Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

clinica privata dr ursuleanu


117 raspunsuri la acest subiect

#91
cornelia.e

cornelia.e
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 04 decembrie 2010 - 16:52

Completare:am primit bon fiscal,de la receptie fara sa il solicit si mi s-a spus ca operatia de polipi costa 800 lei+200 lei anestezia,dar preturile astea sunt valabile cu trimitere de la medicul de familie,altfel suma se dubleaza.Am mai vazut afisat pt cine este interesat 1000lei pt scoaterea amigdalelor+200 anestezia si la oferta 1200lei+200lei anestezia polipi si amigdale.

#92
cicahelen

cicahelen
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 16:34

Buna ziua, tuturor. Ceea ce pot spune este din experienta neplacuta prin care trecem cu piticul nostru. Noi am extras polipii anul trecut la sf. lunii ianuarie la Spitalul V.Gomoiu. Nu stiam de d-ul Dr. la momentul respectiv. Am aflat de dansul prin primavara cand am inceput sa avem probleme cu otita la ambele urechi. D-ul Dr. Ursuleanu mi s-a parut un doctor dragut, amabil si BUN in acelasi timp, vorbeste cu copilul in timp ce il examineaza (bine ca Andu este obisnuit de cate ori a fost pe scaunul de la ORL). Ceea ce am fost foare multumita este ca de fiecare data cand am avut otita, nu ne-a dat antibiotic si ne-a recomandat miraculoasele picaturi care au dat rezultate bune. Acum suntem in faza in care daca va mai face otita, va trebui sa vada care este cauza deoarece nu este normal ca dupa extirparea polipilor si tratamenul de imunizare pe care l-am urmat (cu luivac) sa faca in continuare otita. Sincer noi suntem multumiti de d-ul Dr. Ursuleanu. La clinica, copii daca se plictisesc in timp ce isi astepat randul au televizor unde sunt desene si le mai atrage atentia (cel putin noua). Poate asa cum a spus cineva mai devreme, s-au mai imbunatatit serviciile dupa plagerile primite de la mamici pe acest forum. :)

#93
georgipuia

georgipuia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.849 mesaje

Postat 05 februarie 2011 - 14:21

Buna ziua...



Nu vreau sa ma bag si eu ca musca in lapte... stiu ca suntem oameni si percepem diferite unele probleme, dar am zis ca e bine sa se scrie si lucrurile bune, ca altfel speriem parintii.[:D]



Fata mea are acum 7 ani, dar am avut urate probleme cu ea de bebelusa, din cauza imunitatii. Am avut-o la un medic de familie care atat o indopa cu antibiotice, incat la un an si 3 luni imunitatea era zero, in schimb capatase rezistenta la antibiotice. Sanatatea era la pamant.[q]



La recomandarea unor prieteni, si auzind in jur multe de Dl Ursuleanu, si mai ales pentru ca venea lunar si facea consultatii la Constanta, am ajuns si noi la un consult la el (anterior 3 medici din Ct recomandasera operatia de urgenta - polipi). Dl Ursuleanu a consultat copilul si ne-a spus asa... Da, copilul are polipi, dar nu sunt de operat. Este posibil ca polipii sa mai creasca, dar este posibil ca ei sa stagneze, iar odata cu cresterea capului si implicit a cailor respiratorii, acesti polipi sa nu mai deranjeze.



Diagnosticul lui a fost clar de imunitate scazuta si ne-a dat Lantigen. Am fost foare multumita de evolutia imediata, intre timp am schimbat si medicul de familie, am dat si de o pediatra foarte buna, si impreuna mi-au pus copilul e picioare in nici 3 luni.



In ani am mai fost la consult de 2 ori la dansul, dar abia cand polipii au inceput sa se dezvolte si sa-i afecteze auzul, iar pofta de mancare a scazut dramatic Dl Dr a recomandat operatia. Eu l-am apreciat foarte mult pentru faptul ca nu a sarit, ca si ceilalti medici de care dadusem initial, sa opereze copil de 1-3 ani.



Am operat-o la Budimex in 2009, la 8 ne-am internat, la 9 era in operatie, la 10.30 deja avea voie sa bea apa si pe la 12 ne-a externat. E adevarat ca nu am primit foaie de externare... deci nici macar la Budimex nu se dadea, iar costurile au fost minime si deloc impuse (cred ca am dat 3-4 milioane bagati de noi in buzunare, fara apropouri sau alte solicitari).



Evolutia urmatoare a fost minunata, si-a revenit si cu pofta de mancare foarte bine si pana in ziua de azi nu mai avem probleme nici macar cu virozele de sezon.



Este clar ca fiecare om/pacient are pretentiile lui, specificitatea cazului e diferita, reactia organismului la anestezie e diferita (am opreat si baiatul de fimoza la Constanta si nu vreti sa stiti ce am patit[q]). Eu merg pe ideea insa ca traim intr-o tara, in care putem sa cerem mai bine, dar nu neaparat sa asteptam conditii ca-n occident. Pana vor ajunge spitalele si clinicile particulare din Ro la conditiile de afara mai este mult. Totul tine insa si de noi. Adica daca din 15 pacienti, 10 ridica niste pretentii de bun simt, vor fi obligati sa adopte o noua politica si sa fie mai transparenti, dar daca medicii nostrii, buni sau rai, sunt invatati cu un anumit sistem specific romanesc, va dura pana vor fi toate chiar la locul lor.



Sfatul meu de parinte este sa nu va faceti prea multe probleme referitoare la operatia de polipi. Incercati sa vedeti luminita de la capatul tunelului si nu intunericul din tunel. Important este sa fie copilul bine in timpul operatiei si sa se vada rezultate dupa.



Eu va tin pumnii sa treceti cat mai fara emotii prin orice va rezerva viitorul! Si sanatate maxia, atat voua cat si copiilor vostri.



Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)



"Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momentele care iti taie rasuflarea."



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

#94
miti23

miti23
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 13:26

Citat:
citat din mesajul lui derya

Dianeta,intre timp m-am documentat in legatura cu clinica.O sa-ti dau nr de tel de acolo si sa vb personal cu asistenta.Se numeste ....

Astfel de mesaje intra in categoria reclama. Va rog sa utilizati Mesageria Privata pentru a transmite informatiile acestea


#95
miti23

miti23
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 13:44

Buna,
Te rog sa-mi dai si mie datele despre dr. Ursuleanu si clinica sa, pentru ca avem si noi un baietel de 3 ani pe care trebuie sa-l operam de polip si am auzit numai lucruri bune despre acest dr., dar nu stim unde sa-l contactam.
Am inteles ca tu ai operat deja copilul si te rog sa-mi spui cum a fost.
Multumesc din suflet,
Miha

#96
Madi

Madi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 27 mai 2011 - 14:39

Ccicahelen, imi spui te rog la cine v-ati operat la Gomoiu? Multumesc.

Madi si [copil] Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”


#97
piticka

piticka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 ianuarie 2012 - 22:16

din curiozitate:la privat pe langa banii pe care iti dau chitanta, mai trebuie sa "sa sari" cu alti bani?

#98
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 21 ianuarie 2012 - 22:58

Citat:
citat din mesajul lui piticka

din curiozitate:la privat pe langa banii pe care iti dau chitanta, mai trebuie sa "sa sari" cu alti bani?

NU

Nico


#99
adastero

adastero

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 26 ianuarie 2012 - 07:10

Salut,

Saptamana viitoare il operez si eu pe baiatul meu la Tinos. Am tot citit pareri despre clinica, despre alte spitale din Bucuresti si intr-un final ne-am hotarat asupra Tinos. M-ar interesa in mod special cum se face practic anestezia. Generala inseamna ca il adoarme cu totul sau doar intra intr-o stare de letargie, precum si alte aspecte demne de interes, amanunte etc de la cineva care mai are chef sa relateze...

Mersi

#100
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 ianuarie 2012 - 12:28

Nu-i nimic demn de interes.[:)]

Analize, ceva sa-l "inmoaie" (gen fenobarbital), anestezie totala, ti-l aduce treaz, dar moale. Mai stai ceva timp sa-l aiba sub observatie, mai scanceste putin (sau nu), dupaamiaza (spre seara, in functie de ora operatiei) il vede si pleci acasa.

A doua zi e ca nou.



Rufus, Tora si iadele[foto] Retrospectiva 2008 Retrospectiva 2009 Retrospectiva 2010



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -