Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de Martie-Aprilie***260***


239 raspunsuri la acest subiect

#191
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:35

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui Gaza22
Intalnire in Herastrau!!! ora 17, same place (Intrarea Charles De Gaule) cu Miha prezenta.
Veniiiiiiiiiim!!! [pk] Sper sa ajungem la timp, ca piticul meu inca e up&running!
Adineaori a rapus-o unkisu'! (aka meshterilah) Nu-sh cand ajungem la intalneala, dar venim! [:D] Sper! [:D]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute

#192
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:36

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

La Multi Ani! sot de Ilinca si tati de Sophiphi. sa-ti fie viata plina si fericita si sa fi mereu inconjurat de aplauze si rasfatat de fetele tale frumoase

Mami de Gazii mica si frumoasa[copil]
[bis]Primul Anisor [bis]



la multi ani si dela noi! [flo]

Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose
[hippi]

#193
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:37

Am uitat sa va spun fetelor, daca va mai doriti cat de putin inca un copil, eu va sfatuiesc sa nu stati pe ganduri, ca la fel am facut si eu, am analizat pe toate partile situatia si parca acum imi pare rau, ca putea sa fie mai mica diferenta intrei baieti. Copilul important e sa-l faci ca apoi creste el, ca nu trebuie sa-i oferim luna de pe cer, ci strictul necesar si muuuuulta dragoste, de care nu ma indoiesc de nici una dintre voi, ca nu aveti. Eu acum nu mi-as mai inchipui viata fara doi copilasi, e minunat sa-i vezi pe amandoi cat de tare se iubesc [olala]

Plec, ca deja ma trage copilul cel mare la raspundere [:D], m-am prapadit de ras mai devreme, sa vedeti ce mi-a zis: s-a trezit din somn si cand m-a vazut tot la pc, mi-a zis si o luna daca m-ar lasa in continuu sa stau la calcu, cred ca nu mi-ar ajunge, a zis ca-mi inchide usa si el se descurca cu tati, dar n-a specificat ce face cu Luc [:-)))]

Mami de [copil]Lucian(16.03.2009) si de [auto] Sebastian(05.08.2003)

#194
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:37

Doamne, Monnvas, ce buna esti tu la casa omului...asa un barbat mi-ar placea si mie, ca tine![:-)))]

Si cum adica dragonbela seamana tot mai mult cu chatonel?! Se poate MAI MULT?!!

Simona, da' ce "treininguri" faci la magazin si cui? Vanzatorilor?

Multumesc de noile urari, ce rasfatzat al sortzii e, nu-i destul ca-i curg esemesurile, telefoanele si mesajele pe feisbuci...



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

17 luni

Manole forever

Sovata

#195
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:37

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Citat:
citat din mesajul lui MonnvasAm pomenit-o ieri pe soacra-mea intens (a se citi ce i-am zis de mama lui sotz).CRISTIAN (7.03.2009) --------------------------------------Where there's a will there's a waycioburi de viata in 3SILUAN are dreptul la viata!
Ce nora iubitoare![:)]Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)
ce misto [:D][alcool]Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009Toulouse, la ville rose[hippi]

#196
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:40

Eeee, vorbesti de clantza si clantza la usha!

Chatonel!![pup][flo][pk]



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

17 luni

Manole forever

Sovata

#197
Gaza22

Gaza22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:41

Georgiana pai normal ca mai facem o intalnire si pt tine, mai ales daca e vremea asa frumoasa. Probabil va fi tot in Herastrau ca ala e la mijloc pt toata lumea. Ora.... e perfect dupa 17.30 pt ca dupa cum vezi cam asa ne intalnim in mod normal. Asa ca striga nitel mai tare ca vi la Capitala maine, ca sa te auda toate bucurestencele, ca la noi e aglomerat tare si mesajul ajunge mai greu dintr-un cartier in altul[:D] si apoi planificam o intalnire si maine.

aaa si pune-ti numarul pe draftul din mail sa te tinem la curent cu organizarea.

Ilinca mie nu-mi merge messul, o sa-ti dau un PM cu adresa de mail sa-mi trimit pozele acolo.
Denisa vreau si eu un Cd cu pozele de la Sovata.

Mami de Gazii mica si frumoasa[copil]
[bis]Primul Anisor [bis]


#198
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:43

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Nu stiu cum e prin alte zone dar la noi e o vreme mi-nu-na-ta, soare, cald, culori superbe...

Floric, io stiu ca nu trebuie sa astepti deloc, nu exista o perioada de stat obligatoriu, e dreptul tau sa-ti alegi/ schimbi MF[:D]. Dar din cate observ eu problema e la asistenta, nu la doctor. Io cu asistenta dnei Ficatzel am o relatie excelenta, e o tinerica extraordinara (pe langa ca e frumoasa), inimoasa, organizata...De ex. dna dr zicea ca orice adeverintza se plateste si aia-s banii asistentei, dar asistenta niciodata n-a vrut sa-mi ia vreun ban. Cand sun zic numa "alo" si ea zice "buna ziua, dna S"(are o memorie excelenta). In fine, io cu Phiphi n-am avut ce merge cu probleme (doar la vacinuri) la MF dar ma mai programam io sau huzband pt. cate ceva. Concluzia e ca intai stai sa vezi daca e medicul ok si daca da, ai de lucrat la asistenta, ca sa zic asa[:)].

Tufete, io cand va aud vorbind de pantofar mi-l inchipui pe nenea betziv din blocu' vecin care repara incaltaminte in garaj[:D]





[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Io de obicei ii zic "pantofos". L-am zapacit pe meshterilah cu pantofosul, da'si el pe mine, ca pana i-a iesit ne-am invartit in jurul cozii... ca un caine prost. [:I]



Daca tot am dat kiuti la postarea Ilincai zic si eu... desi nu voiam sa ma bag, ca pe de-o parte nu sunt fan MF, iar pe de alta ma simt repetat agresata de generalizari, recunosc ca Floric o face cel mai cu patos (a-propos, nu, nu stim, "ce")... Asa, cu paranteza asta imi pierdui ideea, so: am observat si io (de pe ambele parti ale baricadei) ca pana la doctor te mananca asistentele.



Si la noi e frumoasa vremea.



Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



Povestea unei manute pierdute

#199
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:44

Bine ai revenit Chatonel![pup]

Ilinca: am tinut mici traininguri vanzatorilor, din partea firmei Zelmer, despre procesul de vanzare si produse.

Mami de [copil]Lucian(16.03.2009) si de [auto] Sebastian(05.08.2003)

#200
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 18:44

Kalimera tufete!

Uite ca ne-ntorsaram si noi din ale vacante, mai subtiri la buzunar si mai grosi la trup, mai avuti la suflet, negri ca tiganii :) am revenit incintati de grecia... io, ca motanul o stia. El a mai avut dezamagiri pe ici, pe colo, ca nu mai era ce stia el de-acum 15 ani, dar in mare, a fost super.
Copila a stat la socri, a fost foarte cuminte, a invatat sa cinte "bateau, sur l'eau" (e tare dulce cind se leagana si cinta [olala] ) si, in general, a invatat o gramada de kestii. E fetita mare, a sarbatorit 18 luni cind eram plecati si probabil ca si-a zis sa ne ia ochii cind ne intoarcem... ceea ce a si reusit.


Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose
[hippi]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -