Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Care stie cum canta cucuveaua?


37 raspunsuri la acest subiect

#31
stefan1994

stefan1994

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 263 mesaje

Postat 30 octombrie 2010 - 14:00

Aseara,pana sa se intunece,m-am dus pana in gradina si am auzit-o,si am si vazut-o ca mai era putina lumina.Canta in gradina unei vecine,la 2-3 case de mine,nu stiu exact unde era pomul,si pe urma a zburat si s-a dus in niste plopi mai incolo de mine care se auzea cantand si acolo...Nu canta CUCUVEAU canta un fel de CA_CHIU...dar tot cucuvea cred ca era...

#32
marius777

marius777

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 20:32

in primul rind cind cinta cucuveaua inseamna ca a gasit hrana,nicidecum nu vestete moartea pt ca e o traditie si atit,si daca vrei sa o asculti cauta pe google:)

#33
stefan1994

stefan1994

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 263 mesaje

Postat 14 februarie 2011 - 22:25

Nu prea am mai avut probleme cu pasarea aceasta,dar acum se auzea foarte tare altfel de varianta : http://www.xeno-cant...ies_nr2=5876.00 asta...am iesit afara,cand a iesit si mama s-a oprit.M-a luat tremuratu,epntru ca era asa intuneric,straniu...mi-e teama ca mi se poate intampla ceva rau.Am toate organele sanatoase,dar mi-e teama,am o stare de derealizare...am aflat,parca ma deconectez de la realitate...nu stiu ce sa cred,o fi adevarata vorba...nu o fi,o fi coincidente... :((

#34
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 15 februarie 2011 - 00:37

Daca te sperii in halul asta de o biata pasare, inseamna ca stii exact ce se poate intampla daca intalnesti o vrabie, o cioara, un porumbel, o mierla, un pescarus si un caine.

Tu asa stii? Stii ca fiecate vietate pe care o intalnim cand iesim pe usa ne influenteaza intr-un fel viata?

Eu nu stiu asa.

Cred ca nu ar trebui sa-ti mai faci griji de pomana, da? [:)]

Daca iei tratamentul ala, mai ai foarte, foarte putin si o sa te faci bine!! [:)]







~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~












#35
stefan1994

stefan1994

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 263 mesaje

Postat 06 septembrie 2011 - 13:28

Ceva vreme nu am mai auzit pasarea deloc,dar de vro 2 saptamani o aud aproape in fiecare seara,si nu cand sunt pe afara,cand sunt in pat,o aud cantand mereu,si ma sperii.Aseara canta asa aproape de geamul meu si m-am speriat.Eu tot zic,ca nu canta degeaba intr-una asa,si mi-e tare frica sa nu se intample ceva rau ...

#36
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 10 septembrie 2011 - 23:03

Stefan, daca toti iti zic ca nu se va intampla nimic rau tu de cate ori vrei sa mai auzi asta??? Daca o tii tot asa subiectul se poate intinde pe 4583 de pagini si tu tot asta ai sa intrebi pe pagina 4584-a: "dar daca se intanpla ceva rau?" Intelegi?
Eu pe bune ca pot sa cred ca suferi de anxietate si e greu sa lupti cu tine, dar punand aceeasi intrebare de mii de ori tot nu ajuta.
Urmeaza tratamentul si ai sa vezi ca te vei simti mult mai bine.
Am o colega care a suferit de anxietate si atacuri de panica ceva vreme, dupa care si-a revenit. NU cu medicamente, ci prin vointa proprie. Deci- se poate. Esti barbat, ce naiba? Daca te indragostesti de o fata- fricoasa ca asa-s fetele [:D]- si iti zice:" Mi-e frica de cucuvea, ia-ma in brate!" tu ce faci? Ii zici:" Bashti de-aici ca mie mi-e mai frica; ia-ma tu in brate!"???[:D]

Hai, curaj, da-o naibii de pasare, si io stau la tara si canta cucuveaua da' o ignor, e pasare ca oricec alta pasare.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007



#37
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 11 septembrie 2011 - 17:23

Stefan, ce ti-am zis anul trecut, chiar pe vremea asta? [:D]

Eram tot in septembrie, asa ca probabil asta e vremea cucuvelelor de iubit - imperecheat - cantat (sau de ce or canta ele).

Ok?


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -