Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 15


199 raspunsuri la acest subiect

#161
amacuba

amacuba

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 05 noiembrie 2010 - 23:35

buna seara fetelor

HONEYS NU-TI PIERDE SPERANTA.BEBE E BINE, O SA VEZI.TE PUP SI FII OPTIMISTA.[pup]

lumifelicitari iubita[pup]
mire multi pupici la motani si tie, la manutze.te sun maine
maria [pup]

cate un[pup] la fiecare, nu va mai nominalizez
aristicaintru pe mess

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot

#162
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 06 noiembrie 2010 - 00:05

Chiar ca se duc valorile noastre. Dumnezeu sa-L odihneasca. Imi pare nespus de rau imi amintesc ca in primavera aparuse la TV foarte suparat si cu stirea ca este bolnav. Of DD.
Didi dupa cate imi amintesc eu spermograma se ia de la MML receptie, iar spermocultura este cea pe care o poti vizualiza pe net. Asa cum spune si Aristica si dupa cum stii si de la Lumimar Ecoli se trateaza este vorba numai de timp si tratament. Multa bafta. Ai un AMH super, ganteste-te la al meu ca este de numai 1.35
Aristica vad ca sotul tau a avut mobilitate 16%. Al meu dupa cate imi amintesc a avut 87% daca se poate asa ceva si nu visez eu. Oricum acum nu am acces la dosar ca sa verific. El nu a avut probleme cu spermograma, dar stii ce i-am dat eu inainte cu o luna de fiv bio selenium zinc, ptr ca el fumeaza si acum cativa ani buni un alt medic ginecolog i-a recomandat aceste pastile zicea ca imbunatateste calitatea spermei. Al tau fumeaza? Noi suntem in stadiul de asteptare, muncim amandoi ca niste albinute sa facem banuti pentru urmatorul fiv. Acum sunt mai bine daca pot spune asa si eu sunt o fire optimista de fel, dar cand am pe ce ma baza, ca acum in cazul conceptie trebuie sa fiu mai mult realista. Toate se fac la timpul lor, nu cand suntem noi pregatiti si vrem noi. Varsta este un mare dezavantaz pentru mine, asa cum de altfel mi-a spus-o si dl dr. Stiu asta sunt foarte constienta, dar speranta moare ultima. Tare as incerca cu ovocite donate, dar nu am pe nimeni la care sa apelez si in care sa am incredere. Inghit pastile la greu, dar ce sa fac m-am obisnuit, sufar in tacere si astept sa treaca timpul. Mai avem 5s si ajungem acasa. Ari eu te stiu de pe celalalt site o-lume-de-vise nu? Iar eu sunt acolo Ani69, dar nu am mai prea intrat.
Honeys draga mea scuza-ma ca nu am citit din urma tu ai ceva embrionasi congelati sau ati transferat totul. Si nu am retinut nici ce varsta ai.
Eu una am incredere foarte mare in Dr Albu. Pot spune ca sunt o persona cu experienta si am tangente cu oameni si oameni, lucrez la un department de relatii cu clientii si nu in tara, unde vin toti sa se planga, asa ca imi trec multi multi oameni prin mana. Ce pot spune de Dr Albu este ca este un om in primul rand pasionat de ceea ce face si foarte corect. Il respect foarte mult.
Am innebunit de tot, daca aveti timp intrati pe net sa vedeti ce bratara mi-am luat Power Balance!!!
Elenus te pup draga mea.
Gabi B tu ce tratament de stimulare si sustinere ai avut?
Pup.
[pup]

#163
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 06 noiembrie 2010 - 10:27

Multumesc fetelor AMA, mirela, Maria, elenus, lumi, Didi, Gabi, toate.
Rica 2 lucruri sunt: unul ca al meu caz seamana cu nereusita ta si faptul ca si eu am incredere in dr., iar dr imi fadea f putine sanse roz, doar m-a rugat sa Nu Intrerup tratamentul, m-a implorat chair cand a vazut Ce dezamagita eram.
Va pup pe toate

#164
Gabi_B

Gabi_B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 06 noiembrie 2010 - 16:29

Rica69,

la al 3lea FIV am avut "ultra short protocol", cum l-a denumit prof Strohmer, potrivit pt un low responder ca mine...adica din ziua 2 a CM Diphereline 1 fiola/zi pt 3 zile, iar din ziua 3 a CM am inceput cu Merional 4 flacoane/zi, pt 10 zile. La punctie - 9 ovocite, din care fertilizate 5, din care 3 embrioni de ziua 3 pusi la loc in burtica. Beta pozitiv![pk]
Nici o modificare de doza in functie de ce se vedea la eco, doar au adaugat la Merional un medicament subcutanat pe care il faceam seara, sa nu se sparga foliculii (imi cer scuze, dar nu mai stiu cum se cheama), si din asta am facut 5 zile consecutiv. Si bineinteles Ovitrelle cu 36 de ore inainte de punctie.

Ca sustinere dupa ET, progesteron 600mg/zi vaginal - eu am luat Arefam, acid folic, Eutirox (eu sint cu hipotiroidism) si Clexane 20mg/zi, asta mai mult la insistentele mele, avand pierderi de sarcina in sapt 6-7 in antecedente, dar fara anticorpi de sd antifosfolipidic prezenti. Clexane am facut pana in sapt 7, cand s-a vazut un hematom mic la eco si aveam mici sangerari si atunci au zis sa-l opresc.

Hai ca ti-am impuiat capul!!! [pup]

Gabi+18
placenta previa centrala

#165
cristiama

cristiama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 670 mesaje

Postat 06 noiembrie 2010 - 22:39

Buna Rica,

Intru si eu ca sa te incurajez. Eu am ajuns la dr. Albu anul trecut in decembrie cand aveam deja 40 de ani.
Si omul ne-a spus direct de sansele noastre de reusita 5%.

In decembrie, dupa exact un an il asteptam pe lume pe bebele nostru invingator.

cristiama

#166
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 19:29

honeys, nu renunta, mai asteapta-l, [pup]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit



#167
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 20:30

Cu Dumnezeu inainte Honeys. Tot ce se intampla se intampla cu un motiv. Oricum speranta moare ultima. Acum tu trebuie sa iei ca exemplu cazurile fetelor la care inimioara s-a detectat la 7s si nu cazul meu. Da? Te rog.
Gabi B mersi pentru raspuns nu mi-ai impuiat capul deloc. Cred ca si eu sunt low response. Imi amintecs ca la primul fiv am mers numai pe 2 de menopur si au rezultat 15 ovocite din care 11 embrioni. Dar la 2 ani dupa, adica la fiv 2 a trebuit sa fac 4 menopur plus puregon la punctie au fost 11 ovocite din care au rezultat 5 embrioni. Diferenta mare spun eu. Eu nu stiu daca am acesti antifosfolipidic. Ce sunt?
Cristiama asa vesti da. Mersi mult. Tu ai facut tot fiv?
Fetelor eu nu prea stiu diferenta dintre protocol scurt si cel lung. Cumva se refera la tratamentul de inhibare? Tu Lumi ai facut protocol lung nu?
Va pup si va urez o duminica placuta.

[pup] [flo]

#168
maria81

maria81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 21:19

cristiama felicitari pt bebe

rica69 la protocolul lung se incepe cu anticonceptionale, apoi urmeaza perioada de inhibare care incepe cu o zi inainte de terminarea AC, in a 10 zi de inhibare se incepe stimularea[pup]

lumimar ce faci?[pup]
honeys optimista ce face?[pup]



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
3 IA, FIV 1 nereusit

#169
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 21:36

Rica[pup],fata draga,dc tu zici ca esti low responder???!!!eu ce sa zic,din 5 foliculi,3 goi,2 ovocite imature,1 embrion mort si 1 embrion de slaba calitate...si avem aceasi varsta ,AMH apropiate si tot nu pricep de ce tu ai avut protocol lung si eu scurt[bang]

diferenta dintre protocoale, in afara de inhibare, este ca la unul se obtin ovocite mai multe si de slaba calitate(parca la ala scurt) si la celalalt se obtin mai putine si de la bune calitate.....nu sut f sigura la care dintre ele...si nu prea am chef sa imi bat capu[bang]

honey,ma rog ca dr sa se insele si miercuri sa auzi inimioara [pup]

maria[pup] cum esti? ai fost la dr la control?

lumim[pup] sa fie sanatos bebeu
[pup] fetele

#170
maria81

maria81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 21:46

lyly_mar [pup] nu am fost la dr inca, o sa merg dupa urmatorul CM, pt ca asa mi-a zis sa ma duc peste o luna
sincera sa fiu eu am fost ocupata cu invatatul pt examenul pe care l-am dat la serv, ca altfel eram la usa lui de mult dar acum e prea tarziu sa merg se apropie urmatorul CM
as vrea sa merg in preajma ovulatiei

si eu stiu ca la protocolul lung s-ar obtine ovocite de calitate
dar din pacate nici in cazul meu nu s-a intamplat acest lucru desi sotul are normospermie
din 7 ovocite am obtinut 2 embrioni de calitate 1-2 si 2
eu sunt f suparata din cauza asta

va pup pe toate

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
3 IA, FIV 1 nereusit


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -