Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Vacanta in Turcia (2)


299 raspunsuri la acest subiect

#21
Moniland

Moniland

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.865 mesaje

Postat 18 iunie 2007 - 23:15

Si fac o completare la ceea ce a zis Madau. Exista ghisee si in partea cealalta unde nu e nimeni caci toti se inghesuie la primele.Laura, distractie placuta! Si astept impresii.



Monica



#22
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 01:03

Laura, vacanta placuta!



Alta intrebare: in magazinele lor, cu ce se plateste, cu euro sau dolari?



Si ptr cele care au fost cu masina: cum este drumul, usor, greu? Serpentine multe ( am inteles ca in zona Izmir si ceva pe la bulgari)?



Roxana,[mamica]de[bebic]Calin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

POZE

#23
miri__b

miri__b

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 707 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 01:03

Roxana C din ce tot studiez eu (degeaba[bang]) ofertele de 2 luni incoace ofertele de last minute sunt cu 200-300 euro/pers mai mici decat lista precedenta.

Miri si [bicla]David - 23.12.2005

#24
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 01:17

Roxana poti plati cu roice vrei..euro, dolari, lire turcesti, iti dau chiar si restul in moneda pe care le-ai dat-o[alcool]. Numai sa nu uiti sa specifici mereu la casa sau unde platesti, ca vrei sa-ti spuna pretul in euro, sau in dolari..iti calculeaza pe loc cursul.



[mamica]Madau si [copil]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#25
Noki_Lara

Noki_Lara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.006 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 02:25

Io ziceam de soarele care apune dupa munte, dar e valabil pentru KEMER. In Bodrum NU sunt minti, niste deluretze, doar.

DAR este superba zona. Mie mi-a ramas sufletul acolo. Oraselul in sine e o bijuterie, cu castelul superb si faleza plina de terase. Suuper.

Si NU e adevarat ca e foarte scump, in niciun caz ca e cel mai scump. Cea mai scumpa regiune e Belek-ul.

Acuma depinde unde anume mergi in Bodrum, ca e o peninsulaimpartita in zone diferite.

Noi am stat in Gumbet, care e cm apropiata, la 3 km si care e suuper, dar sunt hotelulri de 3 stele si 4 stele.Cluburile sunt in alte zone. Asta e mai de tineret asa..mai multa vizta, mai multa distractie. Altfel, super apa limpede ca critalul si fara pic de valuri, ca doar sunt nimai golfuri.

Alta zona misto e si Torba, dupa Gumbet la vreun km, peste un deal.

Dar in ambele unde am fost + in Bodrum in sine nu mi s-a parut scump. Preturi decente peste tot, evident putin mai mari ca in Istanbukl, cam ca la noi.

Io as vota oricand pentru Bodrum![il]



Poze cu Sarah si mami [mamica]

Filmuletze poznase 1 2 3 si 4

Varsta Sarah



Everything matures...eventually!


#26
serenita

serenita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 03:38

Moniland ti-am admirat pozele si am vazut cum erai imbracata, insa ma gandeam ca esti in interior, iar in exterior e posibil sa fie altfel temperatura. Oricum m-am orientat, sper sa fie bine si sa ne intoarcem cu impresii placute. Mi-am procurat si un fier de calcat de voiaj. Ma gandeam ca pe langa atatea lucruri oferite la AI sau chiar UAI, un fier de calcat n-ar fi chiar asa o problema... Ei, bine ca sunt pregatita acum. Multumesc![floare3]

#27
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 10:08

Noki Lara, hotelul pe care l-am gasit este tot in Gumbet, la 200 m si 3 km fata de centrul orasului. Se numeste Royal Asarlic Beach 4*, am vazut ca cei de la Jeka il lauda, fata de La Blance care-i de 5 stele si are preturi mai mari.Si mi se pare ca Jeka au preturi mai mici ca Teztour. Nu-i diferenta foarte mare, dar este.Ce stiti de cei de la Jeka? Sunt seriosi? A fost cineva prin ei?

Stati asa, nu va speriati, ca nu m-am hotarat inca....[:D]



Roxana,[mamica]de[bebic]Calin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

POZE

#28
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 10:18

Tot eu.

Nu pricep un lucru, am uitat sa scriu in ultimul mesaj: acelasi hotel, Teztour spune ca-i de 5 * iar Jeka spune ca e de 4*, dar ca dupa parerea lor ar fi trebuit sa fie de 5. Acum unde-i adevarul si de ce apare diferit?



Roxana,[mamica]de[bebic]Calin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

POZE

#29
Candy

Candy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 380 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 10:56

Jeka sunt superprofi, am fost anul trecut prin ei in Grecia, s-au purtat impecabil.
In legatura cu Royal Asarlik Beach: vezi ca sunt 2 hoteluri, Royal Asarlik si Royal Asarlik Beach, cel cu Beach e pe plaja, m-am documentat, pentru ca si eu le luasem in calcul initial. M-am razgandit in ultimul moment pentru ca am citit ca au plaja extrem de ingusta (cca 1 m) - daca te uiti cu atentie in poze, se vede. De servicii am citit ca sunt f. bune, si locatia, si restul mi-au placut. De la agentie ne-au spus ca asa e plaja in Gumbet, ceea ce e doar partial adevarat, pentru ca multe hoteluri au plaja amenajata cu nisip (artificiala). Daca plaja nu e un inconvenient pentru voi, go for it!

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

#30
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 13:06

Candy, n-am avut timp aseara sa intru pe mess, dar vroiam sa-ti spun ca cei de la Jeka spuneau de Golden Beach ca are pietre si alge in apa. Asta m-a facut sa renunt, pietrele ca pietrele, dar algele...Intre timp m0am lamurit si eu cu Asarlic Beach, unul e pe plaja si celalalt la 50 m, dar are plaja lui propie. Ambele la Jeka sunt de 4 *, iar la Alibaba e doar unul care-i de 5*. Mai ma documentez[pup]



Roxana,[mamica]de[bebic]Calin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

POZE


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -