Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Cresterea prepelitelor (4)


267 raspunsuri la acest subiect

#21
cipin

cipin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 19 martie 2011 - 20:44

Multumesc frumos, cipik!
Am gasit dimensiunile pe un sit de la Brasov (nu cred ca am voie sa pun link).
Pentru podea am vazut si plasa plastifiata de 1cm x 1cm. O fi prea deasa pentru dejectii?

#22
b_laur14

b_laur14
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 01:21

VGM78 ce furaj le dai si de la ce magazin il cumperi?[:I]

#23
cipin

cipin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 01:31

Am inteles, multumesc! Sper sa ma descurc!

#24
annddrreea

annddrreea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 12:04

SALUTARE,
Spuneti-mi daca este cineva din Bacau sau din apropiere care sa-mi vanda niste oua de incubatie, caut in disperare de 1 luna si toata lumea pe care o stiam eu ca ar avea prepelite, ba au plecat in strainatate, ba nu se mai ocupa cu asa ceva. Va rog din suflet!

#25
annddrreea

annddrreea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 12:07

Aceasta intrebare este valabila si pentru zona Barladului, e mai aproape de mine. VGM78 ma poti ajuta cumva?

#26
filip.morar

filip.morar

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 15:14

salut.cipik am vazut intr-un mesaj anterior, ziceai ca nu e recomandata plasa impletita. de ce? eu am folosit la o cusca plasa impletita de 1/1cm grosimea firului 1mm si mi se pare ok.intradevar ca din punct de vedere al construitului este mai dificil de lucrat cu plasa impletita(tre indoite capetele firelor sa nu se despleteasca). din punct de vedere a sanatatii prepelitelor nu vad cu ce le-ar deranja la picioare ca banuiesc ca la asta te referi tu cand zici ca nu e recomandata plasa impletita. daca sti mai multe despre asta zine si noua celor care nu stim.
in rest, toate cele bune.
ps: daca stiti crescatori de prepelite din zona maramures, salaj, satu mare, spunetimi de ei
salutari la toata lumea

#27
b_laur14

b_laur14
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 16:05

http://forum.desprec...EPLY_ID=6743414 Andreea eu am luat oua pentru clocitoare din barlad de la d-na Clisu tel 0335807252

#28
ABCDF

ABCDF
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 16:31

eu sunt din podoleni jud neamt, oua pentru incubat iti pot oferi saptamana viitoare



#29
cipik

cipik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 18:35

Citat:
citat din mesajul lui filip.morar

salut.cipik am vazut intr-un mesaj anterior, ziceai ca nu e recomandata plasa impletita. de ce? eu am folosit la o cusca plasa impletita de 1/1cm grosimea firului 1mm si mi se pare ok.intradevar ca din punct de vedere al construitului este mai dificil de lucrat cu plasa impletita(tre indoite capetele firelor sa nu se despleteasca). din punct de vedere a sanatatii prepelitelor nu vad cu ce le-ar deranja la picioare ca banuiesc ca la asta te referi tu cand zici ca nu e recomandata plasa impletita. daca sti mai multe despre asta zine si noua celor care nu stim.
in rest, toate cele bune.
ps: daca stiti crescatori de prepelite din zona maramures, salaj, satu mare, spunetimi de ei
salutari la toata lumea

Problema cu plasa impletita este urmatoarea: nu curge oul la vale cum ar trebui si intre impleteli raman excremente care nu prea sunt bune la pasari. Sanatate

#30
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 20:06

Citat:
citat din mesajul lui filip.morar
salut.cipik am vazut intr-un mesaj anterior, ziceai ca nu e recomandata plasa impletita. de ce? eu am folosit la o cusca plasa impletita de 1/1cm grosimea firului 1mm si mi se pare ok.intradevar ca din punct de vedere al construitului este mai dificil de lucrat cu plasa impletita(tre indoite capetele firelor sa nu se despleteasca). din punct de vedere a sanatatii prepelitelor nu vad cu ce le-ar deranja la picioare ca banuiesc ca la asta te referi tu cand zici ca nu e recomandata plasa impletita. daca sti mai multe despre asta zine si noua celor care nu stim.in rest, toate cele bune.ps: daca stiti crescatori de prepelite din zona maramures, salaj, satu mare, spunetimi de eisalutari la toata lumea
Eu sunt din Bihor, de ce intrebi?Imagine postataEu pur si simplu / Pagina legislativa


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -