Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Viata in germania (45)


312 raspunsuri la acest subiect

#11
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 15:26

ce sa zic Ionu a desprins-o imediat de pe el. d-aia stam oarecum linistiti. dr. a zis ca exista muscatura de capusa (e de fapt stadiul incipient al patrunderii capusei la locul faptei).
folcloru zice ca (colegii lu' ionu) exista si sange care nu le place si atunci se carabanesc pe alta victima [:D] sper sa nu le placa sangele romanesc:)
de cand cu dihaniile astea imi realmente o mare placere sa spun despre parlamentul RO ca e plin de capuse. abia acum inteleg pe deplin sensul[:D]


#12
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 16:56

oana, o fi teoretic, practic eu am gasit capusele foooarte bine infipte si pe noi si pe catel.

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

#13
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 17:52

quote:
Originally posted by papadie

realmente o mare placere sa spun despre parlamentul RO ca e plin de capuse. abia acum inteleg pe deplin sensul[:D]






Oh,ar fi bine daca doar in parlamentul RO s-ar localiza,eu cred ca ele e mai peste tot...din pacate,si pe-aici nu ducem lipsa de zecke [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]



Papadie,

citeste si aici despre muscatura...nu toate is pericuoase si nu toti cei muscati se imblonavesc,Doamne fereste.Vaccinul apara doar impotriva meningoencefalitei data de zecke.



Alina



#14
copiloi

copiloi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.166 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 18:14

Da da....diferenta fiind ca impotriva meningoencefalitei exista impfung, dar gegen frustration nu [:-)))][:-)))][:-)))].....din pacate.....



Alina

#15
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 18:22

quote:
Originally posted by copiloi

Da da....diferenta fiind ca impotriva meningoencefalitei exista impfung, dar gegen frustration nu [:-)))][:-)))][:-)))].....din pacate.....



Alina




Poate te vede si pe matale,macar de data asta vreun moderator.

Hai ia mult pa![recevere]

Alina


#16
Carmi

Carmi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 18:47

Papa, of, ca tot am vorbit noi de curand despre ticaloasele de capuse....tin pumnii sa fi fost exemplare ´gentile´.
Observ ca, de cate ori ajunge topicul asta sa fie mai calm si sa se discute mai freundlich, aceeasi persoana trebuie sa intepe (ca tot vorbim de Zecke) si sa plateasca polite... Si mai asteapta si reactii de la moderatori... Intreb si eu moderatorii, n-ar putea sa o invite sa-si rezolve pe privat problemele care nu-i (mai) dau pace????

Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)




#17
mamica dulce

mamica dulce

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 18:58

Buna fetele,ce faceti?

Spuneti-mi va rog,care dintre voi si-a facut cetatenia germana in ultimul timp? Puteti sa-mi spuneti in mare cam ce pasi au fost necesari,cata umblatura,cat a durat,ce acte si cat a costat?



Dupa cum am tot scris pe forum,eu sunt cu pasaportul expirat din februarie si inca nu m-am miscat sa-l schimb...din comoditate ,desigur. Acum insa zic ca n-are sens sa-l schimb,chiar daca cu numele de casatorie,mai bine fac direct cererea pentru cetatenie.Sunt de 5 ani in Germania,cred ca am dreptul,eu cel putin asa stiu,dar habar n-am daca s-a schimbat legislatia de cand cu integrarea. Saptamana viitoare vreau sa ma duc oricum la Bonn sa intreb,dar as vrea sa-mi fac putin "lectiile" dinainte.

Oare mai imi trebuie apostila aia la Bezirksregierung acum ca mi-am schimbat planurile?

Alina,din cate tin minte,tu ai cetatenie germana,nu-i asa? Cand ai timp povesteste te rog cum a fost,aici sau pe privat egal,cum preferi.









Life is not measured by the number of breaths we take,but by the

moments that take our breath away.



Anca

carnaval

Marc



#18
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 19:02

quote:
Originally posted by Carmi
Papa, of, ca tot am vorbit noi de curand despre ticaloasele de capuse....tin pumnii sa fi fost exemplare ´gentile´.Observ ca, de cate ori ajunge topicul asta sa fie mai calm si sa se discute mai freundlich, aceeasi persoana trebuie sa intepe (ca tot vorbim de Zecke) si sa plateasca polite... Si mai asteapta si reactii de la moderatori... Intreb si eu moderatorii, n-ar putea sa o invite sa-si rezolve pe privat problemele care nu-i (mai) dau pace????Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)
Carmi,Uite-te,macar aici,cine pe cine provoaca...A,sau ca prietena a d-nei ai intrat sa o zici de bine [:D].Ah,si inca o mostra despre prietenia si poantele cu gust bun [:D].Tina [flo].Alina

#19
tumpi

tumpi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.323 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 19:10

Hai mai fetele, suntem oameni in toata firea nu copchii, nu va mai tachinati atat.
Ambele Aline, incercati sa nu va mai bagati in seama una pe alta, ce Dumnezeu,parca ati fi copii de gradinita.
Aveti de raspuns la subiect,ok, daca nu, nu va mai racaiti una pe alta.
Of, am impresia ca am revenit la gradinita.[:D]
hai cate o [flo] la toata lumea[;)]
Daca era si in De caldura de e in Ro mai ziceam ca de la caldura e atmosfera asta.


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)



#20
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 19:18

fetele[flo],

A



L’amore che move il sole e l’altre stelle.



Camera lui Marcu


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -