Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Marea dezbatere


339 raspunsuri la acest subiect

#11
d_melli

d_melli

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 787 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 18:34

Eu presimt ca va fi o disputa unde Base va incerca sa isi joace ultima carte desi e clar ca e tardiv.Sunt convinsa ca va ataca murdar, va jigni si se va balacari in stilul caracteristic.Geoana va incerca sa fie diplomat ,sa isi tina discursurile pompoase, sa nu intre in jocul celuilalt.
Nu putem sa spune fie ca cel mai bun sa castige ca dupa cum arata ultimele sondaje e clar ca Baselul nu mai are cum sa recupereze.Insa mai stii...Mos Nicolae poate il salveaza[:D]

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!
Irina [gravi] 33+ cu [fetita]

#12
alina023

alina023

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 18:39

Irina, despre ale cui sondaje vorbesti? [:D]Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Emma este iubire!

#13
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 18:41

Eu nu ma uit la nicio confruntare,de ieri,mai mult ca niciodata am realizat ca in viata sunt alte lucruri mai importante decat cine o sa conduca amarata asta de tara!





"La vita e bella"

Bijuterii hand made

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

#14
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 19:33

vad ca urmeaza si un element surpriza

http://www.mediafax....rpriza-5150904/



cine stie, poate ne arata ce desuuri au sau au de gatit o omleta contra cronomentru.



**************

Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

#15
inaioana

inaioana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.931 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 19:58

Citat:
citat din mesajul lui d_melli


Nu putem sa spune fie ca cel mai bun sa castige ca dupa cum arata ultimele sondaje e clar ca Baselul nu mai are cum sa recupereze.



Si io cand spun ca nu trebuie uitat trecutul, ziceti sa sunt retrograda si desueta.

Sondaje 2004 inainte de turul 2 : Adrian Nastase 56/57% , Basescu 43/44 %

Sondaje 2009 inainte de turul 2: Mircea Geoana 52%, Basescu 48%

Surse: http://www.echipadei...tiale-2004.html
http://sutu.ro/2009/...upta-e-strinsa/

Deci, cum ziceai cu sondajele alea naspa?


#16
inaioana

inaioana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.931 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 20:17

A, inca ceva interesant: inainte ca Vantu si Voiculescu sa gandeasca intr-o simtire, la comanda Realitatea, in februarie 2009 INSOMAR facea un sondaj cu un rezultat surprinzator: Basescu 59% si Geoana 13%. Din primul tur. Sucit popor![alcool]


http://www.presaonli...ial-506006.html

#17
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 20:36

Inaioana ma bucur ca macar tu esti optimista. Am zis si mai demult: Sansele lui basescu, data fiind imensa manipulare mediatica, sint extrem de mici. Geoana va avea cel putin 3% in fata.

Uita'te si tu ce fel de oameni de pe aici il voteaza pe Geoana nu cu retinere ci cu nedismulata satisfactie. Extrapoleaza la spiruharetii de printre noi si o sa ajungi la concluzia mea. Din pacate.

Invingem impreuna Romania bunului simt


#18
inaioana

inaioana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.931 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 20:49

Manipularea mediatica e mult mai mare decat in 2004, dar adevarul e ca sondajele arata mai bine acum decat atunci. Tocmai de aceea eu zic ca pot extrage ceva optimism de aici.


#19
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 20:58

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Inaioana ma bucur ca macar tu esti optimista. Am zis si mai demult: Sansele lui basescu, data fiind imensa manipulare mediatica, sint extrem de mici. Geoana va avea cel putin 3% in fata.

Uita'te si tu ce fel de oameni de pe aici il voteaza pe Geoana nu cu retinere ci cu nedismulata satisfactie. Extrapoleaza la spiruharetii de printre noi si o sa ajungi la concluzia mea. Din pacate.

Invingem impreuna Romania bunului simt




Eh..votantii lui Geoana de aici treaca mearga, mie mi-e frica de satele moldovenesti si oltenesti, unde tot electoratul lui Iliescu il va vota pe geoana. Un kil de faina, unul de orez si gata. Investitia e buna.

#20
nuschu

nuschu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 21:29

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Inaioana ma bucur ca macar tu esti optimista. Am zis si mai demult: Sansele lui basescu, data fiind imensa manipulare mediatica, sint extrem de mici. Geoana va avea cel putin 3% in fata.

Uita'te si tu ce fel de oameni de pe aici il voteaza pe Geoana nu cu retinere ci cu nedismulata satisfactie. Extrapoleaza la spiruharetii de printre noi si o sa ajungi la concluzia mea. Din pacate.

Invingem impreuna Romania bunului simt



Eu il votez pe Basescu. Sunt varza la a simti/citi/sesiza manipularea. Traiesc cu sacu-n cap (nu, nu glumesc, citesc carti, reviste pt femei si copii, ma uit la filme, ma preocupa cu totul si cu totul alte chestii decat dezbaterile electorale, pt ca anul trecut mi-am iesit rau din pepeni la alegerile alea iluzorii). Ei, de data asta, am deschis de 5 ori TVul pe Ralitatea sa vad cat e ceasul si de 5 ori, la ore diferite, in zile diferite, Basescu lovea un copil. Se studia unghiul, viteza, forta, motivatia extra/intrinseca, implicarea lui Sever Voinescu in acest gest, participatiunile Elenei Udrea si reactiile Elenei Basescu.

Eu, care habar n-am sa sesizez cand ma duce unul de nas, am vazut manipularea cum venea spre mine, ma lua de cap si dadea cu mine de pamant. Si m-am revoltat impotriva ei, asa ca ma duc sa-l votez pe Basescu.

Iar sustinerea lui Nastase (Ilie), Comaneci, Ionescu-Quintus, Tandarica, Topescu, M. Diaconu, Dinescu (m-a scarbit complet si total cu afirmatiile ds Maria Basescu, nu mai zic de Nistorescu) ma dezamageste si dezorienteaza odata-n plus. Trist, foarte trist.

Dincolo de asta, mie Geoana nu-mi spune nimic. Il vad ca pe un balon plin de vorbe, total neadecvat la situatia in care se afla.

Eu sunt unul dintre efectele perverse ale manipularii. Or mai fi si altii.


************
Nus


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -