Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scrisoare deschisa a sotiei presedintelui Romaniei


27 raspunsuri la acest subiect

#1
alina023

alina023

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:37

http://www.hotnews.r...a-sotului.htmMi se pare un gest admirabil pe care il face o femeie, sotie si mama! Felicitari, doamna Basescu! [asia]PS. Evident ca se va spune de catre sustinatorii PSD, ca este un gest disperat al presedintelui. [:-@]Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Emma este iubire!

#2
mami_alexia

mami_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:46

Din pacate, chiar este un gest disperat. Iar cand spun asta, ma ghidez dupa aceleasi cuvinte ale doamnei Basescu, dintr-un interviu din 1995.



http://divadecarton....ia-basescu.html



Citez:



"Cum este, ca mama, cand copiii se fac mari?

Ce sa va spun, acum, cand fetele s-au facut mari, ma simt oarecum inutila. Sau poate ca nu e cuvantul cel mai bine ales. Cea mare are 18 ani si cea mica 15. Le-am propus deunazi sa mergem la plimbare si cea mica mi-a spus: "Cum sa mergem? Daca ma vede cineva cu tine?" Dar cand am vazut-o ca are trei cercei in urechi... Cand si i-a pus nu stiu. Daca o atingi cu un deget tipa ca din gura de sarpe, dar trei gauri in urechi si-a facut. Am rugat-o sa nu mai poarte ghete, ca nu-i sta bine. Am implorat-o, am si plans. Pe urma am certat-o, am incercat sa o si bat. Dar ea e solida, a facut inot de performanta, si m-a impins - ca sa se apere - numai cu doua degete. Si m-a dat de perete."



[:I]






MAMI(Adriana) & [cri] ALEXIA(28 aprilie 2007)



Sa-l ajutam sa lupte...



ABSOLVENTE!!!!



N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!



#3
copiloi

copiloi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.166 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:48

Felicitari staffului de campanie a lui Basescu care a compus o asa scrisoare! [:D]

#4
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:52

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia
Din pacate, chiar este un gest disperat. Iar cand spun asta, ma ghidez dupa aceleasi cuvinte ale doamnei Basescu, dintr-un interviu din 1995. http://divadecarton....escu.htmlCitez:"Cum este, ca mama, cand copiii se fac mari?Ce sa va spun, acum, cand fetele s-au facut mari, ma simt oarecum inutila. Sau poate ca nu e cuvantul cel mai bine ales. Cea mare are 18 ani si cea mica 15. Le-am propus deunazi sa mergem la plimbare si cea mica mi-a spus: "Cum sa mergem? Daca ma vede cineva cu tine?" Dar cand am vazut-o ca are trei cercei in urechi... Cand si i-a pus nu stiu. Daca o atingi cu un deget tipa ca din gura de sarpe, dar trei gauri in urechi si-a facut. Am rugat-o sa nu mai poarte ghete, ca nu-i sta bine. Am implorat-o, am si plans. Pe urma am certat-o, am incercat sa o si bat. Dar ea e solida, a facut inot de performanta, si m-a impins - ca sa se apere - numai cu doua degete. Si m-a dat de perete."[:I]
MAMI(Adriana) & [cri] ALEXIA(28 aprilie 2007)Sa-l ajutam sa lupte...ABSOLVENTE!!!!N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!
Mamialexia vad ca ai 2 fetite mici,iti doresc sa creasca mari si bine crescute,dar scuza-ma eu in locul tau asteptam sa vad cum o sa rezolv problemele dintre mine si fete la 18-15 ani si dupa aceea mi-as fi luat curajul sa judec alta mama!Fie si numai sa scot "din sertar o marturie a altei mame"!

#5
alina023

alina023

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:56

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Felicitari staffului de campanie a lui Basescu care a compus o asa scrisoare! [:D]
Sunt sigura ca Maria Basescu nu este in stare sa gandeasca si mai ales sa simta de una singura.... si in plus a pus degetul in loc de semnatura! [bang] Tu in locul ei cum ai fi reactionat la asemenea vorbe aparute in presa?Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Emma este iubire!

#6
alina023

alina023

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:59

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia
Din pacate, chiar este un gest disperat. Iar cand spun asta, ma ghidez dupa aceleasi cuvinte ale doamnei Basescu, dintr-un interviu din 1995. http://divadecarton....escu.htmlCitez:"Cum este, ca mama, cand copiii se fac mari?Ce sa va spun, acum, cand fetele s-au facut mari, ma simt oarecum inutila. Sau poate ca nu e cuvantul cel mai bine ales. Cea mare are 18 ani si cea mica 15. Le-am propus deunazi sa mergem la plimbare si cea mica mi-a spus: "Cum sa mergem? Daca ma vede cineva cu tine?" Dar cand am vazut-o ca are trei cercei in urechi... Cand si i-a pus nu stiu. Daca o atingi cu un deget tipa ca din gura de sarpe, dar trei gauri in urechi si-a facut. Am rugat-o sa nu mai poarte ghete, ca nu-i sta bine. Am implorat-o, am si plans. Pe urma am certat-o, am incercat sa o si bat. Dar ea e solida, a facut inot de performanta, si m-a impins - ca sa se apere - numai cu doua degete. Si m-a dat de perete."[:I]
MAMI(Adriana) & [cri] ALEXIA(28 aprilie 2007)Sa-l ajutam sa lupte...ABSOLVENTE!!!!N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!
Cele mai credibile surse: "Ochiul soacrei" si "Libertatea" Da-mi voie sa [:-)))][:-)))][:-)))] ...puuuaaaaahahahaaaaaa!! Rad! [:D]Edit ca sa mai rad putin: [:-)))][:-)))][:-)))][:D]Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Emma este iubire!

#7
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 19:03

Chiar am citit interviul si mi s-a facut mila de ea.... nu numai citind cuvintele mot-a-mot, ci ceea ce se intelege printre randuri...







Hobby



******************************************



"It´s all for love... L.O.V.E."


Michael Jackson - King of MUSIC

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"
















#8
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 19:09

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Felicitari staffului de campanie a lui Basescu care a compus o asa scrisoare! [:D]

Sunt sigura ca Maria Basescu nu este in stare sa gandeasca si mai ales sa simta de una singura.... si in plus a pus degetul in loc de semnatura! [bang]



Din cauza unei asemenea atitudini dispretuitoare / denigratoare fata de orice om care nu este in acord cu PSD + clica, am decis ca voi vota cu Basescu.
Tactica asta este specifica propagandei comuniste, fara doar si poate.




allinta



#9
mami_alexia

mami_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 19:27

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia
Din pacate, chiar este un gest disperat. Iar cand spun asta, ma ghidez dupa aceleasi cuvinte ale doamnei Basescu, dintr-un interviu din 1995. http://divadecarton....escu.htmlCitez:"Cum este, ca mama, cand copiii se fac mari?Ce sa va spun, acum, cand fetele s-au facut mari, ma simt oarecum inutila. Sau poate ca nu e cuvantul cel mai bine ales. Cea mare are 18 ani si cea mica 15. Le-am propus deunazi sa mergem la plimbare si cea mica mi-a spus: "Cum sa mergem? Daca ma vede cineva cu tine?" Dar cand am vazut-o ca are trei cercei in urechi... Cand si i-a pus nu stiu. Daca o atingi cu un deget tipa ca din gura de sarpe, dar trei gauri in urechi si-a facut. Am rugat-o sa nu mai poarte ghete, ca nu-i sta bine. Am implorat-o, am si plans. Pe urma am certat-o, am incercat sa o si bat. Dar ea e solida, a facut inot de performanta, si m-a impins - ca sa se apere - numai cu doua degete. Si m-a dat de perete."[:I]
MAMI(Adriana) & [cri] ALEXIA(28 aprilie 2007)Sa-l ajutam sa lupte...ABSOLVENTE!!!!N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!
Mamialexia vad ca ai 2 fetite mici,iti doresc sa creasca mari si bine crescute,dar scuza-ma eu in locul tau asteptam sa vad cum o sa rezolv problemele dintre mine si fete la 18-15 ani si dupa aceea mi-as fi luat curajul sa judec alta mama!Fie si numai sa scot "din sertar o marturie a altei mame"!
Apreciez calitatile tale de spion. Nu am doua fetite, am o singura fetita, uita-te mai bine daca tot te uiti[:D]Si stai linistita ca ce o sa fie intre mine si fetele mele o sa ramana intre mine si ele, nu o sa ma apuc sa ti le spun tie. Si daca o sa spun vreodata ca "nicioadata" la mine in familie nu s-au intamplat ridicari de ton, palme, etc atunci inseamna ca nu am o declaratie anterioara in care zic ca s-a intamplat asta. Asa ca..mai usor cu fanatismul politic. Marketingul e marketing, nu tine loc de sentimente.
MAMI(Adriana) & [cri] ALEXIA(28 aprilie 2007)Sa-l ajutam sa lupte...ABSOLVENTE!!!!N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

#10
mami_alexia

mami_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 19:29

Citat:
citat din mesajul lui alina023
Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia
Din pacate, chiar este un gest disperat. Iar cand spun asta, ma ghidez dupa aceleasi cuvinte ale doamnei Basescu, dintr-un interviu din 1995. http://divadecarton....escu.htmlCitez:"Cum este, ca mama, cand copiii se fac mari?Ce sa va spun, acum, cand fetele s-au facut mari, ma simt oarecum inutila. Sau poate ca nu e cuvantul cel mai bine ales. Cea mare are 18 ani si cea mica 15. Le-am propus deunazi sa mergem la plimbare si cea mica mi-a spus: "Cum sa mergem? Daca ma vede cineva cu tine?" Dar cand am vazut-o ca are trei cercei in urechi... Cand si i-a pus nu stiu. Daca o atingi cu un deget tipa ca din gura de sarpe, dar trei gauri in urechi si-a facut. Am rugat-o sa nu mai poarte ghete, ca nu-i sta bine. Am implorat-o, am si plans. Pe urma am certat-o, am incercat sa o si bat. Dar ea e solida, a facut inot de performanta, si m-a impins - ca sa se apere - numai cu doua degete. Si m-a dat de perete."[:I]
MAMI(Adriana) & [cri] ALEXIA(28 aprilie 2007)Sa-l ajutam sa lupte...ABSOLVENTE!!!!N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!
Cele mai credibile surse: "Ochiul soacrei" si "Libertatea" Da-mi voie sa [:-)))][:-)))][:-)))] ...puuuaaaaahahahaaaaaa!! Rad! [:D]Edit ca sa mai rad putin: [:-)))][:-)))][:-)))][:D]Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Emma este iubire!
Rad si eu cu tine pana la proba contrarie. Inca n-a dezmintit nicaieri doamna Basescu interviul cu pricina. Asa ca [:-)))][:-)))][:-)))]
MAMI(Adriana) & [cri] ALEXIA(28 aprilie 2007)Sa-l ajutam sa lupte...ABSOLVENTE!!!!N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -