Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

BONA PERICULOASA DIN DR. TABEREI


307 raspunsuri la acest subiect

#21
tomecica

tomecica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.383 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 13:30

Gata, m-ai terminat. Azi noapte doar am citit si ma luasetremuratul , acum cand am si vazut sunt furioasa. Eu am mai vazut prin parc bone ce-si smuceau copiii si ma luam de ela iar acum imi imaginez ca nu erau departe de bona ta. Doamne Dumnezeule......
Asta merita inchisoare , nu-i posibil.....
Iar menajera e vinovata in aceeasi masura . Daca era femeie serioasa nu ar fi permis asa comportament si ti-ar fi spus in secunda 2.
Nu te lasa , pedepseste-le

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004

pozici- http://picasaweb.google.com/tomecica

#22
tomasa

tomasa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 941 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 13:36

Draga mea, ai reactionat exemplar! si ai facut cea mai buna alegere, nu rezolvai nimic cu bataia sau cu injurii, ar fi fost doar o descarcare nervoasa de moment. Asa poti face in asa fel incat sa plateasca, sa le usture unde le doare mai tare (adica la buzunar) si sa nu mai faca rau si altor suflete nevinovate. Esti o femeie foarte echilibrata si puternica si ma rog sa-ti dea Dumnezeu in continuare forta si rabdarea de a merge pana la capat pe toate caile legale si mediatice pentru ca acesti monstri cu chip uman sa plateasca raul facut! Sunt convinsa ca pentru copiii tai vei lupta ca o leoaica, iar ei vor fi bine, inconjurati de multa dragoste, caldura si cu ajutor de specialitate. Vezi ca la IOMC este o dna. psiholog de exceptie, Corina Bacalearos, poate ii poti cere un sfat. M-a ingrozit povestea, efectiv n-am cuvinte sa descriu ce simt...pe ce lume traim!

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)



#23
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 13:38

absolut groaznic[q].

Cred ca nu mai avea par in cap "monstrul ala", since rnu am putut sa ma uit la film, fara sa-mi creasca adrenalina.

Dar cum ieri eram intr-o cabina de proba intr-un magazin din bucuresti si alaturi era o "mama" cu puiul ei pe care-l ameninta ca daca nu sta cuminte ii da "bataie d-aia mare", am suportat ce am suportat si am iesit din cabina de alaturi si i-am zis ca daca nu sta ea cuminte ii dau eu "bataia aia mare"[bruta].

Nu cred ca ati vrea sa stiti ce ploaie de "ce va bagati doamna, e copilul ei, ete nah, vii tu sa ne dai sfaturi si alte d-astea asemenea" a inceput sa cada din toate partile de la mame si ele presupun.
bleah[soc]

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

#24
mariussimiuc

mariussimiuc

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.915 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 13:40

Off...efectiv mi s-a facut rau de nervi!



Multa bafta si putere sa mergi pana la capat.Nu poate ramane nepedepsita.






[bis]Am si eu ratusca mea (mar1 si mar2)

[yum] De la lume adunate si-napoi la lume date...


Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...[cheers]


#25
tigabita

tigabita
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 14:35

Am reusit sa vorbesc si ma vad cu o doamna foarte draguta de la Pro tv pt ca diseara sa difuzeze materialul, iar cei de la Click vor scrie maine despre 'cazul' meu. Am avut noroc de colegi draguti care s-au agitat sa ma ajute, cu aceste doamne care au vazut oportunitatea si care sunt si ele mame, asa ca diseara si maine cat mai multa lume va afla de aceasta nemernica.
Sper sa deschida televizorul sau ziarul si sa se vada acolo, si baiatul ei sa vada ce mama are, si vecinii pensionari sa aiba ce comenta.
Acum mai ramane problema avocatului. Cunoasteti voi un avocat mai ieftin? pentru ca, contrar parerii generale ca daca ai bona si bani sa platesti o femeie sa calce te scalzi in bani, nu e asa, si nu am de unde sa platesc prea mult.
Aici pe forum unde sa intreb?

Multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine, nici nu va inchipuiti ce mult ajuta

Andrei(04.02.2005),
Alexia(10.10.2006) si mamica Gabi


#26
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 15:11

Groaznica experienta, Gabi. Am simtit ca mi se ridica parul de manie cand am vazut filmul.[q]

Ma alatur parerii lui Tomasa si iti urez mult succes in pedepsirea acestor femei groaznice, bona si menajera. Totusi nu-mi explic cum de Andrei nu ti-a spus mai din timp de comportamentul bonei... Vecinii nu auzit nimic in toata perioada asta? Sau poate nu sunt prea binevoitori... of.

Copiii vor fi bine, sunt sigura de asta. Mai bine in colectivitate decat asa. Nu stiu din pacate nici un avocat pe civil care sa te ajute, dar prin intermediul forumului sunt sigura ca vei gasi. Tin pumnii si sa ne tii la curent cu demersurile, te rog.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Vara 2009

#27
claudela

claudela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.149 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 15:18

M-a tulburat toata povestea asta...Ma gandesc ca si eu sunt mamica unei fetite de abia 4 luni si am fost nevoita sa ma intorc la servici, din motive strict financiare...A ramas sotul meu in concediu de paternitate, ca altfel nici nu m-as fi gandit sa o las cu altcineva...Dar si daca va fi cazul, ma gandesc de mai multe ori cu cine o voi lasa...
O imbratisare calda de la mine si multi pupicei celor mici!

#28
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 15:34

Citat:
citat din mesajul lui tigabita

Am reusit sa vorbesc si ma vad cu o doamna foarte draguta de la Pro tv pt ca diseara sa difuzeze materialul, iar cei de la Click vor scrie maine despre 'cazul' meu. Am avut noroc de colegi draguti care s-au agitat sa ma ajute, cu aceste doamne care au vazut oportunitatea si care sunt si ele mame, asa ca diseara si maine cat mai multa lume va afla de aceasta nemernica.
Sper sa deschida televizorul sau ziarul si sa se vada acolo, si baiatul ei sa vada ce mama are, si vecinii pensionari sa aiba ce comenta.
Acum mai ramane problema avocatului. Cunoasteti voi un avocat mai ieftin? pentru ca, contrar parerii generale ca daca ai bona si bani sa platesti o femeie sa calce te scalzi in bani, nu e asa, si nu am de unde sa platesc prea mult.
Aici pe forum unde sa intreb?

Multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine, nici nu va inchipuiti ce mult ajuta

Andrei(04.02.2005),
Alexia(10.10.2006) si mamica Gabi



Daca poti, pune sau roaga pe cineva sa distribuie cat mai multe exemplare din ziarul respectiv in cutiile postale de la adresele unde locuiesc cele 2. Le vei face o "reclama" minunata, cred ca nici sa iasa din casa nu vor avea curaj...sau poate ca nu ?!?

A, si daca in zona unde locuiesc "minunatele" exista parculete sau locuri de joaca pentru copii, ai grija sa "uiti" pe banci sau sa distribui cat mai multe ziare, la cat mai multe mamici si bone; pentru mamici sa aiba grija si sa-si anunte apropiatii, pentru bone ca exemplu, sa aiba grija ce fac in lipsa parintilor...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

#29
Simonix

Simonix

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.302 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 15:46

Mi s-a facut rau si mie efectiv si mi-au dat lacrimile! Nu stiu cum de pot fi oamenii in halul asta, depaseste orice putere a mea de a intelege.



Nu te pot ajuta dar te incurajez de departe si iti tin pumnii - sa fie pedepsite nenorocitele iar copilashii tai sa isi revina repede [flo][flo] Sunt convinsa ca iubirea ta pentru ei va sterge fara urme tratamentul acestei individe [pup]



Simona cu Robertzel baietzel frumos



Cum a venit Robertzel in viata noastra



Poze cu noi toti si Poze cu bebe

#30
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 16:03

Cuvintele sunt de prisos,mi-am pierdut graiul ..no comment.

Nu ai un prim plan cu ea sau o poza?

Sophia 2ani 06.09.06
26.03.09 Sarah
http://community.web...104564034uhnTsy



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -