Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie


303 raspunsuri la acest subiect

#301
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 13 decembrie 2012 - 13:30

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta


Eu in locul tau as incerca sa-mi adun toate fortele, sa-mi fixez o perioada de doua sapt-o luna in care sa fiu foarte distanta, rece, dar politicoasa cu domnul, fara sa mai incerc apropieri fizice, fara sa comunic mai mult decat strictul necesar, i-as lasa mult copiii in grija motivand ca am treaba si atat. Apoi i-as da un ultimatum de inca 2 saptamani in care sa se decida, ori e cu totul acasa, ori e cu totul la ea. I-ai suportat destul framantarile interioare, a facut pe batutul de soarta, dar gata. Tu pari destul de maleabila, il iubesti si sunt sigura ca te topeste cu 2-3 aprecieri la adresa ta. Fii dura cum nu e obisnuit sa fii si transeaza lucrurile, ca ai mari sanse sa ajungi la povesti din alea cu 20 de ani de viata paralela, cu barbati care au trait o viata intre amanta si sotie.

Cred ca un sfat mai bun nici nu se putea [flo]

#302
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 13 decembrie 2012 - 13:50

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Au redeschis unii subiecte vechi de 5 ani de zile deci ce ne mai miram? Poate dupa un an subiectele ar trebui inchise si atunci nu s-ar mai putea dezgropa.


Mie-mi place foarte tare ca sunt membri vechi care scot la iveala subiecte prafuite(de timp),doar pentru ca simt ei nevoia ca trebuie sa mai adauge ceva![:D]Logica asta eu nu am intzeles-o niciodata.[:D]

Dana

#303
inainaina

inainaina
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 16 decembrie 2012 - 23:50

Imi pare rau ca treci prin asemenea suferinta.Si eu cu ceva timp in urma scriam aici sfasiata de durere.Am facut exact ce ai facut tu,am permis un trio conjugal,daca se poate spune asa-pentru ca desi divortati am continuat sa locuim impreuna.Pentru copil,am zis eu.Si el la fel.Si cel mai mult a avut de suferit copilul.Din pacate folosim suflete nevinovate pentru ca nu avem puterea si curajul sa ne asumam decizii.Cu tot teatrul jucat in fata lor ei simt tensiunea si zambetul fals.Si cum sa -i mai privim in ochi mintinu-i,cum sa-i vrem adulti cu valori daca ii crestem in minciuna?Mi-a luat timp bun sa inteleg ca mediul in care imi cresteam fata este atat de toxic.Si pentru ea si pentru mine.E greu si dureros sa accepti situatia dar crede-ma ca timpul vindeca,nu repede.....incet si sigur.[flo]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -