Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Disneyland Paris -3-


214 raspunsuri la acest subiect

#11
dianap1

dianap1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 14:16

Nici eu nu stiu de nici o taxa de procesare.Suma rezultata la simulare a fost si suma finala pe care am platit-o in momentul rezervarii.

#12
dianap1

dianap1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 14:19

Lavi02 exact asa am gandit si eu traseul[:D].Sper doar sa nu ne fie foarte greu sa ne deplasam cu bagajele dupa noi prin statiile de metrou(avand in vedere ca trebuie sa schimbam de doua ori linia)

#13
sunnyday07

sunnyday07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 834 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 14:56

Am facut si eu ieri rezervari pe dineylandparis.com si nu a fost nicio taxa in plus (apare la un moment dat o taxa pentru asigurare dar poti alege "fara asigurare").



Noi vom fi acolo intre 16 si 19 martie - parca mai venea cineva in aceeasi perioada?





De vanzare

#14
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 15:40

Da, noi 17-21 martie.

Diana, nu schimbam de 2 ori, schimbam o singura data linia, metrou -> RER!

Asa poti sa zici n schimburi: avion -> autobuz, autobuz -> metrou, metrou -> RER, RER - naveta.

Noi nu vom avea bagaj mult, un troller mare pe care il va duce sotul meu, un bagaj mic de mana eu si 1-2 ghiozdane in spate. Plus copiii de mana care sunt destul de marisori.

E bine ca stiu traseul de acasa, voi merge "la fix" pe acolo. Nu mi se pare complicat. Am mai calatorit in strainatate cu diverse mijloace de transport in comun, doar ca nu am fost cu copiii.


#15
dianap1

dianap1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 16:00

Noi vom merge cu doua saptamani inaintea voastra.
Era bine daca mergeam in aceeasi perioada[:D]
Lavi, cand am zis doua linii m-am referit o data ca trebuie sa luam metroul din porte maillot pana la arcul de triumf si de acolo RER-ul pana la disney.Stiu...nu m-am exprimat corect.scuze

#16
sunnyday07

sunnyday07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 834 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 17:27

Citat:
Noi vom merge cu doua saptamani inaintea voastra.

Era bine daca mergeam in aceeasi perioada





pai schimba si tu rezervarea [:D] (glumesc, desigur)



Lavi, eu si cu mandra din dotare (7 ani) vom sta la Cheyenne - poate ne ciocnim prin parc in vreuna din zile.



De vanzare

#17
Micky2007

Micky2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 19 ianuarie 2011 - 00:55

lavi este foarte bine cum ai facut traseul aici este si o harta http://eiffel.ro/harta-rer-paris.php cu RER.

Un lucru important vreau sa iti zic....statia de RER la Port Maillot este vis-a-vis de statia unde opresc autocarele. Adica in parcul de vis-a-vis. Eu am cam cautat si este bine sa stii sa nu te cari cu bagaje pana gasesti. Cand schimbi trebuie sa te uiti mereu dupa statia Marne-la - Vallee - Chessy. Ai mare grija la schimbare....acolo exista un panou care indica statiile. Te urci numai in acel tren care are butonul aprins in dreptul statiei Chessy. Daca nu este aprins inseamna ca nu ajunge acolo. La un moment dat linia rosie se bifurca. Asa ca atentie mare la beculetul aprins pt statia Chessy.

Iar statia de autobuze gratis care te duc la hotel, cand iesi de la metrou (afara de tot) in stanga sunt autobuzele. Este ca o autogara. Acolo sunt panouri care iti indica care autobuz merge la santa fe.

Cum iesi de la metrou in dreapta este parcul Disney iar in stanga statia de autobuze.





Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian







POZE

#18
Micky2007

Micky2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 19 ianuarie 2011 - 01:42

Aici aveti cateva poze de anul trecut. http://picasaweb.goo...640359436953826





Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian







POZE

#19
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 19 ianuarie 2011 - 10:45

Diana, n-ai de ce sa te scuzi [flo] am vrut eu doar sa clarific, sa nu fim in eroare una din noi.

Micky multumesc mult pt detalii! Dar la Porte Maillot se ia metroul, nu? Nu RER. Adica RER se ia abia apoi, la 2 statii de metro, nu? Am vazut ca este si statie RER la Port Maillot care e pe linia galbena cu care noi n-avem treaba.
Hartile RER si ale metroului le-am tot studiat eu, pe ele mi-am facut traseul, dar nu stiu cum e "fizic" la fata locului :)

Multumim mult pt poze!

Sunnyday noi stam la Santa Fe. Poate ne intesectam!

#20
Micky2007

Micky2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 19 ianuarie 2011 - 11:14

Lavi da prima data iei metroul apoi RER. Dar si metroul si RER-ul sunt in acelasi subteran. Daca ai mai fost prin alte tari sunt sigura ca te vei descurca. Francezii au foarte bine pus la punct totul. Sunt panouri peste tot care te indruma. O sa vezi.





Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian







POZE


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -