Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ati auzit de Gradinita Kogaion din Parcul Tineretu


24 raspunsuri la acest subiect

#21
miri2007

miri2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 283 mesaje

Postat 15 septembrie 2011 - 00:22

Si eu sunt in cautare de gradi particulara in Tineretului pentru motivele atarate pe indelete la topicul cu televizorul in prima zi de gradinita.
Stiu Kogaionul insa am retineri atat din cauza pretului dar si din cauza faptului ca tind sa subsriu la ce s-a scris mai sus. Spun tind pentru ca impresia mi-am facut-o din cele cateva prezente pe care le-au avut la Baby Expo la coltul gradinitelor. Niciodata domnisoarele care repreentau gradinita nu erau prea convingatoare (in afara bombonelelor oferite celor mici). In plus intotdeauna se perindau pe langa ele si tipi care nu prea isi aveau locul prin peisajul unui stand al unui gradinite.
Asa ca mai cercetez...

Miri2007
Mai scriu pe reclama mascata

#22
ana.statescu

ana.statescu
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 17 iunie 2012 - 19:03

Despre gradinita Kogaion va pot spune eu multe...a fost greseala mea pe pielea copilului meu..nu am ascultat sfaturile celor din jur si m-am incapatanay sa-l duc acolo...cladirea imensa,spatiul generos de joaca, parcul, baza sportiva m-au facut da cred ca am gasit locul perfect. Rares a mers acolo doar cateva luni, iar la psiholog merge de aproape jumat. de an..a devenit f. introvertit, urla nnoaptea de nu ne puteam intelege cu el, era pur si simplu traumatizat...a facut pneumonie din cauza frigului-cladirea e f mare,cu geamuri si nu se poate incalzi..vara am inteles ca te sufoci de cald! De mi-ar da Dumnezeu mintea din urma, n-as mai proceda asa! As prefera sa -l duc la una de stat. Acum e recuperat 80-90%..merge la gradinita unei d-ne psiholog care apare la emisiuni tv(nu vreau sa dau nume)..pot spune cu mana pe inima ca aceasta gradinita a fost sansa noastra...Fetelor!!..grija mare!..ppedagogul conteaza in viata copiluluo vostru, nu 4 pereti si un petic de iarba..in parc va puteti duce oricand cu el...conteaza in mana cui il incredintati!



#23
AlinaEmi

AlinaEmi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 345 mesaje

Postat 30 noiembrie 2012 - 15:03

Ana, imi poti spune te rog ce anume s-a intamplat exact la gradinita Kogaion de a ajuns cel mic sa aiba cosmaruri noaptea ? se purtau urat cu el ? Eu stau in zona si aceasta gradinita era prima pe lista mea, ma pregateam s-o vizitez...

imi poti spune unde mergeti acum (pe PM daca nu vrei aici) ? este tot in zona ?

Mamica de Calin 26.11.2009

#24
Stancu_S

Stancu_S
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 februarie 2013 - 22:51

Buna seara ! Zicala " afara-i vopsit gardul si inauntru leopardul " se potriveste de minune cu aceasta constructie numita exagerat "gradinita" . Mi-am retras recent copilul din aceasta vagauna din mai multe motive.In primul rand nu-i acreditata .Educatoarele , toata stima pentru ele , chiar pun suflet in tot ceea ce fac , sunt bine pregatite si foarte dragute cu copiii dar din pacate ele nu figureaza in contactul facut cu conducerea ca si educatoare tocmai din cauza ca aceasta gradinita nu-i acreditata . Toata afacere functioneaza pe o firma in care Cristian Apostol , patronul gradinitei este si antrenorul lorului de Taekwondo . Daca aveti rabdarea sa cautati pe google si sa va lamuriti ce legatura a avut patronul cu lumea interlopa o puteti face.
Amintesc asta deoarece acesta are un tip de comportament greu de descris in relatia cu educatoarele si ingrijitoarele.Dupa ce ca incaseaza sume uriase de la parinti acesta isi plateste educatoarele cu 1100-1200 lei iar ingrijitoarele cu 800-900 lei .In afara de aceste salarii de mizerie acesta le jigneste ca la usa cortului , de multe ori de fata cu copiii.
Din cele 3 etaje plus parter doar parterul si primul etaj sunt dedicate efectiv copiilor , etajul 2 si 3 fiind pentru lot si alte intalniri secrete intre patron si persoane dubioase.
Parterul si etajul 1 a devenbit un santier in toata regula , am auzit de la angajati ca vor sa faca si patiserie si restaurant si hotel si cine mai stie ce are in cap acest patron controversat .Tin sa va anunt ca dupa ce mi-am retras copilul inca cativa parinti au procedat la fel la grupe ramanand acum doar 3-4 copii de grupa .
Mai sunt foarte multe de spus dar va dau un sfat in incheiere : feriti-va de Kogaion !


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -