Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scoala 172 Sfantul Andrei Drumul Taberei


27 raspunsuri la acest subiect

#1
crissteo

crissteo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 853 mesaje

Postat 08 mai 2011 - 21:11

Buna ziua. Va rog, ma puteti ajuta cu informatii despre scoala 172, mai exact clasa I in anul scolar in curs, adica cei care anul viitor vor fi clasa a II a? Stiti informatii despre doamnele invatatoare, am auzit ca dau de lucru acasa mult diferentiat, unele foarte mult, altele foarte putin, dar nu am aflat informatii concrete. Sunt si clase de step by step? Orice informatie imi e de folos. Multumesc foarte mult.

Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)

#2
Ana71

Ana71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 09 mai 2011 - 12:33

Buna,

Eu am baiatul in clasa a 5-a la Sf. Andrei. Da, exista clase step by step (de obicei o clasa -A). Din cate stiu eu sunt destul de multe cereri pentru aceasta clasa. Eu personal nu prea sunt de acord cu tipul acesta de clasa din cauza greutatilor de adaptare in clasa a 5-a (si crede-ma clasa a 5-a chiar este o clasa grea).

Intrebai de o invatatoare care are acum cls 1. Daca te intereseaza iti voi da numele pe PM. A avut-o si baiatul meu si este o super doamna. Pur si simplu nu am avut ce sa-i reprosez in cei 4 ani cat a avut-o invatatoare. A stiut sa se si impuna si sa se si apropie de ei. A lucrat mult...ce-i drept ei sunt si o clasa foarte buna, cu multe rezultate la diverse concursuri (ce-i drept fii-miu nu e printre cei cu rezultate [:D]. A fost obiectiva si se vede ca ii place ceea ce face. Copiii inca mai pastreaza legatura cu dansa si se gandesc cu nostalgie la perioada cand erau cu "doamna".

Am si eu o intrebare: cumva exista parinti care au acum copiii in clasa a 3-a la aceasta scoala? As vrea s-o inscriu si pe fetita mea anul viitor si as fi vrut si parerea unor parinti referitoare la doamnele invatatoare.

#3
crissteo

crissteo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 853 mesaje

Postat 20 mai 2011 - 16:38

Ana71, multumesc foarte mult pentru toate informatiile. Mi-au fost de mare ajutor. Iti doresc zile frumoase si numai bine.

Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)

#4
dhermina74

dhermina74

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 31 mai 2011 - 16:39

Buna. Daca sunt pe forum parinti care au acum copii in clasa a 3-a,ma intereseaza si pe mine ce invatatoare sunt bune.De semiinternat sau after school stiti ceva,ce program are? Va multumesc.

#5
Alemam

Alemam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 14 septembrie 2011 - 18:23

Dhermina74, ai aflat ce invatoare au clasa a IV a anul acesta?

Ana71, invatatoarea baietelului tau a preluat clasa I anul acesta, 2011-2012? Poate ai tu cumva informatii despre invatoarele care au acum clasa a IV a?

#6
Ana71

Ana71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 19 septembrie 2011 - 15:57

Citat:
citat din mesajul lui Alemam

Dhermina74, ai aflat ce invatoare au clasa a IV a anul acesta?

Ana71, invatatoarea baietelului tau a preluat clasa I anul acesta, 2011-2012? Poate ai tu cumva informatii despre invatoarele care au acum clasa a IV a?


Buna,

Invatatoarea baiatului meu are acum cls a 2-a.
Si pe mine ma intereseaza o invatatoare buna, care are acum cls a 4-a pentru fetita mea care este in grupa pregatitoare. Preferam sa aud parerile unor parinti care sunt multumiti (si ei si copiii [:D]) de invatatoare...se pare ca nu avem mamici aici cu copii de cls a 4-a la aceasta scoala.

#7
Alemam

Alemam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 19 septembrie 2011 - 16:19

Ana 71,

Sa-mi spui si mie daca auzi ceva. Voi locuiti in zona? Stii daca au after school? Si daca au after school, stau acolo sub supravegherea invatatoarei de la clasa? Ma intereseaza mai multe informatii din interiorul scolii. Cu cat timp inainte ar trebui sa merg si sa o inscriu?

Multumesc anticipat!

#8
geniest

geniest

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.561 mesaje

Postat 19 septembrie 2011 - 16:53

Nu au after school. Au numai 1 clasa de step by step, unde copiii raman pana la 16:00.




http://chicboutique2011.blogspot.com/

#9
Ana71

Ana71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 19 septembrie 2011 - 18:07

Citat:
citat din mesajul lui Alemam

Ana 71,

Sa-mi spui si mie daca auzi ceva. Voi locuiti in zona? Stii daca au after school? Si daca au after school, stau acolo sub supravegherea invatatoarei de la clasa? Ma intereseaza mai multe informatii din interiorul scolii. Cu cat timp inainte ar trebui sa merg si sa o inscriu?

Multumesc anticipat!


Da, noi locuim in zona. Nu stiu nimic despre after school. Nici nu stiu daca exista (cand era baiatul in clasele primare si ma interesa subiectul in mod sigur nu exista).

Inscrierile anii trecuti se faceau prin februarie. Acum o sa fie o bulibaseala si cu noua lege a invatamantului. Poate vor aduce la scoala si clasa 0. Vom vedea pe parcurs.



#10
Alemam

Alemam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 11:20

Buna, fetelor!

Dupa un lung sir virtual de investigatii, iata care sunt invatatoarele care ar prelua clasa I in anul scolar 2012-2013 la Scoala nr.172 Sfantul Andrei:

Cristache Natalia
Cristea Aurora
Diaconu Felicia
Hoara Camelia
Andreea Constantinescu (care are in prezent clasa step by step)

Aveti careva detalii despre aceste invatatoare?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -