat la pasat.

la inceput cu morcovul nu prea ne-am inteles, dar cand am inceput sa adaug si celelalte a devenit interesant.

papa si seara la masa de 6 lapte si cereale...alea ii plac foarte mult.

nu stiu fructele cand o sa i le bag, la ce ora sa i le dau pt ca nu avem nici un program ... de fapt avem un fel de program de liliac... se culca pe la 2-3 noaptea si se trezeste la 11-12 la pranz. la 4 dimi si la 9 dimi papa tzitzi in somn. asa ca masa de fructe dimineata nu prea am cum sa ii dau.



e mommy addicted! [pk] ta'su poa sa plece unde vrea ca nu e bai, dar eu sa nu indraznesc sa dispar din peisaj ca e jale. sunt cea mai buna jucarie a lui si ma topesc cand intinde manutele si ma apuca de fata si ma trage spre el sa ma imbratiseze si sa ma pupe (adica baleasca) pe nas!

a invatat sa bata din palme a la "bravo" si e tare fericit!



eu sunt topita dupa el si stau cu orele si il privesc si uit sa si mananc/dorm/scris pe forum etc... adevarul e ca imi si umple timpul la greu!

pe zi ce trece nu inceteaza sa ma uimeasca si sa ma faca sa ma simt mai fericita si implinita si mai mandra de minunatia care a iesit din mine!



ma duc sa mai citesc din urma... dar in stilul in care scrieti cred ca tot timpul voi avea de recuperat o groaza...



[flo]




______________________

[buburuza]mami de pic



[pegeam] primul craciun in trei


#224
lavinia.p

lavinia.p

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.260 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 04:40

Am revenit si eu si nu am 5 pag de citit ci doar 3[bang][bang], mai da ce limba lunga aveti[:D]

Miruta[pup], ma bucur ca ai reaparut, ce face Anto?

Bamsy[pup]

Anna sa foloseasca Vladut sanatos tricicleta, ma bucur ca ai gasit pana la urma, ne arati si noua de care ai luat pana la urma?[pup] Nici eu nu cred ca m-as putea abtine[:D]...exact la fel am patit si eu dupa ce m-am angajat si casatorit am pus pe mine din aceleasi motive ca si tine!

Anna unde-i tii ziua la pitic?

Cris [:D], nu-i bai mie mi se par linistitori. Iti eram datoare cu o poza cu patrupedul meu [:D]

http://picasaweb.goo...077797130165682

Anna super si acvariul vostru, acuma chiar ca si eu vreau![pup]

E scump un acvariu asa mai mic cu pesti?

Bamsy vreau poza cu scaunelul, si noi o sa vrem sa-i cumparam!

[pup]...poate luam unul tot la fel ca al vostru sa nu ne iesim din ritm [:D]Noapte buna!

Voicu bebi eu folosesc Mustela[pup]...ai reusit sa faci poza? vrem sa o vedem[:D][pup]

Ramona offf, multa multa sanatate, prin acelasi chin trecem si noi cu Rares, adica la noi a trecut ce a fost mai greu, dar si acuma noaptea s-a trezit ca nu mai putea de mucisori si a trebuit aspirati...stiu cum e sa-l vezi ca se chinuie! Multa sanatate va dorim![pup]

Apropo nici acuma nu doarme Rares de la 12 [bang][bang]

Buburuza te mai asteptam mai des, felicitari pt cuvintele, cred ca te-ai facut fleasca![pup]

Va pup fetele merg sa-mi leg pruncu de pat ca de dragul de a sta in 4 labe nu vrea sa mai doarma si pe langa asta mai face si ca un tractor[bang][bang][q][q]



Mami fericita de printisor [copil] Rares Florin



Rareselul creste mare



http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png



[mamica] 23.05.2009

Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

#225
lavinia.p

lavinia.p

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.260 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 04:49

Buburuza f frumos ai scris, la fel simtim cred toate, desi eu recunosc cateodata imi vine sa fug in lume ca si acum, nu vrea sa doarma si gata, nuibai ca la 9 ii dau trezirea sa nu mai doarma pana la 12, sa vedem daca-i convine!

Va pup acuma chiar ca plec sa vad ce fac cu pruncu!



Mami fericita de printisor [copil] Rares Florin



Rareselul creste mare



http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png



[mamica] 23.05.2009

Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

#226
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 11:00

Buna dimineata nesuferitelor[zz][zz][zz][zz][zz][zz] luati de aici o [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] de caciula....sa nu luati mai multe ca sunt cu ochii pe voi....nu de alta dar cred ca din cauza cafelei vb asa mult[:D]...de maine propun sa se dea dimineata ceai de tei [:D][:D][:D]



Luati si una bucata CAPITOL NOU



DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]



pozitii de somn



inainte / dupa[q]



[copil]1zi [copil]2 sapt [copil]1 luna [copil]2 luni [copil]3 luni[copil]4 luni[copil]5 luni[copil]6 luni[copil]7 luni





#227
yioanna_s

yioanna_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 992 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 15:21

am intrat pe fuga doar sa va salut si sa va urez o duminica frumoasa....
dani3lla:ms de cap nou...[pup]
cuscra:felicitari pt trezire,vezi poate se regleaza asa
revin promit de data asta dar nu sh cand voi ajunge sa recuperez din urma tot,data trecuta nu am mai reusit k trebuia sa trimit laptopul k a avut un defect la placa DVD baraia si nu am vazut decat acasa asa k l-am trimis inapoi si ieri am primit altul YES de data asta in engleza...am scapat si eu dani3lla,groaznic
sant supy,pitica mea are diaree asa cred k deja a avut 3 scaune de la 12 np...oare de la fe?

va imbratisez
mmmm pupici si de la stefania in special pt rares


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra [zana]
http://picasaweb.google.com/home
http://lb1f.lilypie.com/hIDVp3.png


17.06.2009 [mamica]



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -