Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(53)


202 raspunsuri la acest subiect

#181
magdita

magdita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.334 mesaje

Postat 19 noiembrie 2009 - 18:37

Buna fete dragi,



Monica9[pup][bis], cred ca deja putem sa te felicitam, ma gandesc ca ai si nascut printesa cu numarul 2 [:D]. Sa fie sanatoasa si sa creasca mare si frumoasa, ca sorelina ei [:D].

Alexutza[pup], ai mare grija de tine si de bebe din burtica, nu mai ai fff mult pana la marea intalnire, Doamne ajuta sa te mai lase contractiile si sa duci sarcina fara probleme pana la final [ruga].

Ioana[pup], sunt cu gandul la tine, sper din tot sufletul sa reusesti de data asta, meriti cu prisosinta sa devii mamica [ruga].

Boo[pup], am sentimentul ca vei reusi si de data asta [:D], asa ca te astept cu cele mai bune vesti [pk].

Madutz scump[pup], iti multumesc ca te gandesti la mine [flo][flo][flo].

Lucic[pup][bis], sa va traiasca micuta crestina si sa creasca mare si sanatoasa [flo].

Utica[flo], imi pare rau sa aud iar de endometrioza, insa imi pare si mai rau sa aud de medici care opereaza si nu curata absolut nimic, sau curata si nu dau tratament, cazul Cristinei. Din tot ce am citit pana acum, nu se face una fara alta, daca se face operatia si se depisteaza endometrioza, trebuie neaparat curatata, iar apoi facut tratamentul. E la alegerea pacientei daca il face sau nu, dar medicul trebuie sa recomande neaparat tratamentul. Multa sanatate iti doresc [flo].

Araceli[pup], sunt cu ochiul geana pe tine [:D], multa bafta luna asta la IA [ruga].



Pup toate fetele si sa vina II !!!!





Cu siguranta se va intampla minunea[mamica] !!!

Doamne ajuta tuturor[ruga]

..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?

Dumnezeu a raspuns:

-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tânjesc sa fie copii; ca îsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi îsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.

...ce ai dori ca oamenii sa stie ?

Dumnezeu m-a privit zâmbind si a zis:

-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"

"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler


Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor[ruga]

#182
utica

utica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 19 noiembrie 2009 - 23:04

mada23, magdita aveti dreptate..:(. Din pacate nu stiam de boala asta de dinainte de operatie. Speram ca la laparoscopie sa descopere ca nu sunt permeabile trompele si ca le curata..totul este ok si dupa o luna doua sa vina si la noi bebele mult asteptat. Insa dupa operatie mi s-a pus diagnosticul de endometrioza. Abia acum incep sa ma documentez cu privire la ce inseamna endometrioza..si bineinteles ce se mai poaste face. Deocamdata fac tratamentul dat de dr. tin un regim alimentar (fara carne, oua, lactate..pt ca tot suntem in post). In plus am gasit un terapeut pe "Terapia Bowen". O sa incerc si cateva sedinte, cine stie poate face bine. In rest..eu una nu stiu ce altceva as mai putea face decat doar..o alta operatie,,,alt doctor..etc. A..si am o reteta cu ceaiuri, dar o sa le incep dupa tratament.
Nu-mi ramane decat sa sper si sa ma rog lui Dumnezeu..
Ma bucur sa vad ca sunt fete care au reusit in lupta cu endometrioza. Felicitari celor care au reusit..si noi restul asteptam sa va urmam.

#183
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 20 noiembrie 2009 - 13:54

Fetele, va pupicesc pe toate[pup][pup][pup]si va multumesc din suflet pt urarile voastre[flo]. Pt prima data in aproape 2 sapt am intrat si eu pe net, inca mai am 2 zile din luna de miere.Nici gand de CM, pe 2 sept as face 80 de zile de la ultima injectie.

#184
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 20 noiembrie 2009 - 14:02

pe 2 decembrie fac 80 de zile de la ultima injectie din sept.....[:D][:D]se vede ca-s inca in vacanta...

#185
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 20 noiembrie 2009 - 14:10

Pt Araceli si Cristina....si mie mi-a recomandat dr sa incerc natural doar 6 luni, dupa care sa trecem la IA, eventual FIV. Din cate am auzit eu, o IA costa in jur de 2000RON(20 mil).

#186
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 20 noiembrie 2009 - 16:07

fetele

am intrat sa va multumesc celor care ne-ati fost si ne sunteti alaturi

celor care ati daruit putin de la voi pentru alina

a plecat spre germania

dimineata la ora 8 a inceput operatia

si inca nu s-a terminat

cred ca sunt multe puncte de tumora
daca dureaza atat
plus ca unele sunt situate chiar la baza creierului si e zona grea de operat
sa vedem

doamne ajuta!
i-a dat si la stirile de la 12
de pe kanal d

offffffff

pentru cei care vor sa o vada la plecarea din tara
accesati


si daca nu stiti povestea cititi pe

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

mii de multumiri
mai e nevoie de bani
dar deocamdata asteptam iesirea din operatie
va asteptam si la umanitare


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!


#187
Monica9

Monica9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 21 noiembrie 2009 - 08:19

Va multumesc pt urari! Am ajuns acasa, bebe e Sophia, a avut 3300 si 51 cm, sanatoasa, papa bine, azi vad ca colostru se transforma in laptic asa ca de acum ma astept sa pape si mai bine. O sa va mai povestesc si pun poze cand ne revenim un pic.



Monica mami de Rebecca (2008.02.15) si [gravi] 38+ [fetita]
http://www.flickr.co...s/15839588@N08/

#188
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 21 noiembrie 2009 - 15:47

[harp][harp] Bine ai venit pe lume bebe Sophia !!!! Sa fii sanatoasa si fericita, sa ai o viata minunata alaturi de parintii si surioara ta !!!





Eu sunt in asteptare, miercuri fac testul. Nu simt nimic in afara de senzatia ca imi vine ciclul. Si ma tot caut in chiloti. Ufff greu mai trec zilele. Noroc ca am putin timp la dispozitie sa stau sa ma gandesc.



Mami de [copil] Alexandru



[foto]



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach


#189
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 21 noiembrie 2009 - 15:51

Monica felicitari
!Bine ai venit pe lume micuta Sophia![flo]Sa fii sanatoasa si iubita!
sa-ti traiasca florile,Monica![pup]Are exact cat a avut draga mea.Recuperare usoara!
Alexia ma bucur ca ai scris.[grup]Va tin pumnii sa fie bine pana la capat, ai grija de tine.Imi pare rau ca treci prin asta, tare greu asa,dar DD are grija sa fie bine.Pupam Naty mic.Deci si tu Brutus[8D]
Ioana ma bucur mult de tot pt voi!Doamne ajuta sa veniti cu okisori la purtator!Supppppppppper ca iei tratament!Multumim de urari![pup]
Maduta sar'mana de urari![pup]Si ma bucur ca esti vesela si optimista.Inainte cu curaj![grup]
Boo asteptam vesti.[pup]
Magdi,Fire voi cum sunteti?[pup][pup]
Lilisor tu nu mai dai de veste deloc?
Beatrice casa de piatra![flo]
Pupam gasca!Bun venit fetelor noi!Curaj ca se poate!
aaa Magdi ai dreptate:dupa diphe nu am mai avut dureri pana s-a refacut endo,fara diphe am ramas cu ele mai accentuate,am scapat doar de alea de la shushu.Acum nu am inca menstra si e cea mai buna perioada de cand am boala.[pk]Spatele ma doare mai tare decat inainte, jos.Alapez destul de des si cica asta conteaza sa nu vina rusii.
[pup][pup][pup]

[mamica]in[9cer]de[fetita]
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



#190
ana-alexia

ana-alexia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 277 mesaje

Postat 22 noiembrie 2009 - 00:11

Monica, felicitari! Sa-ti traiasca fetitele!
Sophia, bine ai venit! Sa fii sanatoasa, iubita si sa ai o viata frumoasa!
[bis][bis][bis]

Boo[pup] bafta! Sa se lase cu ochisori acest fiv!

Ioanatugs[pup] bafta! Sa-ti reuseasca fiv-ul si sa-ti tii pruncul in brate in 2010!

Alexia[pup] sarcina usoara in continuare si nastere la termen!

Lucialu, sa va traiasca micuta crestina! Sa fie sanatoasa, iubita si sa aiba o viata frumoasa![pup][pup]

Madutz, Magditza, Beatrice, AditzaC, Cristy, Cristina, Utica, Ralu, Araceli, Aerlilian, LilianaFi si toate celelalte fete, toate cele bune pentru voi si multe [flo][pup] din partea mea!

Eu nu am noutati. Incerc sa ma resemnez ca asta este...si sa caut frumusetea fiecarei clipe, asa cum este ea![:)]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -