Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scoala 172 Sfantul Andrei Drumul Taberei


27 raspunsuri la acest subiect

#11
Alemam

Alemam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 11:28

Inca ceva...Cineva mi-a recomandat-o pe invatatoarea Mosteanu Elena Florenta de la Liceul Eugen Lovinescu. Este o doamna foarte, foarte draguta, apropiata de copilasi, care pune foarte mult suflet in ceea ce face. Problema ar fi ca despre acest liceu parerile nu sunt foarte bune...



#12
gilic

gilic
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 09 martie 2012 - 22:20

Hoara era cea mai buna. Dar s-a implicat in prea multe proiecte si nu prea mai are timp de elevi.

Felicia Diaconu, nu.

Mie mi-a fost recomandata una din restul, dar nu o spun aici de teama sa nu dea lumea navala si sa nu mai am eu loc.

Informatiile le-am primit de la o invatatoare.

#13
ina1976

ina1976

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 18:13

Va rog sa-mi recomandati si mie o invatatoare care are acum clasa I la Sf Andrei, eventual pe PM. Am mare nevoie de aceasta informatie. Multumesc!

mami INA si bb Teo

#14
myrafromro

myrafromro
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 iunie 2012 - 11:56

Invatatoare la clasa I, in anul scolar 2012-2013 sunt: Constantinescu Andreea, Hoara Camelia, Cristache Natalia , Diaconescu Felicia.
La clasa de " step by step" sunt doua invatatoare ( Mihai Gabriela si Clucereascu Tatiana).
Toate invataoarele sunt foarte bune. Stiu de la parinti, profesori de gimnaziu, personalul de ingrijire si paza. Exista multa invidie intre ele, invatatoarele, asa ca nu va luati dupa caracterizari facute de celelalte invatatoare.
Hoara Camelia este foarte buna ( cele mai bune rezultate la concursurile din clasele III-IV
Constantinescu Andreea ( este la clasa de step, dar de la anul viitor va lua clasa de invatamant traditional, este de asemenea foarte buna ( are rezultate de concursuri in clasele III-IV).
Cristea Aura( sau Aurelia) nu va mai veni - se pensioneaza( rezultate foarte bune la concursuri)
Diaconescu Felicia ( acum e in concediu crestere copi, dar revine de la toamana) este tot o invatatoare buna ( a avut serii bune de elevi)
Cristache Natalia - o invatatoare foarte buna ( se casatoreste insa in vara aceasta, deci e posibil ca in decursul acestei serii de elevi sa devina mamica si sa lipseasca de la scoala, dar e normal, si noi am devenit parinti ...)


#15
myrafromro

myrafromro
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 iunie 2012 - 12:07

Citat:
citat din mesajul lui gilic

Hoara era cea mai buna. Dar s-a implicat in prea multe proiecte si nu prea mai are timp de elevi.

Felicia Diaconu, nu.

Mie mi-a fost recomandata una din restul, dar nu o spun aici de teama sa nu dea lumea navala si sa nu mai am eu loc.

Informatiile le-am primit de la o invatatoare.


Nu este tocmai adevarat. Un cadru didactic face proiecte impreuna cu elevii:concursuri scolare, pregatire suplimentara,articole revista scolara,excursii, serbari, vizionari de teatru si film etc. Acestea sunt proiectele. Deci ele implica o mare munca atat la clasa, cat si dupa ore.Elevilor le place deoarece tot timpul sunt ambitionati.

#16
busymummy

busymummy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 05 iunie 2012 - 12:39

Stie cineva cine are acum clasa I step by step? As vrea sa-mi mut baiatul din clasa a II-a si caut pareri...

Multumesc[flo]



[mamica] de Vlad - [copil] 11.11.2009 si Andi - [bonjovi] 6 ani.



POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD



AM PRODUSE LA BAZAR !



#17
ina1976

ina1976

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 04:01

Revin si eu cu rugamintea de a primi informatii despe doamnele invatatoare care au avut in 2011-2012 clasa I si anume
Bojog Constanta
Vasile Evelina
Alexandrescu Eliana
Popescu Anca
Mihailescu Mirela
Urmuz Raluca
Burnichi Lorena
Dumitru Viorica
Multumesc!

#18
gesi

gesi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 22:20

Buna tuturor. Se pare ca dna Aura Cristea nu s-a pensionat, asa cum s-a scris anterior. Sper din tot sufletul sa nu o faca in urmatorii patru ani[:D]. Rog mamicile care au avut copiii la dansa in anii trecuti sa-mi spuna cum au decurs relatiile cu elevii dar si cu parintii. Multumesc anticipat.



[foto][copil] Ingerul care mi-a schimbat viata Povestea cea dintai



„Imaginatia e mai importantã decât cunoasterea!”- Albert Einstein



#19
crissteo

crissteo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 853 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 16:50

Buna ziua,

Mamici, va rog, cine stie care este programul la after la scoala Sf Andrei? In anul scolar viitor la clasa 0 va fi after? Stie cineva care sunt invatatorii care vor prelua clasa 0? Si un invatator pe care sa-l recomandati din experienta?

Multumesc mult.

Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)

#20
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 15 martie 2013 - 13:00

Exista un program after la sf Andrei?
Eu stiu de un program Scoala dupa scoala unde li se asigura copiilor o masa (mai mult sau mai putin comestibila) si in care isi fac temele si care dureaza de la 12 la 14.

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.ro/
http://www.copaculdehartie.ro/


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -