Sari la conținut

Sari la conținut


Frumusete la 40 de ani - un ghid cu sfaturi


74 raspunsuri la acest subiect

#41
ilincamatei1

ilincamatei1
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 06 aprilie 2012 - 11:24

Eu folosesc de ceva timp crema de fata organica amestecata cu crema de plaja cu SPF tot organica ( Protectia este data de zinc) si fata mea arata mult mai bine. Sunt de parere ca soarele face foarte mult rau si de aceea folosesc amestecul zilnic indiferent de anotimp. Ca sa nu mai zic ca la plaja e musai sa folosim SPF.

#42
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 24 noiembrie 2012 - 18:13

Buna!
S-a aflat pina la urma ce crema pomenea crinulin?
La 45 de ani ,cred ca natura n-a foat prea rea cu mine ,dar ma omoara cearcanele.
Uneori ma zgircesc la bani si iau l'oreal ,alteori mai iau cite una mai scumpisoara ,dar niciodata n-am vazut vreun superefect ,nici pt cearcane, nici pentru ten in general. Cred ca se vede doar daca-s moarta de oboseala si nu ma dau deloc. Mi se intimpla uneori vinerea.
Ca o constatare a mea,citeva kg in minus ,scad considerabil din virsta.Imbracati-va fresh, cu culori vesele,luminoase . Conteaza si aspectul general!
Va pup!

dulcetica

#43
lena1o

lena1o

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 20 decembrie 2012 - 17:01

Aceasi problema o am si eu cu cearcanele,eu cred ca daca sunt ereditare nu ai ce sa faci,am incercat si creme,dar fara rezultat.
Cu odihna suficienta,o mancare sanatoasa si haine adecvate nu cred ca trebuie sa ne simtim batrane.

#44
georgiana32

georgiana32
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 13:06

Despre slabit nu zice nimeni nimica. Spre exemplu cum ati slabit dupa nastere?Sau ce putem face cu kilogramele care se acumuleaza odata cu trecerea timpului?:)

#45
mariapop09

mariapop09
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 15:09

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune!
O zi frumoasa!

#46
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 16:09

Citat:
citat din mesajul lui mariapop09

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune!
O zi frumoasa!

Ma faci sa rad...reclama proasta la niste porcarii de pastile[:-@]. Daca nu am "o silueta de invidiat",gata s-a terminat cu frumusetea? Nuuu,ca iau tampeniile alea de pastile si ma fac frumoasa frumoaselor![:D]

IOANA

#47
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 19:23

Citat:
citat din mesajul lui mariapop09

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune!
O zi frumoasa!


fara poza "inainte/si dupa" pastila...nu cred o iota....mai imi facea un nene acu 15 ani reclama la o paasta de inti si imi spunea ca daca n ucumpar pasta de dinti de la el (costa cat toata pasta de dinti utilizata de mine pe un an de zile...era omarca din aia mlm) inseamna ca nu ma spal pe dinti si ca am dintii facuti praf..si el amaratul afisa o dintoteca neagra si macinata de boli...asa ca vreau probe-dovezi...

Nina,mami de, [fetita]




#48
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 20:15

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui mariapop09

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune!
O zi frumoasa!


fara poza "inainte/si dupa" pastila...nu cred o iota....mai imi facea un nene acu 15 ani reclama la o paasta de inti si imi spunea ca daca n ucumpar pasta de dinti de la el (costa cat toata pasta de dinti utilizata de mine pe un an de zile...era omarca din aia mlm) inseamna ca nu ma spal pe dinti si ca am dintii facuti praf..si el amaratul afisa o dupa pastilele alea care au bagat in spital destul de multe dintoteca neagra si macinata de boli...asa ca vreau probe-dovezi...

Nina,mami de, [fetita]




Nu poate sa mai raspunda,ca dupa ce a luat pastilele alea ,e la terapie intensiva si nu se simte prea bine.Dar are o silueta de invidiat,asa ca nu conteaza restul problemelor.A facut alegerea buna nu ca altele care se chinuie cu sport,diete si alte balarii..[alcool]

IOANA

#49
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 15 iunie 2013 - 05:56

si eu am 38 de ani si ma apropi de 40 repejor, cele mai bune creme le consider cele pe baza de retin-A eu le folosesc de mult si nu am nici un rid, in timpul zilei folosesc creme pe baza de SPF , in rest sant mult mai relaxata acum am mai multa incredera in mine imi place varsta asta, e adevarat ma machez diferit si nu imi mai vopsesc parul dar pe toatal nu as schimba nimic e doar o alta etapa in viata unei femei chiar mai frumoasa o consider eu [pk]



#50
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 15 iunie 2013 - 13:14

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune! O zi frumoasa!

Un mesaj "profund, intelept, plin de sfaturi bune"....invidioaselor care sunteti  [:D]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -