Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 15


199 raspunsuri la acest subiect

#191
valy27

valy27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 21:24

buna seara fetelor.mai am o intrebare pt voi: medicatia pt stimulare trebuie luata de la clinica? sau de unde vrem noi...ma gandesc la preturi(bineinteles).poate la clinica sunt mai scumpe.

#192
valy27

valy27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 21:37

si a 2-a intrebare din seara asta? sa-l iau si pe sot la prima intalnire cu dl doctor? voi cum ati procedat?
va intreb pt ca m-am programat pt "consultatie" si nu pt "infertilitate de cuplu",de unde ma intreb daca ne primeste pe amndoi la discutie.
o seara buna.

#193
cristiama

cristiama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 670 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 22:45

Valy,

Sigur ca poti lua medicatia de unde vrei, dar la farmacia lor ai reducere de vre-o 7%, daca n-ai card intreaba cum poti obtine reducerea.

Si cel putin medicamentele de stimulare nu le gasesti oriunde.

Farmacistele sunt dragute si iti spun preturile si daca nu cumperi asa ca poti intreba si hotarasti de unde e convenabil sa le iei.

Si pt a doua intrebare: eu l-am luat pe sot cu mine de fiecare data, si in ultimul an am fost cam la 2 saptamani la el! De majoritatea orilor la consult. Prima data mi se pare chiar important sa fiti amandoi, se discuta optiuni, analize viitoare, il intreaba "de sanatate" si pe sot.

cristiama

#194
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 23:15

Valy si noi ca si Cristiama am fost la dr mereu impreuna.
Fetelor daca va spun ce ganduri mi-au trecut astazi prin cap! SA RENUNTAM. Nu stiu daca voi mai putea trece din punct de vedere emotional peste inca un esec, plus asteptarea plus tratamentul, plus tot ce presupune fiv. In ultimii 5 anii nu am avut nici o vacanta. Tot timpul vacantei l-am petrecut intre casa si clinici, asteptare, stress , dezamagire.

[bang][bang]

#195
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 12:20

Buna dimineata fetelor
Haideti la cafeluta de dimineata
Cam liniste pe aici,ati plecat toate in vacanta?
Mie nu imi este prea bine,de aceea nu am mai intrat si nici vesti importante nu am
Va astept pe voi cu vesti bune
[pup][pup][pup]

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

#196
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 12:57

lumi cum sa n-ai vesti? Pai tu si bebe formati, impreuna, cea mai tare veste! Vezi ca eu "te-am laudat" pe dincolo[pup]
rica eu dupa al treilea beta negativ, am realizat ca nu analizele, tratamentul, punctia si asteptarea de dupa et sunt cele care ma sperie, ci rezultatul final! Banui ca-n cazul vostru e putin mai greu, caci ai vazut un rezultat pozitiv, apoi... Sa stii ca si viata normala, cea care nu include fiv-ul, are rostul ei. Vacantele au rostul lor. Eu stii ca-s de parere ca viata noastra, a celor care scriem aici e cea de langa sot, parinti, frati si surori, prieteni, job...partea cu fiv-ul este doar o abatere. Cand aceasta abatere te acapareaza complet, este, intr-adevar, o problema. Vezi ca la bulgari, poti fugi la un hotel de 4 stele cu 200-300 euro, pentru 3-4 nopti, cu tot cu sot, cu demi-pensiune...ca la noi e criminal costul unei vacante asemanatoare la munte. De ce nu cauti o astfel de "escapada"? Scurta, ieftina, in alta tara apropiata de noi...
Ma uitam ieri pe strada, la copaci: Sunt golasi! Dar sunt frumosi! Botanica are toate culorile posibile, Dambovita e la fel de murdara, dar te linisteste doar privind-o...uita-te in jur, caci e multa frumusete, oriunde. [pup]

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

#197
didi32

didi32

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.707 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 16:35

Chiar ca zici c-a intrat toata lumea in vacanta, e tare liniste pe-aici.
Valy, si noi am fost impreuna la dr de fiecare data. Vreau ca si sotul meu sa auda tot ce avem de facut, ce ne asteapta si asa mai departe. E altceva cand vine din partea dr-lui: lasa tigarile![:D] Si in plus este un suport moral deosebit pt mine. Isi doreste bebe la fel de mult si vreau sa fie implicat de la inceput in toate demersurile. Iar Albu este f dragut si explica tot, tot, nu exista sa nu te primeasca cu sotul. Cand mergi?
Inna, tu ce mai faci? Ai mai fost la dr?

[aho] imi va aduce cel mai frumos cadou!!!

#198
inna08

inna08

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 16:56

Didi nu am mai fost la doctor. La noi la serv este o nebunie si nu prea mai am timp sa intru.[flo]

#199
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 20:16

Ai dreptate Aristica. Ne acapareaza cu totul aceste interventii. Plus ca totul este legat de anumite perioade ale CM si nu poti sa le faci cand vrei tu. Ce sa mai spun la doua/trei luni vacanta pe care le avem noi ce sa facem mai intai.
Honeys fata draga astazi mergi la eco. Iti urez din tot sufletul meu sa auziti o inimioara care bate tare tare.

[pup][pup][pup]

#200
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 21:24

http://forum.desprec...TOPIC_ID=158280
poftiti la capitol nou

[gravi] +29 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -