Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 11 voturi

Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?


281 raspunsuri la acest subiect

#31
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 18:00

.....undeva, departe de dureri. sa fie zapada si soare in acelasi timp. [:I] si o cafea buna....




Bazar general pe DC




*********************





VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[bonjovi]

Speranta si incredere pentru David [bonjovi]





_____________________M-am nascut pentru succes!

















#32
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 18:21

Acasa in Romania. La casa noastra de la munte. Sa ne adunam cu toti, eu, sotul, fetita noastra, copii lui, rudele mele si rudele lui. Macar in aceea zi sa nu existe suparari, certuri, barfe pe la colturi, bisericute, tensiune ci doar zambete, rasete si iubire, multa iubire langa acel brad frumos impodobit si masa imbelsugata. In aceea zi sa simt cu adevarat mirosul de sarbatoare, mirosul de lemn care arde in soba, mirosul de vin fiert, mirosul de cozonac facut de mamaia mea [pofta] si nu in ultimul rand, mirosul de iubire...as vrea un Craciun plin de cadouri din inima...iar cel mai frumos cadou este sa ii vad pe toti ca se inteleg, sa o vad pe mamaia mea cum se pregateste sa mearga sa imparta din bunatatile facute si la alti, pentru sufletele care sunt deja in cer, pe bunicul ca nu mai are probleme de sanatate si dupa un pahar in plus de vin sa inceapa sa spuna glume doar de el stiute [:D], pe mama care nu mai e suparata mereu si uita macar intr-o zi asa speciala de probleme si greutati, pe tata care nu mai e prost dispus, pe sora ca e fericita si multumita de ea insasi, pe fratele care devine mai bun, pe socrii mei care zambesc si nu mai sunt asa tensionati si mai lasa grijile deoparte, macar in ziua de Craciun, si pe restul rudelor sotului care se inteleg si nu se mai barfesc pe la colturi..

As vrea ca in ziua de Craciun sa vad bucuria copiilor cand isi deschid cadourile de la Mosu' si se joaca cu ele langa brad, as vrea sa vina colindatori la usa si sa ne incante cu frumoasele colinde...si nu sa cante mai mult in sila sau rusine ci din inima, ca sa ne bucuram ca in aceea zi intr-adevar s-a nascut Hristos si e zi de sarbatoare pentru toata lumea. As vrea ca in seara de Craciun dupa ce am pus copii la somn si pe cei mai batrani i-am lasat la caldura in casa [:D], noi cei tineri sa iesim cu toti afara in zapada, sa facem un foc de lemne in curte si sa bem vin fiert stand pe butucii de lemn, zgribuliti de frig, dar sa radem in hohote depanand amintiri, cumnatul meu sa cante la chitara iar noi pe langa el sa fredonam colinde..si sa o tinem asa pana noaptea tarziu....visez prea mult, nu?..[:D]...un vis care nu se va indeplini niciodata..va ramane doar un vis..pe care usor, usor anii il vor sterge din mintea mea..[:)]

Anul asta ma multumesc cu un Craciun facut alaturi de sotul si fetita noastra.. un Craciun fara vizitele altora, un Craciun in care vom impodobi bradul si vom pune cadourile copiilor sub el...un Craciun intr-o tara straina in care noi ii zicem acasa...dar nu din inima..acasa pentru noi e in Romania, alaturi de cei dragi..si totusi pentru mine, va fi cel mai frumos Craciun pentru ca ii am alaturi pe cele mai mari iubiri ale mele, fetita si sotul meu.. iar la anul probabil ca vom petrece Craciunul tot aici, dar cu casa ceva mai plina..vom fi patru [:D][flo]




Mami de printesuca mica si iubita[copil] 05.05.2009...si surpriza [gravi] 23+...

Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim[cubrad][cubrad][cubrad]

Buburuza mea******In asteptare...

*********************

Povestea Printesucai

*********************



#33
RazaDeSoare

RazaDeSoare

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 18:28

Frumos subiect!! Pentru ca ne permitem sa visam, mi-ar placea sa mai traiesc un Craciun in casa bunicilor, unde am crescut. Nimic nu se compara cu mersul la colindat, dimineata cu taiatul porcului si mirosul de cozonaci pregatiti de bunica, cu impodobitul....casei pentru ca pe vremea aceea nu ne permiteam brazi, cu asteptarea sa primim dulciurile, de multe ori facute de bunica, cu mersul in curte si jucat cu bunicul, trasul cu sania si mersul la derdelus....ohh Doamne...ce amintiri frumoase.

Pentru ca acele vremuri nu le mai pot intoarce, mi-ar placea ca intr-o zi, sa am sansa de a merge intr-o casa de copii, si sa petrec impreuna cu ei o zi intreaga. Sa impodobim bradul, sa le impart ceva dulciuri si sa ne jucam. Craciunul il vad mult mai frumos prin ochii unui copil!



_________________________
http://stirileprotv....elule-stem.html

_______________________
Uitati-va la ziua de azi! /Cea de ieri e doar un vis./Iar cea de maine doar viziune;/Un AZI bine trait face/Din fiecare ieri un vis de fericire,/Din fiecare maine o viziune a sperantei!~~Kalidasa

#34
Alinutzaa

Alinutzaa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.712 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 18:31

Eu nu imi doresc sa petrec Craciunul in alta parte decat acasa cu dragii mei. In Ajun impodobim bradul si impreuna cu Tudor facem fursecuri pentru Mos Craciun. Si nimic nu ma incanta mai tare decat stelutele din ochii baiatului meu cand se trezeste dimineata si isi gaseste cadourile sub brad. Si fursecurile din farfuria pusa special pentru Mosul...surpriza...rontaite. Iar in casa miroase a cafea proaspat facuta si a brad si...a Craciun. Anul asta Craciunul va fi o premiera pentru Sisi. Si pentru noi. Va fi primul Craciun in 4.



Alina

Mamica de Toto (05.08.2007) si Sisi (18.05.2010)



Drumul spiridusilor

#35
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 18:52

Visez un Craciun in Maramures, intr-un sat traditional, sa ninga des si lin, sa vina colindatori, sa rasune zurgalaii, sa trosneasca focul in soba si cozonacul sa ne inebuneasca....

Daaaaar, cel mai linistit Craciun de cand nu mai sunt copil l-am petrecut la mii de km distanta de Romania. Aici sunt ACASA....

#36
toanca

toanca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.954 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 19:06

Intr-o casuta cocheta la munte (asa cum vezi in filme[olala]), cu multa zapada...

Alaturi de cei dragi, in jurul bradului, stand in fata semiseului cu un foc mocnit.....



Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006



poze



http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

#37
crete_mer

crete_mer

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 19:20

La Viena ,visez de ani buni: "CRACIUN LA VIENA" ptr doar 3-4 zile si cred ca macar anul acesta visul acesta se va putea implini.[:I]Rosesc cu gandul la Craciun,fulgi mari ,frig si ger cat mai putin...
Bafta la castig tuturor mamicilor,taticilor sau bunicilor ce intra pe forum!

#38
Roberta84

Roberta84

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 665 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 19:26

Imi doresc foarte mult un craciun acasa in Romania , alaturi de familia mea unde mereu a fost caldura si iubire si o atmosfera minunata de sarbatori! Cu zapada , ca nu am mai vazut de 4 ani ... cu bradul minunat care il impodobeam alaturi de tata iar mama ne pregatea toate bunatatile specifice... sa aud colindatori ...sa fim toti impreuna asa cum nu am mai fost de multi ani..[q]..
Dar va trebui sa ma multumesc cu un craciun aici alaturi de sotul meu iubit si nu in ultimul rand de sora si familia ei .. Multumesc lui Dumnezeu ca macar pe ea o am aici...


[gravi] 7+

#39
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 19:51

Craciunul...hmmmm,ce de amintiri frumoase..

Anul asta ar fi frumos sa fie acasa,cu toti cei dragi alaturi..sa miroasa a prajituri cu scortisoara si a brad,iar pentru noi astia marii sa fie si cu o cana de cafea buna.Zapada sa fie cat casa si sa ne vina si colindatori,care din pacate au cam disparut de mult..



brotacul tero-sectorist[poc][poc]MIRUNICA TERORICA



A VENIT IARNA [cubrad][cubrad]





BAZAR

#40
bobocel_07

bobocel_07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 20:24

Mie mi-ar placea sa petrec Craciunul alaturi de toti cei dragi mie,cu voie si muzica buna sa miroasa a cozonaci si a sarmale,bradul sa fie impodobit si colindatori la usa.


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -