Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mancare chinezeasca !


87 raspunsuri la acest subiect

#31
Ana-Maria21

Ana-Maria21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 370 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 02:08

O sa incerc sa fac si eu una dintre retetele de aici ca mi-ati facut o poftaaa[pofta]

#32
noni930

noni930
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 02:22

quote:
Originally posted by adrienne12

Regula de baza cel putin in sua: daca intr0un restaurant chinezesc vezi mincind chinezi atunci mincarea e buna. Chicken teriaky e japonez, nu chinezesc.:-)




Eu nu m-as baza pe chestia asta. Va spun concret din experienta pe care am avut-o cu fostii colegi de serviciu chinezi. Stiau foarte bine ca e jeg in bucataria restaurantului, dar mergeau acolo pentru ca e era ieftin sau ca mincarea era buna (pentru gustul lor).

#33
adrianafedorca

adrianafedorca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.894 mesaje

Postat 11 februarie 2006 - 11:31

hmmm si noi sunt fani mancare chinezeasca...as manca toata ziua ...cand am fost gravi si am avut greturi nici nu vroiam sa aud de mancare ...dar chinezeasca mancam pana lesinam....orice...noi, eu si sotul meu, mergem la un restaurant pe langa piata alba iulia, fac aia o mancareeeee..yummiiiii...restaurantul arata jalnic...dar eu tot merg...si vreau sa va zic ca si patronii mananca acolo si copii patronului ...eu nu de cand mananc acolo nu am patit nimik in schimb am mancat la mare la hotelul unui restaurant de lux si am facut o toxi infectie alimentara de am crezut ca mor asa ca nu stiu ce sa va zic....

acum cu retetele ...am incercat si eu sa fac mancare chinezeasca...am gasit un fel de supermarket cu ingrediente chinezesti ...parca intreba o fata...este ...era ...eu am fost acum un an , in colentina sper europa dar nu ajungeti pana la europa, este o cladire mare cu etaj, pe partea dreapta cum te duci spre europa dinspre obor , au aia de toate acolo, cam scumputze dar de pofta dai oricat...mi-am luat plita sa fac vacutza la plita incinsa dar nu-mi iese ca la restaurant ...dar noi o mancam asa , am gasit urechi de lemn...niste ciuperci, sunt uscate se tin in apa mie imi plac dar iar nu prea ies ca la restaurant, singurii care ies mai buni sunt taiteii chinezesti...

sunt curioasa daca a fost cineva la restaurantul asta de care va zic eu langa piata alba iulia...si daca stie cineva retetele lor... sa va zic cateva care-mi plac mie
vacuta la plita incinsa
porc dulce acru
salata de cartofi pai
pui cu urechi de lemn
pui cu bambus
spaghete chinezesti

ce imi place mie la mancarea chinezeasca e ca ei pun multe legume, carne mai putina ...deja imi ploua-n gura...credca le facem o vizita azi...
[pup]

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005




#34
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 11 februarie 2006 - 12:08

quote:
Originally posted by noni930
quote:
Originally posted by adrienne12
Regula de baza cel putin in sua: daca intr0un restaurant chinezesc vezi mincind chinezi atunci mincarea e buna. Chicken teriaky e japonez, nu chinezesc.:-)
Eu nu m-as baza pe chestia asta. Va spun concret din experienta pe care am avut-o cu fostii colegi de serviciu chinezi. Stiau foarte bine ca e jeg in bucataria restaurantului, dar mergeau acolo pentru ca e era ieftin sau ca mincarea era buna (pentru gustul lor).
Nu mai spune ca nu mai calc in viata mea intr-un restaurant chinezesc...eu care sunt client fidel!Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!![flo]Oana & Marius[url="http://daisyPath.com/days/060701/1/1/+1/1" alt="Daisypath Ticker" border="0" /></a></p></center>"] Wedding Day[/url]

#35
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 11 februarie 2006 - 12:10

quote:
Originally posted by adrianafedorca



eu am fost acum un an , in colentina sper europa dar nu ajungeti pana la europa, este o cladire mare cu etaj, pe partea dreapta cum te duci spre europa dinspre obor , au aia de toate acolo, cam scumputze dar de pofta dai oricat...mi-am luat plita sa fac vacutza la plita incinsa dar nu-mi iese ca la restaurant ...dar noi o mancam asa , am gasit urechi de lemn...niste ciuperci, sunt uscate se tin in apa mie imi plac dar iar nu prea ies ca la restaurant, singurii care ies mai buni sunt taiteii chinezesti...










Cu prima ocazie cand sosesc in capitala...caut magazinu cu pricina...ca deh, o plita mi-ar place si mie![batcap]



Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!



[flo]Oana & Marius

[url="http://daisyPath.com/days/060701/1/1/+1/1" alt="Daisypath Ticker" border="0" /></a></p></center>"] Wedding Day[/url]

#36
loneanbianca

loneanbianca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 11 februarie 2006 - 19:41

Si eu sunt fan "chinezesc" e super buna mincarea si usoara....



Bianca [flo]

[url="http://community.webshots.com/user/biancalonean"]Poze[/url

"Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat

politia."

-- Jeff Marder.



#37
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 12:26

quote:
Originally posted by loneanbianca
Si eu sunt fan "chinezesc" e super buna mincarea si usoara....Bianca [flo]Poze[/url "Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decatpolitia."-- Jeff Marder.
si eu...cred ca as putea manca zilnic!Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!![flo]Oana & Marius[url="http://daisyPath.com/days/060701/1/1/+1/1" alt="Daisypath Ticker" border="0" /></a></p></center>"] Wedding Day

#38
adrianafedorca

adrianafedorca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.894 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 14:54

ieri am fost la chinezescul de care va ziceam, pt ca maine nu avem cu cine lasa pe bebe am zis sa sarbatorim valentine's day ieri,

am mancat ca de obicei: orez cu ou si legume, spaghete chinezesti cu carne de porc, salata de cartofi pai, pui cu urechi de lemn, porc cu bambus si ciuperci, vita la plita incinsa ci ananas caramel, au fost delicioase ....
[pup] la toata lumea

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005




#39
Jasmine

Jasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.031 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 15:40

quote:
Originally posted by adrianafedorca

ieri am fost la chinezescul de care va ziceam, pt ca maine nu avem cu cine lasa pe bebe am zis sa sarbatorim valentine's day ieri,

am mancat ca de obicei: orez cu ou si legume, spaghete chinezesti cu carne de porc, salata de cartofi pai, pui cu urechi de lemn, porc cu bambus si ciuperci, vita la plita incinsa ci ananas caramel, au fost delicioase ....
[pup] la toata lumea

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005






Sa-ti fie de bine!

Mi-ai facut o poftaaaaa...

Desi n-am cu cine sa-l las pe bebe acasa,spune totusi unde e restaurantul asta,mai exact?Poate cine stie...

Jasmine si [copil] Radu (26.10.2004)

#40
Arhistefy

Arhistefy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.097 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 16:02

Si pe mine ma intereseaza un restaurant chinezesc "testat" in Bucuresti!

________________________________________________
La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -