Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ati auzit de Gradinita Kogaion din Parcul Tineretu


24 raspunsuri la acest subiect

#11
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 26 februarie 2011 - 11:33

si eu am remarcat gradinita aceasta... Ca avantaje gasesc: locatia, in inima parcului, locul de joaca generos, dotarile din imediata vecinatate (bazin de inot, teren de tenis), optionale diverse. Ca dezavantaj la prima vedere: PRETUL! Cu toate activitatile incluse gasesc acceptabil maxim 7 milioane program scurt, respectiv 10 program lung.

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur

#12
a_new

a_new
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 01 martie 2011 - 01:52

Eu am avut fetita la o gradinita unde am intampinat diverse dificultati din mai multe puncte de vedere, iar taxa pot spune ca era exorbitanta in comparatie cu taxele gradinitei Kogaion,pe care ulterior am si vizitat-o si tin sa va spun...ca imi place foarte mult...! [fetita] [:)]

#13
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 01 martie 2011 - 13:32

si ti-ai facut cont sa ne spui asta...hmmm ce reclama imi suna mie



bulinuta mamica de bulinel dragutel [auto]



Poze noi





minune mica



Poze









#14
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 01 martie 2011 - 17:21

Citat:
citat din mesajul lui a_new

Eu am avut fetita la o gradinita unde am intampinat diverse dificultati din mai multe puncte de vedere, iar taxa pot spune ca era exorbitanta in comparatie cu taxele gradinitei Kogaion,pe care ulterior am si vizitat-o si tin sa va spun...ca imi place foarte mult...! [fetita] [:)]


poti sa ne spui numele gradinitei unde ai avut fetita, cat de mare era taxa fata de kogaion si ce greutati ai intampinat? si cu ce e mai buna gradinita kogaion decat cea veche? inteleg din mesajul tau ca doar ai vizitat-o, nu ca ai copilul acolo? ca de la site si vizite de protocol pana la a avea acolo copilul pentru un timp macar e cale lunga. Pentru ca eu, de exemplu, as vrea sa stiu cu ce se deosebeste aceasta gradinita fata de altele din zona care au pretul de 650-700-800 de ron maxim. In afara de site bineinteles.[:D]

Multi parinti au observat aceasta gradinita, bineinteles, mergand in parc cu copiii lor dar TOTI pe care ii stiu eu cel putin au preferat sa dea copii la gradinitele de stat sau la alte particulare in zona, mult mai ieftine, chiar daca site-urile lor sau sediile nu pareau asa impresionante. Sau au preferat sa mai tina un an acasa copiii, de banii astia au bona pana seara ( o famile au chiar o fosta educatoare si de care sunt f multumiti)care le mai face si curat si mancare cat doarme copilul.

Bulinutza [flo]

Mami


Everything is hard before becoming easy...




#15
a_new

a_new
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 02 martie 2011 - 23:49

Bulinutza...orice persoana are dreptul la afirmare si opinie! mi-am facut cont pentru ca am vazut ca se dezbate un subiect legat de gradinita pe care si eu o cunosc si tin sa iti spun ca nu fac reclama nimanui.Fiecare om are libertatea de a alege,iar daca tie nu iti place aceasta gradinita...este strict opinia ta! [:-@]

#16
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 03 martie 2011 - 11:52

sigur ca da [:-@]



bulinuta mamica de bulinel dragutel [auto]



Poze noi





minune mica



Poze









#17
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 03 martie 2011 - 16:35

acum inteleg de ce parea pustie de cate ori treceam pe acolo [:D] la pretul asta zdrobitor... si cand te gandesti ca in primii 2 ani de gradi copilul sta mai mult bolnav pe-acasa = plata dubla, odata la gradi, odata la bona

Ingrid si Cristi 8 ani

#18
OanaP

OanaP

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 15 aprilie 2011 - 16:12

Pai si profitul de unde sa vina?!

#19
Alexa.1983

Alexa.1983

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.566 mesaje

Postat 09 septembrie 2011 - 02:16

Buna, eu l-am avut pe cel mic la o gradinita de pe 1 Mai fff draguta cu o directoare absolut minunata..dar datorita faptului ca s-a tot imbolnavit ( 3 zile-5 zile gradi...1-2 saptamani acasa )l-am retras...acum ne-am mutat in zona tineretului si am auzit de gradinita Kogaion, am fost si am vazut-o...foarte mare P+4, foarte luminoasa...din pacate interesul celor angajati acolo vizavi de mine si de copil ( cu care am fost in a doua vizita) a tins spre 0...imi doream sa-l inscriu acolo dar lipsa de comunicare si faptul ca par si acum in amenajare ( schele pe inaltime la indemana copiilor in curte, materiale de constructii, lipsa placilor din tavan in sali,depozitarea materialelor in spatiile destinate celor de peste 3 ani, lipsa jucariilor, caldura insuportabila de la etajele superioare)precum si faptul ca educatoarele erau extrem de nervoase si de recalcitrante la adresa copiilor care plangeau in hohote dupa parintii lor...m-au facut sa caut si alternative deoarece nu-mi doresc ca baiatul meu sa petreaca cateva ore pe zi intr-o atmosfera atat de negativista in compania unui personal care nu-mi pare deloc calificat ....



Laura [mamica]lui [bebic] Alexis Daniel alias Dodo [RO] 17.11.2008



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...



[loveyou]





#20
Ela2001

Ela2001

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 746 mesaje

Postat 09 septembrie 2011 - 11:13

ALexa si eu sunt interesata de o gradi in zona Tineretului. Ai mai vazut si alte gradi in afara de Kogaion?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -