Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 11 voturi

Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?


281 raspunsuri la acest subiect

#11
nushulica

nushulica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 01:52

nicaieri altundeva decat acasa cu cei dragi!cu toti copilasii care se aduna si il asteapta cu emotie pe mos,cu masa plina de bucate traditionale,cu colinde ascultate pana tarziu in noapte langa brad si musai cu o cana de vin fiert in mana[:D]asta e craciunul adevarat pt mine[:)]






Mami si 2 printi iubiti: [cavaler]DAVID(24 sept 2008) si [bebic]STEFAN(24 sept 2010)




HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI

#12
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 01:53

Mi-ar placea sa petrec Craciunul in COPILARIA MEA , cand nu primeam niciodata cadouri de Craciun ,sarbatoarea ca atare era un dar pentru noi alaturi de bradul impodobit si de mersul cu colinda. Pentru ca de Craciun toti ravnim la atmosfera calda de acasa ,singurul loc pe care mi l-as dori ar fi acolo cu parintii si fratii mei si bucuria lucrurilor simple.

#13
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 10:13

In bratele bunicii mele, daca tot ni se permite sa visam. E cel mai bun loc de pe pamant si din rai, si ascult colinde cu intonatii vechi, stranii, cum n-a mai auzit in nici o alta parte, si miroase a cei mai buni cozonaci din lume. Si mainile ei mari, muncite, ma mangaie cum nimeni n-a facut-o niciodata. Si bineinteles ca toate bunicile sunt cele mai bune din lumea asta, dar a mea este cea mai buna din toate lumile posibile. Ea il face inclusiv pe Mosul cel darnic sa para desuet. Pentru ca ea ma iubeste cu toate pacatele mele, si pentru ca nu vine doar o data pe an. Bunica mea e normalitatea cotidiana care imi aduce Craciunul in fiecare zi.

Atat doar ca anul asta va fi prima oara cand nu-i voi mai simti mainile aspre prin parul meu. Desi... daca voi asculta cu mare atentie, in noaptea de Ajun, voi auzi ingerii cantand aceleasi colinde unice care mi-au facut copilaria magica. Iar ea va fi acolo.



#14
adra_bell

adra_bell

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.557 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 11:35

In Bucovina sau in Maramures, coplesiti de zapada, in miros de brazi si de cozonac facut in casa. Sa vina multi colindatori, fetite cu obrajori rosii si baietei cu ochisori rotuzi, sa-i primim in casa si sa ascultam colinde stand la gura sobei





blog



am hainute la bazar





Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

#15
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 11:40

Anul asta as vrea sa petrec Craciunul acasa, ca in fiecare an, cu familia, afara sa fie zapada, in casa sa miroasa a cozonac si a sarmale, Stefan - si nu numai el [:)], sa-l astepte pe Mos Craciun, sa fie atmosfera de sarbatoare si toti sa fim mai buni, ma darnici, sa ne putem "scutura" macar pentru cateva zile de tot stresul zilelor obisnuite.

Sarbatori fericite tuturor! [pup]



Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)



BazarGeneral

#16
CamiSol

CamiSol

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 347 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 11:43

As vrea sa-mi petrec Craciunul alaturi de persoanele dragi , intr-un cadru de basm, la munte, cu multa zapada, cu miros de brad, cu luminite , colinde si sarmale ...[pofta] si bineinteles o cafea buna![flo]



Cami [mamica] si Luca-Ionut [hagi](25.09.2006)





A easy way to make some money





Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith




"When God was giving out talent, He gave all of it to Michael Jackson." Babyface








#17
Qamar

Qamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.663 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 11:52

Craciunul mi-ar placea sa il petrec in Viena cu cele doua persoane care imi sunt cele mai dragi, insa anul acesta e imposibil.
Asa ca m-as multumi cu un Craciun plin de zapada, colinde, miros de brad langa cea mai mare iubire din viata mea: Bia [il]
Cafeaua pentru mine e indispensabila oricum, insa, cum spuneau si fetele mai sus, merge si un vin fiert. Si niste turta dulce...



Life's Good!

#18
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 11:58

La o pensiune in Maramures - sa vad si eu ce inseamna traditii, colide sau la Viena cum zicea cineva mai sus. Evident sa fiu cu sotul si copiii si Mosul sa ne aduca de toate. Sa miroasa a vin fiert si cozonac - dar sa nu trebuiasca sa fac eu mancare sau sa spal farfuriile [:D].
Din pacate toate asta sunt un vis, deoarece eu in fecare an de sarbatori trebuie sa fiu la serviciu. [bang]


Anya

#19
helen75

helen75

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 12:00

Craciunul vreau sa il petrec intotdeauna acasa cu cei dragi.
Si la noi, Craciunul e inca o sfanta traditie si sarbatoare. Mirosul de sarmale si cozonaci de casa, copiii umbland din poarta in poarta la colindat sa vesteasca Nasterea Domnului.
Eu personal traiesc in fiecare an emotia Craciunului din copilarie petrecut la bunici si incers sa le insuflu si copiilor mei aceleasi trairi.

Si anul acesta bucuria va fi dubla : e primul Craciun in casa nostra !
P.S.: Astept colindatori, caci bucovinenii sunt f.primitori !

#20
Roxxy80

Roxxy80

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.951 mesaje

Postat 03 decembrie 2010 - 12:04

Mi-ar placea sa-mi petrec Craciunul chiar acasa la Mos Craciun. Visez de 30 de ani sa-l cunosc pe cel care-mi face iernile minunate, care ma face sa cant colinde inca din luna noiembrie, care ma tine cu zambetul pe buze toata luna decembrie. Vreau sa-l cunosc, vreau sa-i vad pe Matei si pe Maria cum il trag de barba, vreau sa-i cunosc pe spiridusii lui. Vreau sa fiu incojurata de copii, jucarii, brazi impodobiti, de luminite si artificii, iar eu si Cristi, sotul meu, sa ne strangem in brate si sa privim fericiti la toate acestea.

Roxana, mami de [bonjovi]Matei (29.11.2007) si de [zana]Maria (08.09.2009)









Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -