Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Masoni, iluminati, teoria conspiratiei...


79 raspunsuri la acest subiect

#41
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 15:13

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
eu bagasem de seama doar ca nu poti deveni presedintele RO daca nu te cheama "...escu" [:D] - si cu asta am expediat si problema previziunii despre care va fi urmatorul presedinte!

Nicidecum.
Ai prevazut bine doar cine are sanse sa intre in turul 2 (caci este evident ca intrarea ultimului escu a fost natural determinata de necesitatea inlaturarii intrusului oana in lista escilor [;)])
Si acesta este motivul real pentru care duda de Romania nu are in veci nicio sansa.[:D]

#42
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 15:25

ionescu.cris imi pare rau sa te anunt[8D], dar daca tu pui suflet si scrii din convingere nu e cazul pe forumul asta ca vei fi luata/luat la misto...cine stie despre ce este vorba, nu e nevoie sa scrie aici ca sa dovedeasca unora, care oricum nu "vor" sa inteleaga "fenomenul".

Daca vrei iti dau link-uri catre subiecte mai vechi, sa vezi ca toate care au atins in treacat "chestioarele acestea", au fost transformate in subiecte la misto, de catre cei care te vor eticheta cu scarba, atitudine superioara, etc, etc "conspirationista".

Plus vezi nu atinge subiectul cu vaccinurile ca e sensibil o sa-ti sara multa lume in cap, o sa te ia la interogatoriu daca iti vaccinezi copiii, ca esti pericol public, etc, plus ca efectiv o sa te atace la modul personal, asa ca scrie numai daca ai "nervii tari" si nu te streseaza sa ii tocesti virtual...ah si sunt foarte multi doctori si cercetatori pe aici cred[hot] deci or sa incerce sa ia apararea la big pharma la greu(iti dai seama ca e vorba despre "painea" lor), sa te scoata pe tine drept luat cu pluta daca virgula crezi asa ceva...so take care or be strong!

Plus stai linistit/a ca e multa lume care e alaturi de tine(gandeste ca tine), isi pune intrebari, evident vrea sa stie mai mult si refuza sa inghita pastila servita lejer pe tava de catre guverne, politicieni si grupurile de interese...doar ca nu mai scrie, nu aici, unde e doar "atacata".

E unica mea postare la subiect, e minunat, dar ca sfat personal ti-as spune sa gasesti eventual in luxembourg forumuri pe care se discuta despre astea, ti-as da link catre unul foarte bun, dar doar daca stii olandeza[:)]...e mult si frumos de discutat, din pacate, cum iti spun nu se poate, nu aici[hot].

Te avertizez ca dupa post-ul meu o sa sara o multime de "misto-uri", cu ciudati, saraci cu duhul, inculti, etc, etc...nu te speria[:)], e faptul ca virgula ce nu stiu ii sperie
[hot]


eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

#43
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 15:25

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Si acesta este motivul real pentru care duda de Romania nu are in veci nicio sansa.[:D]


fraierul de printz... ce mare lucru daca se reboteza Dudescu...
parca suna mai bine deca^t sa fii "o duda"...


#44
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 15:32

Citat:
citat din mesajul lui ionescu.cris
Cu alte cuvinte, pentru eficacitatea statului si din motive birocratice, va veti alinia pentru a fi injectati cu Triton X-100 (un detergent), polisorbat 80 (un cancerigen), formaldehida, microorganisme periculoase, gelatina (provoaca reactii alergice precum si anafilaxie), precum si tot mai prezenta neurotoxina, thimerosal, adica mercur.


Tu ti'ai citit vreodata samponul? Sau alternativ, ce parere ai de faimosul tratament cu Botox.
Dar de implantul cu hidrogel?

Citat:
citat din mesajul lui ilse
ah si sunt foarte multi doctori si cercetatori pe aici cred deci or sa incerce sa ia apararea la big pharma la greu(iti dai seama ca e vorba despre "painea" lor)


:) Asta e ca si cum te'as acuza eu pe tine ca lucrezi in industria de pompe funebre si duci lipsa de clienti care sa'ti impinga panselutele afara din pamant. Habar n'ai cu ce ma ocup eu! Ha Ha AHA

Come to The Dark Side ... we have cookies!


#45
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 15:47

Citat:
citat din mesajul lui ionescu.cris

Despre Chemtrails,
http://www.guardian.co.uk/Archive/Article/0,4273,4398507,00.html
Millions were in germ war tests
Much of Britain was exposed to bacteria sprayed in secret trials
Antony Barnett, public affairs editor
Observer
Sunday April 21, 2002

...


Din articol reiese ca autoritatile britanice s-au apucat sa faca niste simulari (secrete, într-adevar) în perspectiva de atacare a tarii de catre URSS cu o arma chimica. Nu au încercat sa stârpeasca po****tia, ci sa vada dimensiunile catastrofei daca scenariul se adeverea. Era epoca isteriei razboiului rece.

Dar era vorba de guvernul Marii Britanii, nu de o organizatie criminala oculta. Si n-a vrut sa omoare britanici, ci sa vada ce masuri s-ar putea lua în caz ca-i ataca dusmanii.
E cam ca bancurile cu Radio Erevan.
Sigur ca au procedat rau, ca prin secretomanie au trata oamenii ca pe cobai. De aia, uite, mai târziu s-a scos la iveala si s-au facut acuzatii, tot de autoritatile britanice.
Istoria e plina de tragedii facute din idiotenie si masuri proaste/ticaloase/criminale... Daca tot suntem la chimicale, tragediile facute de fosgen în WW1 si de napalm în WW2 sunt graitoare, din nefericire.

Oricum, nu reusesc sa fac legatura între Chemtrails si Masoni, Illuminatti si alte legende urbane.. Si daca e o legatura, putem afla si noi cine si ce a avut de câstigat din experimentele alea??

#46
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 16:06

Mey..se face o mare confuzie aici.
Nu neaga nimeni existenta GRUPURILOR de interese politice, economice, etc si etc. Cum bine zise Gabi, acestea exista, dar de aici pana la a discuta de UN GRUP mega puternic care invarte lumea pe degete e drum foarte lung.

Chiar daca, facand un exercitiu de imaginatie, acest mega grup ar exista, credeti voi ca nu stiu care jurnalista lu´peste sau scriitorul cutare ar avea acces la secretomania administrativa a acestui grup?Ba mai mult, ar fi acestia lasati sa FACA PUBLICE eventualele nereguli?

OOhhhooo..nu subestimati puterea:-))Daca astia stiu tot ce misca, stiu sigur si ce scrieti voi aici pe net. Big brother vegheaza:-))


Cred ca unii din noi au vazut prea multe filme cu mafia.[bibe]

#47
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 16:10

Citat:
citat din mesajul lui ionescu.cris
Guv Democrat de Maryland, Martin O'Malley, vrea sa-i ucida sau sa-i imbolnaveasca grav pe subiectii din statul sau, cu toate ca este posibil sa nu constientizeze acest risc.
...
S-ar parea ca O'Malley este sub comanda directa a cartelului producatorilor de vaccinuri Big Pharma. El este fie complet ignorant cu privire la reactiile adverse periculoase ale vaccinului sau este implicat in planul criminal de imbolnavire a unui numar nespus de mare de locuitori din Maryland.


Pâna la urma Guvernatorul Maryland-ului e ignorant sau criminal? Tu ce sustii?

Si chiar crezi ca omul vrea sa-si îmbolnaveasca masiv 'subiectii'? Pentru ce ar face asta?
Explica-ne si noua!

printre altele, nu înteleg cum ar gândi gruparile oculte criminale sa faca dintr-o pandemie de gripa o arma specifica / selectiva de reducere a po****tiei lumiiCum vor reusi sa faca o selectie? ..

#48
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 16:46

Luminita de la capatul tunelului: cum bine zicea cineva pe un topic mai vechi, inteligenta de pe pamant este constanta [bibe] :)).
Daca ne lasam vaccinati de maleficii iluministi vaccinatori: o sa ajungem atat de din ce in ce mai multi, deci, atat de din ce in ce mai putin inteligenti fiecare in parte, incat nu o sa mai sesizam existenta prostiei. Ieeee!!!
Daca nu ne lasam vaccinati de iluministii vaccinatori: o sa fim din ce in ce mai putini si mai inteligenti fiecare in parte. Ieeee!!!!

totusi, pe pamnatul asta, iluministii nu sunt de capul lor: la un iluminist de la un concern vaccinator de ex, trebuie sa existe un iluminist de la un concern fabricator de carnati si chifle din faina alba de ex.
Daca iluministul vaccinator il lasa fara clineti pe iluministul fabricant de carnati, vaccinatorul e exclus din fratietatea iluministilor, nuuu???
Daca iluministul fabricant de carnati il lasa fara clienti pe iluministul fabricant de vaccinuri, iar e rau.
Rezulta de aici ca [] carnatii si chiflele albe fac bine, nuuu???
Uf, stim totusi ca nu fac bine chiflele albe si carnatii, deci, iata, avem informatii sigure ca iluminismul a inceput sa se surpe. Sin-gur!!! Din insusi interiorul sau!!! Traim vremuri insemnate!!! [inghitit in sec]


Nu puteai sa ma faci sa recunosc ca o situatie e imposibil de rezolvat si ca e fara sorti de izbanda, caci eram incontinuu in cautarea unei solutii si, de fapt, problema se punea daca eram un om optimist sau un om prea prost - Saul Bellow, Aventurile lui Augie March


#49
ionescu.cris

ionescu.cris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 19:05

Citat:
citat din mesajul lui ilse

ionescu.cris

E unica mea postare la subiect, e minunat, dar ca sfat personal ti-as spune sa gasesti eventual in luxembourg forumuri pe care se discuta despre astea, ti-as da link catre unul foarte bun, dar doar daca stii olandeza[:)]...e mult si frumos de discutat, din pacate, cum iti spun nu se poate, nu aici[hot].




Dag Ilse
Dank u voor de advies;Ik zal rekening houden...


#50
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 10 septembrie 2009 - 21:12

Citat:
citat din mesajul lui ionescu.cris

Despre Chemtrails, ...



Voi, astia din Luxembourg, aveti o fixatie cu chemtrailsurile!

[:-)))]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -