Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie***300***


325 raspunsuri la acest subiect

#11
anamariame

anamariame

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.474 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 16:22

Floric, eu iti zic sincer: la cum stai tu cu psihicul in momentul de fata, nu ai sanse de reusita.
Tie iti trebuie timp sa te programezi pentru o dieta, pentru ca batalia ta e una de durata. Tu trebuie sa scoti COMPLET din cap ideile legate de ciorbita de acasa si tocanitele de la care nu te poti abtine, pentru ca astfel nu vei reusi.
Asa ca ia si citeste info pe aceasta tema, sa asimilezi regulile generale pe care va fi musai sa le respecti (si nu o saptamana-doua si cateva luni - un an).
Eu cred in continuare ca pentru tine cea mai buna dieta ar fi Montignac, astfel ai putea manca ciorbe (o rogi eventual pe mama ta sa ocoleasca anumite ingrediente, cum ar fi morcovii si cartofii), si chiar tocanite, tot asa, respectand regulile.
Poti sa incepi de maine cu lista Ilincai, pe care o respecti o saptamana, timp in care iei subiectul cu Monti la puricat.
Daaar, repet, eu consider ca nu esti pregatita moral pentru dieta, si astfel scad din start sansele de reusita.

Ana-Maria, mami de [copil] Eva Maria (23 aprilie 2009)


#12
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 16:29

Fetele, zau ca nu ma asteptam la atatea opinii. Care mai de care mai sustinatoare...doar eu sa VREAU.



Acum ma aflu in situatia Gianinei fata de acel profesor (medic) macar de rusine va trebui sa ma apuc de regim.



Poze Raru

Poze noi



Rares Rarisel cel mai frumusel [aerob]



#13
curea

curea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 290 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 16:48

Ma bag si eu in discutie Floric, eu zic ca motivul care sa te ambitioneze trebuie sa fie unul puternic. Sa te gandesti ceva de genul asta asa am abordat si eu " cine este mai tare?? ciorbita sau vointa ta de a nu manca si a te uita la poza aceea cum aratai candva?" Stiu este tare greu cand in casa tre sa gatesti pt sot si copil mancare gustoasa si tu trebuie sa mananci altceva!! Faza este ca tre sa iti demonstrezi tie ca POTI SA AI VOINTA SA TE ABTII!
cum au mai zis fetel repet si eu tre sa bei apa minim 2 litri si atunci cand iti este foame si nu ai le indemana mancarea permisa baga apa..stiu nu tine de foame dar umple stomacul.
Existau pe vremuri tabloase mici pe piata cu o tigare mica si un ciocanel cu un mesaj in caz de urgenta maxima!! asa imi imaginam eu faza cu mancarea si ma ambitionam.

http://family.websho...579528057tsGKea

#14
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 16:57

floricule - stiu ca noi acum vorbim de slabit si alte alea dar... asa as manca ficatei cu usturoi[pofta][pofta][pofta]

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si noua luni



#15
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 17:10

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
floricule - stiu ca noi acum vorbim de slabit si alte alea dar... asa as manca ficatei cu usturoi[pofta][pofta][pofta]Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009 avem 1 anisor si noua luni
Tu iti permiti, balerina nr. 2! Nu le mai atzitza pe altele, rautate! :Pmami de Sophia-Diana (Sophiphi)18 luni19 luniManole forever

#16
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 17:12

[:)][:)][:)] Mai fetelor, nu stiu cit de tare ati convins-o pe Floric, da io miine imi programez zi de lactate [flo]. Nu bag mina-n foc ca o sa pot sa tin pe zile, la mine e si belea mare ca de multe ori ca sa manince fiica-mea tre sa ma vada pe mine bagind la ghiozdan, sa i se faca pofta sau sa aiba ce exemplu sa urmeze, dar dam noi la pace cumva.
Va zic rezultatele peste o saptamina, da daca n-am, stiu si pe cine bat [:D]

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#17
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 17:16

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
floricule - stiu ca noi acum vorbim de slabit si alte alea dar... asa as manca ficatei cu usturoi[pofta][pofta][pofta]Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009 avem 1 anisor si noua luni
Tu iti permiti, balerina nr. 2! Nu le mai atzitza pe altele, rautate! :Pmami de Sophia-Diana (Sophiphi)18 luni19 luniManole forever
ilincuto sa stii ca nu-mi permit deloc[bang]pot doar sa-mi fac de cap cand-si-candin rest... sunt intr-o continua cura de slabireSI-S ASA DE POFTICIOASAAAA[pofta][pofta][pofta][pofta][pofta](eu am avut momente cand pofteam pana si la apa minerala[:I] - asta asa, ca sa va faceti o idee)Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009 avem 1 anisor si noua luni

#18
anamariame

anamariame

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.474 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 17:16

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Va zic rezultatele peste o saptamina, da daca n-am, stiu si pe cine bat [:D]

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Pe mine, ha?[:D]
In cazul asta, ochii mari la etichete, sa fie semidegresate lactatele, daca nu chiar cu 0% grasimi [:D][:D][:D]


Ana-Maria, mami de [copil] Eva Maria (23 aprilie 2009)


#19
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 17:18

A, lamuriti-ma cum si cind se bea cafeaua :) ca eu o beau cu oleaca de zahar macar, daca lapte nu se poate.

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#20
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 17:19

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Va zic rezultatele peste o saptamina, da daca n-am, stiu si pe cine bat [:D]

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Pe mine, ha?[:D]
In cazul asta, ochii mari la etichete, sa fie semidegresate lactatele, daca nu chiar cu 0% grasimi [:D][:D][:D]


Ana-Maria, mami de [copil] Eva Maria (23 aprilie 2009)



Mai, sincera sa fiu nu pe tine te aveam in vizor, da' mi-am dat seama ca esti cea mai "la indemina" dintre "disociate"[:D]. Da cu 0% mi-ai dat in cap chiar...[bang][bang][q][q]

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -