Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***318***


233 raspunsuri la acest subiect

#31
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 16:59

Pai pisigri zice de soti care sunt prieteni fara sa se iubeasca si NU se despart.
Pai ce inseamna in cazul asta sa fie "in relatii de prieteie"? Adica se-nteleg bine, ca doi pretini? Pai asta nu e tot o forma de afectiune/ iubire? Sau zici ca atractia fizica e exclusa total? Nu stiu, eu nu pot sa vizualizez asa ceva, adica ori aia doi is prieteni, se inteleg, se simt bine impreuna (chiar daca si-o trag mai rarutz[:I]) ori sunt prieteni asexuali ca sa zic asa si atunci clar apar frustrari macar la unul dintre ei, de nu la ambii.

#32
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 17:01

Spirala pentru Miha noastra care nu mai da deloc pe la noi din motive de computer stricat (?)

Bia, esti o puternica cu mintea intreaga chiar daca te mai bantuie trecutul nefericit alaturi de un tata tiran. Of si cati copii au avut o astfel de copilarie , bine ca ai o mama buna care din pacate sta alaturi de el pana la final.

Imi amintesc de copilaria mea (ca deh, ati starnit subiectul), unde tata (Dumnezeu sa-l odihneasca in liniste) ne mai "altoia' cu o curea, un bat, o palma sau ma tragea de perciuni dar nu pot spune ca am avut o copilarie nefericta, era haios,o iubea pe mama scotand cele mai tari perle cand era vorba sa o strige, sa o alinte "mamucutza mea,cea slaba si urata", "tataneasa" (mama a fost mult timp bolnava iar planta tataneasca era un remediu bun), ii facea multe declaratii de dragoste foarte haioase si o pupa ce frunte foarte des... so,chiar daca luam bataitza uitam repede iar atmosfera din casa era una placuta si cred ca asta conta mult...


#33
bebe_shtrumf

bebe_shtrumf

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.281 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 17:02

Sanatate Mihaela[flo]!
sa te faci bine repede, recuperare rapidissima.
deci stiu din surse apropiate ca intr-adevar un copil, 2 da te poate apropia, insa dc nu te mai iubeste, nici 10 copii nu te mai tine impreuna.
simti un sictir de te-ai duce invartindu-te.
ca vremurile au fost si sunt din ce in ce mai grele, putine pers sunt tari sau ajutate s-o ia de la capat sa-si refaca viata.
le doresc bafta si ii apreciez pe cei care pot sa-si ia viata in maini.
dar.. ii super apreciez pe cei care stau acolo si sufera si-i mai arata si compasiune la batranete, cand nemernicul vede ca nu mai poate si recurge la pers pe care mai ceva ani o batea injura sau ma rog...ce-i mai facea, hai sa fim realiste ca majoritatea sau generatia mama tata, nu concepea divortul este si acum o rusine, si dc mai aveai si copii vaaaaaaaaaai!
si oamenii de la oras tot de la tara sunt, ca se mai scolesc si adopta stiluri de viata...tot de acolo se trag.
mi-e drag si de oraseni si de tarani, bubosi sunt peste tot.padure fara uscaturi....
mi-aminteste o vizita la niste medici celebri,copil fiind, ii vedeam din povesti mama ce casa, ce masina, ce bijuterii, iar cand am ajuns in living boram si matzele din mine,pe jos de la chibrituri pana la cioburi, cainele ne lingea bine si sigur prajiturile de pe masutza...de vis ce sa mai!
iar la o babutza care era prietena cu mamaie, lingeai miere, si dadea saracacios imbracata si nu iti imaginai ce are-n casa, toate apretate si dichisite.nu ziceai ca e la ea acasa in veci!
nu mediul ci perosana dc e ne dam cu parerea, cred eu.
cam atat.
week-end plakut.[pup]
"floare albastra, floare albastra totusi este trist pe lume!"[:D]

[biz]Ariana-Maria ="Miezul vietii s-a mutat...e ghiocika mea frumoasa!"[autoroz]-25.02.2009

#34
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 17:23

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Pai pisigri zice de soti care sunt prieteni fara sa se iubeasca si NU se despart.

Aha, m-am dumirit.
Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Pai ce inseamna in cazul asta sa fie "in relatii de prieteie"? Adica se-nteleg bine, ca doi pretini? Pai asta nu e tot o forma de afectiune/ iubire? Sau zici ca atractia fizica e exclusa total? Nu stiu, eu nu pot sa vizualizez asa ceva, adica ori aia doi is prieteni, se inteleg, se simt bine impreuna (chiar daca si-o trag mai rarutz[:I]) ori sunt prieteni asexuali ca sa zic asa si atunci clar apar frustrari macar la unul dintre ei, de nu la ambii.

Subscriu!

#35
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 17:58

Tufete, la Phiphi deja e a 4 a zi saptamana asta cand n-o pot birui de-amiaza, sare peste somnul de pranz. Dreptu-i ca in aste zile adurneste pe la 20, cel tarziu 20.30 (in timp ce daca baga 3 ore somn la pranz nu mai pune capul la orizontala pana pe a 22-23 chiar). Da' totusi, nu-i cam devreme sa renunte la somnul de pranz? (dreptu-i ca si io-l uram din suflet in copilarie[:D])

#36
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 18:32

Hellou !!!



Astazi sunt libera asa ca am profitat si am umblat cu Ada toata ziua, am dus-o si pana la birou pt ca aveam ceva urgent de facut, s-a distrat f bine cu colegii mei care i-au dat niste markere sa deseneze drept pt care mai putem casa o bluza tare draguta insemnata si ea [:D]



Ce animatie pe aici, imi place [pk] !!



Sa o iau pe rand:



Aris, ma bucur ca ai dat un semn de viata chiar si pe fuga, dar te asteptam macar in wkd cu un raport scurt, ne e dor de tine !!![pup][pup]



InaPreda, am analizat cercul meu de cunostinte si prieteni si am constat cu drag ca toti sunt cam AP, mai mult sau mai putin dar in esenta oameni luminati la cap care nu isi bat copiii sub nicio forma si ii educa pozitiv [:)]. Nu zic or mai fi si exceptii dar eu nu m dat de ele decat pe la locul de joaca si acolo fac lobby de fiecxare data cand am cu cine [:D]

Asa ca ne putem muta la Bucuresti, glumesc desigur deoarede e ultimul lucru pe care mi-l doresc



Bianca, in prima faza citind mesajul tau recunosc ca m-am inflamat dar am zis sa ajung cu cititul la zi si bijne am facut pt ca am dat peste mesajul lui Anaan [olala][pup][pup] si nu a mai fost nevoie sa concep eu ceva deoarece subscriu 100% la cele spuse de ea [flo][pup]

Si exemplul cel mai concludent pt a sustine cele spuse si de ea e bunica mea draga de care va tot povestesc, care desi a crescut toata viata la tara, drept e ca intr-un sat nemtesc, are niste valori morale si ne-a dat o educatie care cred ca nu se regaseste la multi oraseni chiar si din capitala fiind ; ea chiar e AP si ma tot mir cum de poate fi asa avand in vedere prin cate a trecut [pup]



In al doilea rand te imbratisez cu drag pt ca ai avut curajul sa ne povestesti cate ceva din copilaria ta, te inteleg din pacate f bine pt ca nici tatal meu fie iertat nu a avut nicio treaba cu AP-ul ca sa zic asa, ba din contra, dar timpul inapoi nu-l putem da si nu are rost sa ne enervam, trebuie sa ne concentram pe viitor si sa dam din noi tot ce e mai bun din noi pt copiii nostri !

Oricum sunt convinsa ca bagajul emotional acumulat isi pune amprenta adanc asupra fiecaruia, important e sa constientizeze ce a fost bine si ce a fost rau si sa nu cadem in extreme, adica eu am fost tinut din scurt, copilul meu o sa fie liber liber , si aici iar ajung la vorbele lui Anaan [pup], adica nu as vrea sa cresc un mic egoist razgaiat care sa creada ca tot i se cuvine si apoi sa dea cu capul si sa vada ca nu e asa de fapt in lumea asta



Mihaela, din ce mi-a spus Olga e ok, i-au scos doar o parte din tiroida ceea ce e bine !! Multa sanatate si sa se refaca rapid !!!





Alexandra (03.03.09)







#37
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 18:37

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
pisiko... cum sa-ti explic mai clar? :) cind NU mai iubesti, vezi persoana cu alti ochi, si daca nu ati fost preteni inainte de a va iubi, cam greu sa fiti apoi;
Subscriu si eu la cele spuse de Chatonel, nu cred ca doi oameni care s-aiu iubit, raman prieteni apoi, am enspe mii de exemple in acest sensAlexandra (03.03.09)

#38
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 19:45

Eu azi n-am ucenici, ca trebuie sa merg la cursul ala de care va ziceam saptamana trecuta; merg si in dupa-amiaza asta si maine, dar fara niciun chef. Daca pentru curs n-am nicio tragere de inima, las' ca-mi arde de haladuit pe-afara![:I]

Pisik, sa va distrati fain la Valcea si sa va treaca toata raceala![pup]

Andrei s-a pus bine de tot pe vorbit, toata ziua are de explicat ceva. Azi a fost la plimbare si, galant, mi-a adus un buchet de flori (= un snop de buruieni) si si-a motivat gestul" "plashe tine, foi dau!"[:)]. E si mare cititor de-o vreme incoace: pliantele de pe la supermarket sunt preferatele lui, inventariem la produsele alea pana la extenuare.[alcool]

#39
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 20:58

Helau.



Spiralam si noi de departe [grup]



Bianca [grup] si tu si fratele tau sunteti niste oameni intregi la cap, din ce-mi dau seama, ceea ce inseamna ca mama ta a facut, totusi, o treaba buna.



Cu cunostintele caftangioaice... Eu is prima cu copchil, dintre prietenii lui M., in schimb, mai toti au mai mari, dar cu ei nu suntem asa close. La mine, cum stiti, lupta se duce in sanul familiei, intre mine si M., dar am ajuns la concluzia ca fiecare o tine pe a lui si gata.



CRISTIAN (7.03.2009)

--------------------------------------

Where there's a will there's a way

cioburi de viata in 3


#40
m_monique

m_monique

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.906 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 22:30

buna fetele!

Mihaela e bine. dr care a operat-o mi-a spus ca i-a scos un lob din tiroida. deja a mers la salon.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -