Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Masoni, iluminati, teoria conspiratiei...


79 raspunsuri la acest subiect

#21
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 16:46

Da Gabi, Dana a scris ca vor sa controleze natalitatea. De aici rezulta ca fabrica vaccinuri care impolnavesc popilatia, nu? (tot Dana pomeneste de vaccinuri)

Deci, dupa logica mea a ´´controla natalitatea ´´ inseamna a controla numarul oamenilor .

Si ma intreb evident, DE CE ar dori acesti oameni sa controleze natalitatea? Pentru ca, a controla ceva inseamna a avea putere de viata si de moarte asupra a acel ceva. (vezi povestea cu vaccinurile)

Ioi doamne, greu ma mai exprim azi[:I]



EDIT ca mi-am gasit cuvintele[:D]

Daca Dana spune ca exista control al natalitatii si daca Dana spune ca acele vaccinuri sunt fabricate pentru a face rau, rezulta ca Dana crede ca prin acest control al natalitatii exista totusi o reducere a po****tiei, nu?

#22
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 16:54

OK. Inteleg ca nu marsati deloc pe ideea existentei unor grupur ide interese de acest fel. Buuun. Pe ce va bazati ca NU exista?



Alta chestiune: explicati-mi si mie va rog, ca sa ma luminez si eu odata pt totdeauna, de exemplu de unde apar asa, din neant, deodata, diversi virusi (recunoscuti rareori a fi "scapati din laborator")?

Vezi HIV, antrax, etc...zic de astea serioasele, nu gripele avara, porcina et co.







Hobby



******************************************



"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"


Michael Jackson

#23
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 16:55

Dana, daca am inteles gresit te rog sa ma scuzi si sa mai explici o data clar punctul tau de vedere.[:I]

#24
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 16:55

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
Citat:
citat din mesajul lui danatSunt aceste grupari chiar atit de influente pe cat se vehiculeaza?Detin pina la urma controlul a tot ce misca in lumea asta?
raspuns: cel mai probabil, NU.
Ai argumente?Hobby******************************************"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change" Michael Jackson

#25
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 17:00

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Dana, daca am inteles gresit te rog sa ma scuzi si sa mai explici o data clar punctul tau de vedere.[:I]
Lady [:D] nu foarte gresit, dar putin tangent. Nu am spus starpire, ci doar controlul natalitatii. Deci logic, nu ar fi rentabil sa nu mai existe "supusi", dar e foarte greu sa hranesti atitia supusi. So, facem din cand in cand ceva, cand se inmultesc in mod obraznic, sa ii mai domolim. Si nu e vb in aceste conspiratii numa ide vaccinuri si controlul natalitatii.Ma gandesc si la diverse manevre care sa ajute diferite interese (vezi WTC-urile, razboaiele...). Nu doresc sa controleze numai natalitatea, ci si mersul lucrurilor in general. Hobby******************************************"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change" Michael Jackson

#26
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 17:02

Nu m-am lamurit insa de o chestie: ca exista aceste grupari, credeti? [:D]









Hobby



******************************************



"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"


Michael Jackson

#27
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 17:12

Citat:
citat din mesajul lui danat

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui danat
Sunt aceste grupari chiar atit de influente pe cat se vehiculeaza?
Detin pina la urma controlul a tot ce misca in lumea asta?


raspuns: cel mai probabil, NU.


Ai argumente?



tu ai argumente care sa demonteze afirmatia mea? :)

#28
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 17:13

Citat:
citat din mesajul lui danat

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Dana, daca am inteles gresit te rog sa ma scuzi si sa mai explici o data clar punctul tau de vedere.[:I]


Lady [:D] nu foarte gresit, dar putin tangent. Nu am spus starpire, ci doar controlul natalitatii. Deci logic, nu ar fi rentabil sa nu mai existe "supusi", dar e foarte greu sa hranesti atitia supusi. So, facem din cand in cand ceva, cand se inmultesc in mod obraznic, sa ii mai domolim.

Si nu e vb in aceste conspiratii numa ide vaccinuri si controlul natalitatii.
Ma gandesc si la diverse manevre care sa ajute diferite interese (vezi WTC-urile, razboaiele...).
Nu doresc sa controleze numai natalitatea, ci si mersul lucrurilor in general.



******************************************





Am inteles punctul tau de vedere[:D]

Daca, sa presupunem, oamenii se inmultesc necontrolat si suprapopuleaza planeta, de ce ar trebui sa se ingrijeasca de asta un grup de destepti? De ce ar trebui sa-si faca grupul asta grija ca OAMENII NU AU CE MANCA SI ASA CA MAI BINE II ELIMINA?(din cand in cand)

Exista o selectie naturala , totusi! Daca zece milioane de oameni nu au ce manca, vor muri singuri fara sa trebuiasca sa-i vaccineze cineva cu virusi mortali.

Exista bolile care rad de pe fata pamantului milioane de oameni. Exista accidentele, exista omul pur si simplu care se distruge singurel.

Mersul lucrurilor in general este controlat de multe puteri, fiecare cu regulile proprii. Exista statul-repulicile, monarhiile, care au LEGI, deci controleaza modul de viata din perimetrul lor.
Aceaste puteri nu sunt la unison, una vrea sa fie mai desteapta decat cealalta. Se bat intre ele, apar razboaiele.

Exista puterile economice care se invart dupa miscarile statului. Vor si ei-bani.Exista puterile farmaceutice care vor BANI. Astea din urma s-au scos definitiv, ca omul se imbolnaveste frecvent.


As spune asadar ca exista mai multe puteri, nicidecum una mare si tare care are acces liber la controlul omenirii.

#29
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 17:28

Citat:
citat din mesajul lui danat
Ma gandesc si la diverse manevre care sa ajute diferite interese (vezi WTC-urile, razboaiele...). Nu doresc sa controleze numai natalitatea, ci si mersul lucrurilor in general.


De când au aparut oamenii, a existat si competitia si au existat si încercarile de a prelua controlul asupra celorlalti. Era (si mai este înca) o chestiune de supravieturie.
Razboaiele s-au nascut odata cu oamenii, nu sunt o inventie care ar putea fi contemporana cu nasterea Illuminattilor sau a masonilor.
Distrugerea de catre un grup a bunurilor, cladirilor, simbolurilor tibului advers.... e cam la fel de veche precum omenirea.
Nu mi se pare ca odata cu masonii sau illuminatti a aparut ceva nou sub soare. or fi ei grupuri influente, cu multi bani si putere, dar nici pe departe nu e vb. de "control absolut", de controlul natalitatii pe plan mondial, de planuri subtile de degradare a integritatii fizice sau mentale a omenirii în ansamblu.
Pe scurt, mitul depaseste cu muuuuuuuuuuuuuuuult realitatea.


PS: sunt intrigata de anti-vaccinita asta furibunda de la o vreme încoace [:-/]. Chiar uita toti câte boli groaznice (variola, difterie, polio...) s-au eradicat sau macar diminuat substantial prin vaccinari? Si-acu', hop, vaccinurile au devenit o unealta satanica teribila [:-@]. Uite, acu' abia ma gândesc ca poate ADEVARATELE conspiratii sunt cele anti-vaccinuri, mai stii?...

Pe când si o conspiratie împotriva ecografiilor... de unde stim noi ca nu ne fac si alea rau?? Azi-mâine o sa auzim de diverse "grupuri de cercetatori britanici, olandezi, canadieni, chinezi..." care fac niste meta-analize si niste mega studii double-blind, randomized etc... si ne vor pune în garda ca echo = bad :(

#30
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 21:41

Illuminatii din umbra vor lovi din nou Romania!

Este evidenta alegerea startului campaniei intre cele doua tururi de scrutin. Se doreste vaccinarea celor care nu au votat corect in primul tur. [;)]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -