Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 27 voturi

King of Pop Michael Jackson


1198 raspunsuri la acest subiect

#1181
Criss75

Criss75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.880 mesaje

Postat 03 august 2009 - 00:10

Citat:
citat din mesajul lui rhoneea
Buna seara fetelor - Michael[flo]Mi-a fost dor de voi,de subiectul nostru si de iubirea noastra comuna Michael.[q]Eu raman speechless la orice vad cu Michael.Orice video,poza,interviu prinde viata atunci cand vorbeste,canta sau danseaza.Din cate am citit prin ziare s-au amanat ultimele rezultate.Katherine nu e ok deloc,iar copilasii stiti pe unde sunt?Am si eu o intrebare....Cum a intrat Macauly Caulkin in viata lui Michael??Va pup fete dragi[flo]Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien
[aerob][foto][tv] *Miracolul nostru*[bebic]
"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"Michael Jackson
Mi se pare ca Michael l-a remarcat in perioada in care filmase "Singur acasa" 1 si 2, si s-au imprietenit.Criss si Alex (11.05.2003)Printisorul meuEMMA, printesa primaverii

#1182
ainex_po

ainex_po

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 03 august 2009 - 00:17

Citat:
citat din mesajul lui rhoneea
Buna seara fetelor - Michael[flo]Mi-a fost dor de voi,de subiectul nostru si de iubirea noastra comuna Michael.[q]Eu raman speechless la orice vad cu Michael.Orice video,poza,interviu prinde viata atunci cand vorbeste,canta sau danseaza.Din cate am citit prin ziare s-au amanat ultimele rezultate.Katherine nu e ok deloc,iar copilasii stiti pe unde sunt?Am si eu o intrebare....Cum a intrat Macauly Caulkin in viata lui Michael??Va pup fete dragi[flo]Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien
[aerob][foto][tv] *Miracolul nostru*[bebic]
"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"Michael Jackson
Asa cum zicea si Criss75 ,cred ca el a fost remarcat de Michael in unul din filmele sale..Eu am gasit un pic pe net:"Culkin a fost cam jumatate din cei 24 de ani pe care ii are star international in adevaratul sens al cuvantului. Filmul care i-a adus celebritatea, "Singur acasa", devenind o adevarata lovitura de box-office pe cand acesta avea doar 10 ani. Culkin si Jackson spuneau la un moment dat ca sunt prieteni atat de buni pentru ca au trecut, la varste apropiate, prin situatii foarte asemanatoare. Intr-un discurs rostit la Oxford in 2001, Jackson spunea ca el si Macaulay sunt legati prin aceeasi suferinta: "show-biz-ul ne-a rapit copilaria"." [:)]"But They Told Me / A Man Should Be Faithful / And Walk When Not Able / And Fight Till The End /But I'm Only Human " MJ :X

#1183
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 03 august 2009 - 00:46

Astazi m-am uitat din nou pe cateva secvente din interviul cu Oprah si mi-a placut mult, mult de tot cand Michael a spus care crede ca este menirea lui pe pamint si cum intelege el divinitatea.

In cateva cuvinte, pentru cine nu a vazut poate, interviul: el spunea ca arta, muzica pe care o creaza el, este legatura dintre divinitate si oameni, mai bine zis, materializarea acestei legaturi.

Si ca prin aceasta, oamenii trebuie sa transmita dragostea, iar el se vede ca un instrument venit pe pamint pentru a duce asta la indeplinire [:)]





(oricum, mi-am salvat interviul intreg, ca sa il vad maine pe indelete...fara "asistenta" [8D])









Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefan









Hobby



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"


"Man in the Mirror" - Michael Jackson [floare3]





#1184
purple_blue

purple_blue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.693 mesaje

Postat 03 august 2009 - 02:41

[quote]citat din mesajul lui danat
Astazi m-am uitat din nou pe cateva secvente din interviul cu Oprah si mi-a placut mult, mult de tot cand Michael a spus care crede ca este menirea lui pe pamint si cum intelege el divinitatea.In cateva cuvinte, pentru cine nu a vazut poate, interviul: el spunea ca arta, muzica pe care o creaza el, este legatura dintre divinitate si oameni, mai bine zis, materializarea acestei legaturi.Si ca prin aceasta, oamenii trebuie sa transmita dragostea, iar el se vede ca un instrument venit pe pamint pentru a duce asta la indeplinire [:)](oricum, mi-am salvat interviul intreg, ca sa il vad maine pe indelete...fara "asistenta" [8D])Interviul cu Oprah e extraordinar, emotionant si nu stiu cand o sa pot sa ma mai uit la el, pt. ca iar... [bang][q][q]

#1185
CRISMIR

CRISMIR

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.355 mesaje

Postat 03 august 2009 - 02:51

Aseara m-am uitat un pic la stiri ,pt ca in fiecare seara dau despre Michael...uneori ma uit alteori nu,ma dezgusta unele afirmatii si mai bine nu ma uit...insa am vazut ca s-a rezolvat problema copiilor,vor ramane la Katherine,iar mamei ii dau voie la vizite...eu sunt multumita asa..stiu ca pusese si NELIA(parca)un link cu aceasta hotarare....dar am vazut ca una din fete intreba...apoi se discuta mult despre medici,despre droguri(medicamente),despre dependenta si despre faptul ca inca nu s-a rezolvat cu raportul autopsiilor[bang][alcool]...dupa 5 saptamani ei inca nu pot spune nimic...ce enervanta e chestia asta...pana acum se zice clar ca MJ a fost dependent de medicamente si se pare ca medicii sunt si mai rau implicati pt ca nu facut nimic sa-l scoata din aceasta stare[:(]....si s-a descoperit faptul ca s-a folosit de 19 nume sa procure medicamentele,printre care si numele fiului lui mare,de aici multi fac speculatii,cum ca era disperat dupa aceste somnifere[:(]....cam asta e in mare,la ce m-am uitat eu..va repet, nu ma uit foarte mult...e trist cand vad ca s-a facut o greseala medicala si el nu mai este[q][q][q]


Melodia zilei e frumusica,dar ac si voi,imi plac cele mai"saltaretze"[:D]la Michael[flo]





"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.web...ser/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.web...user/CRISMIR100


#1186
moana

moana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 03 august 2009 - 09:16

Citat:
citat din mesajul lui moana

Pot sa propun melodia zilei pentru maine?

Another part of me


Si aici vesurile:

Were takin over
We have the truth
This is the mission
To see it through

Dont point your finger
Not dangerous
This is our planet
Youre one of us

Were sendin out
A major love
And this is our
Message to you
(message to you)
The planets are linin up
Were bringin brighter days
Theyre all in line
Waitin for you
Cant you see . . .?
Youre just another part of me . .

A rather nation
Fulfill the truth
The final message
Were bring to you
There is no danger
Fulfill the truth
So come together
Were mean is you

Were sendin out
A major love
And this is our
Message to you
(message to you)
The planets are linin up
Were bringin brighter days
Theyre all in line
Waitin for you
So look the truth
Youre just another part of me . .

Were sendin out
A major love
And this is our
Message to you
(message to you)
The planets are linin up
Were bringin brighter days
Theyre all in line
Waitin for you
Cant you see . . .?
Youre just another part of me
Another part of me . .

Were takin over
This is the truth, baby
Another part of me



#1187
moana

moana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 03 august 2009 - 09:18

Citat:
citat din mesajul lui moana

Si diverse interpretari prin diverse locuri...

Aici e pe Wembley


(danseaza absolut fantastic. Si e atat de plin de energie)

Aici e Captain EO


Si versiunea Acapella
http://www.youtube.com/watch?v=I4AkJFlRqXA


Stie cineva ce e cu aceste versiuni acapella? De unde si cum au aparut? Suna ca si cum ar fi inregistrai din studiou.....in principal vioce. Si suna al naibii de bine.....




#1188
moana

moana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 03 august 2009 - 09:19

Buna dimineata!

M-am trezit inaintea celor din casa sa mai ascult un pic MJ. SI am pus si melorida zilei. Va pup caci se aud miscari prin dormitoare.

#1189
mihutza11

mihutza11

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.007 mesaje

Postat 03 august 2009 - 10:29

imi place ritmul de la piesa de azi si imi place vocea lui asa mult cand canta asta:

"Were sendin out

A major love

And this is our

Message to you" [olala]

si mai apoi cu "waiting for you"...





Mihaela, mamik fericit de [copil]Andra - 29 martie 2008



Ratusca mea mih1 si mih2 aici

Pozici

Primul anisor

Povestea americancei

#1190
purple_blue

purple_blue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.693 mesaje

Postat 03 august 2009 - 10:41

[:D]
Un alt fel de Fred Astaire....MJ.





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -