Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Disneyland Paris -3-


214 raspunsuri la acest subiect

#1
Micky2007

Micky2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 10 ianuarie 2011 - 16:05

Am deschis un nou capitol. Va asteptam cu intrebari sau impresii dupa calatorie.



Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian







POZE

#2
dianap1

dianap1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 10 ianuarie 2011 - 16:16

Uite micky aici am vazut eu :
http://www.dlrptoday.com/ la news feed a 4-a informatie. Initial vroiau sa faca renovarea in 2010, dar au amanat-o pentru martie-septembrie 2011

#3
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 10 ianuarie 2011 - 17:31

Sincera sa fiu nu mi s-a parut mare chestie castelul - pe dnauntru. Fata de restul atractiilor din DL castelul ramane pe ultimul loc. In afara de cativa pereti pictati cu imagini din poveste...n-am vazut nimic. Poate unde eu am baieti si chestiile cu printese nu ne intereseaza?

De acord cu Micky; "It’s a small world" e de vis. Baietii au impuscat toti zorg-ii la Buzz si au mai fost incantati de Casa fantomelor, Big thunder mountain si cu barca prin pestera piratilor.

Referitor la Fast pass. Pe harta pe care o luati la intrarea in DL veti gasi atractii le care au FP notat. La unele coada o scurtati mult (cum ar fi la Big thunder mountain ) iar la altele foarte putin (Buzz Ligtyear). Tot acolo veti gasi si lista cu atractiile inchise in perioada respectiva. Noi am avut surpriza ca in afara de cele trecute pe lista sa mai fie inchis si Nemo.
Daca aveti baieti- mergeti si la spectacolul de cascadorie. De asemenea am mai prins si proiectii cu un film 3D cu Mickel Jackson - Capitan Planet - copiii au fost fascinati, poate mai mult decat de filmul cu dinozauri vazut in Paris in La Geode (tip imax).
Memorabil de ingrozitor a ramas pt ei liftul groazei.


Anya

#4
diuna

diuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.160 mesaje

Postat 11 ianuarie 2011 - 00:54

Hi hi hi, Casa Fantomelor a fost o surpriza deosebit de placuta si pentru mine!!!




Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein


#5
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 15 ianuarie 2011 - 21:07

Pentru autobuzul Beauvais - Porte Maillot de unde se iau bilete? de la sofer sau trebuie luate de la vreun chiosc? Autobuzul e usor de gasit la iesirea din aeroport?

#6
Micky2007

Micky2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 00:44

lavi imediat cum iesi din aeroport, in dreapta vei gasi un chiosc unde se vand bilete. Aeroportul este mic si vei gasi repede. Si intrebi care este autobuzul pt Port Maillot. Cred ca scrie pe el Blueair. Sau cel putin asa era al meu.

Scuze abia azi am vazut mesajul.





Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian







POZE

#7
xelanoimis

xelanoimis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 11:35

Planific si eu o excursie la disney in vara si ma intrebam daca de 1 iunie se organizeaza ceva special si este aglomeratie.
Ma uitam pe siteul lor si nu am reusit sa gasesc unde scrie de renovarea castelului, iar la distractiile inchise anunturile se incheiau cu luna martie.

#8
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 12:09

Micky multumesc! [flo]

Deci traseul este asa (contraziceti-ma daca gresesc, va rog! [flo]): iesim din aeroport, iau bilete, ne urcam in autobuz pana la Porte Maillot. De acolo luam metroul 2 statii pana la Arcul de triumf unde schimbam si luam RER A4, parca am vazut pe harta, pana la Disneyland. Atat pentru metrou cat si pt RER trebuie bilete pentru toti 4 (adulti si copii) pe care probabil le luam de pe la ceva automate din statii. Din statia RER putem lua naveta gratis pt Santa Fe.

La plecare invers. Statia de autobuz de la Porte Maillot la plecare e aceeasi cu la sosire si are si chiosc de bilete? (imi inchipui ca e o intersectie mare acolo, poata ma duc putin cu Google Street Viewer sa ma lamuresc)

#9
xelanoimis

xelanoimis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 12:32

Am facut niste simulari pe siteul disney si la suma rezultata scrie ca nu sunt incluse taxele de procesare. Stie cineva cat costa procesarea?

#10
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 13:52

Pe ce site? Eu am rezervat si platit pe http://www.disneylandparis.com/ si nu-mi amintesc nimic de vreo taxa de procesare.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -