Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

BONA PERICULOASA DIN DR. TABEREI


307 raspunsuri la acest subiect

#301
bertola

bertola

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 15:36

Intr-adevar,ai gresit.2 LUNI sa treaca pina pui o camera...
NIMENI NU TREBUIE SA ANGAJEZE PE NIMENI,CITA VREME ARE COPII IN CASA,FARA CAMERE DE LUAT VEDERI.PUNCT!!!

#302
bertola

bertola

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 15:45

Si inca ceva.Pentru astfel de lucruri intimplate,in primul rind NOI suntem de vina,in al doilea rind bona,menajera etc, iar ele trebuie intotdeauna sa plateasca.Spun asta pt. ca sunt destule mame care dupa ce au vazut cu ochii lor cum le sunt chinuiti copiii de o astfel de nemernica,maxim o dau afara.In rest NIMIC.Aia se duce in alta parte nederanjata de nimeni sa chinuie pe altii.
Spun ca NOI suntem de vina pt. ca e inadmisibil sa ne dam copiii pe mina unei straine,fie si dupa 6 luni de supraveghere,fara nici un control asupra ei.O straina e o straina,nu stii niciodata ce e in mintea ei,e imprevizibila si in rau si in bine.Cind e vorba de copiii nostri nu doar ca nu avem voie,dar nu avem nici dreptul fata de ei sa riscam.
Deci,odata pt. totdeauna,CAMERE DE LUAT VEDERI din secunda 1,nu dupa o luna,nu dupa doua,sapte,noua.

#303
bertola

bertola

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 15:57

In acelasi timp,FELICITARI ca ai mers pina la capat.De-ar face toata lumea la fel,va asigur ca am trai intr-o lume mai sigura.
Cine nu merge pina la capat,ma afecteaza si pe mine,pt. ca aceasta criminala vine la mine ca bona iar copilul meu va fi agresat macar o data( desi eu am camere luat vederi),iar pentru mine o data e foarte,foarte mult.
Deci,felicitari si poate intelege si restul lumii ceva.

#304
manany

manany
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 noiembrie 2010 - 20:40

Da e socant,sigur sufletul unui animal este mai bun.Merita o pedeapsa mai mare.

#305
belleane

belleane

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.042 mesaje

Postat 12 noiembrie 2010 - 16:17

Bertola: Tu cand ajungi acasa stai si privesti la integistrari sau iti petreci timpul cu copilul? Sau privesti prin sondaj si s-ar putea sa pierzi esentialul? Daca cineva vrea sa bata copilul si stie de camere o face oricum. In baie, in bucatarie, in hol, in lift, afara. Bonele cauta camerele si evita locurile unde sunt amplasate chiar daca sunt ok. Tu daca ai fi supravegheata la munca si video si audio ti-ar placea? Nu ai si tu momente cand googalesti sau vorbesti pe mess sau comentezi la adresa sefului sau a vreunui coleg si n-ai vrea sa se afle?

Te iubim, printesa Victoria!!!

#306
bertola

bertola

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 18 noiembrie 2010 - 21:26

Belleane,comentariul tau nu are nici o legatura cu ceea ce este esential la acest subiect,dar n-o sa-mi bat capul acum sa-ti fac o analiza pe text sa-ti explic exact de ce.In orice caz,dupa logica ta "Justitiara",copiii pe care i-am vazut cu totii batuti in aceste imagini sau in altele,mult,mult mai grave,ar fi batuti si in ziua de astazi si toata lumea,in afara de ei,ar fi cu inima impacata.
Da eu zic asa:din respect pt intimitatea fiecaruia dintre noi,mama copiilor agresati in cazul de fata,sa ne raspunda acum,cum si-a permis sa filmeze bona.
ABERANT,stimata doamna!!!

#307
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 19 noiembrie 2010 - 12:11

Citat:
citat din mesajul lui bertola

Belleane,comentariul tau nu are nici o legatura cu ceea ce este esential la acest subiect,dar n-o sa-mi bat capul acum sa-ti fac o analiza pe text sa-ti explic exact de ce.In orice caz,dupa logica ta "Justitiara",copiii pe care i-am vazut cu totii batuti in aceste imagini sau in altele,mult,mult mai grave,ar fi batuti si in ziua de astazi si toata lumea,in afara de ei,ar fi cu inima impacata.
Da eu zic asa:din respect pt intimitatea fiecaruia dintre noi,mama copiilor agresati in cazul de fata,sa ne raspunda acum,cum si-a permis sa filmeze bona.
ABERANT,stimata doamna!!!


belleane, daca nu ai urmarit de la inceput scandalul si subiectul (a trecut totusi 1 an si jumatate de atunci), mama copiilor a inceput sa-si puna semne mari de intrebare si sa aiba dubii in legatura cu bona, deoarece copilasii ei au inceput sa ridice manutele in semn de aparare daca parintii aveau o miscare mai brusca in preajma lor, cu atat mai mult cu cat copilasii nu fusesera batuti niciodata de parinti.

cum ar fi putut altfel sa-si dea seama ce face bona, daca nu instala camera de filmat ?!? asadar, camera de filmat n-a fost din start in casa, ci a fost instalata tocmai pentru a confirma banuielile intemeiate ale mamicii respective.

tu cum ai fi procedat, daca ai fi fost in locul ei ?

uite un fragment din mesajul mamicii :

"Timp de o luna am stat cu ea, am urmarit-o, am testat-o, ca sa fiu sigura ca este ok, chiar daca venise oricum recomandata de la o cunostinta. Si nu mi s-a parut nimic anormal, ba chiar in decursul anului ajunsesem sa consider ca este cea mai buna dintre toate bonele pe care le avusesem, pentru ca mi se parea ca respecta ceea ce ii spuneam. In fiecare luna ii intrebam pe copii daca este in regula, daca se poarta urat cu ei, daca ii bate, iar micutii nu mi-au spus nimic.

Eu nu imi bat copii, ci ii pedepsesc: fara tv, dvd, ii trimit in pat in camera lor, fara iesit afara, acestea sunt pedepsele daca nu sunt cuminti.

Am discutat cu Katy, acesta este numele ei, ce vreau de la ea, a zis ca este in regula, i-am spus ca nu accept de la nimeni sa imi bata copii, ca vreau sa aiba grija la vocabular in preajma lor, lucruri normale pentru orice mama.

Si in urma cu 3 luni, baietelul, care este cel mai mare, a inceput sa ridice mainile deasupra capului ca si cand se apara, in momentul in care ma supara cu ceva si eu ma apropiam de el. Si au inceput sa apara semnele de intrebare....

Si a durat 2 luni pana am reusit sa gasesc o minicamera video ascunsa si pana sa o instalez, doua luni in care daca m-as fi grabit si as fi rezolvat-o mai repede copii mei nu ar mai fii suferit in plus..

Iar vineri, 26.06.2009, am inregistrat aceasta femeie, SPIREA ECATERINA, 55 ani, Dr Taberei, pe care o plateam sa imi ingrijeasca si alinte copii, cum le vorbeste urat tot timpul, tipand in continuu si rastindu-se la ei, cum imi smuceste baiatul si mi-l taraie cativa metri sa il trimita in camera lui, cum ii arunca efectiv pe jos pe gresie pe amandoi ca sa ii puna in genunchi, " cum i-a zis mama sa faca", cum il trage de obraz si de urechi Andrei, cum ii da un picior Alexiei cand statea in genunchi, dupa ce fusese pedepsita si alte "lucruri interesante". Cuvinte ca tampiti, nesimtiti, nu sunt sanatosi la minte sunt frecvent intrebuintate.

Acesta este tratamentul la care au fost supusi copii mei intr-o singura zi, cu groaza ma gandesc ce s-o fi intamplat si in alte zile.

In timpul acesta in casa exista si o alta femeie, Florica, care facea menajul, care la un moment dat se aude (pentru ca era in unghiul mort al camerei video) cum le trage la fiecare cate o palma, ca apoi sa le spuna ca ea da, nu se joaca. "


Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -