Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

T.O.C


139 raspunsuri la acest subiect

#131
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 12 septembrie 2010 - 22:43

Nikole, super[pk], nu stii cat ma bucur. Peste o saptamana vei fi si mai bine, apoi si mai bine, vei vedea , e o chestiune usor progresiva, insesizabila totusi daca e sa te analizezi zilnic.

Iti va reveni usor cheful de viata si te vei trezi ca prin minune ca faci cu multa placere lucrurile care pina ieri ti se pareau imposibil de facut datorita depresiei. Atunci vei putea incepe terapia si toate lucrurile astea minunate de care vorbesc japonicile pe aici.
Sanatate si tine-ma la curent[flo]


uneori gandesc prea mult....

#132
Amina_Marina

Amina_Marina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 912 mesaje

Postat 13 septembrie 2010 - 14:25

Nikole! Te apreciez pentru ca esti o luptatoare si ma bucur foarte mult sa aud ca s-au rarit.Desigur, acum tu esti legata si de albastrica si nu prea poti sa te ocupi de tine, dar tsunamiul cred a trecut si sa vezi ce soare frumos, si cer senin va veni in sufletul tau.
In timpul liber sau cind vin aceste stari , nu sta asa, uite la ceva care te face sa razi sau suna o prietena haioasa. una care stii tu ca-in pusa pe glume, e foarte important sa razi, uite de ce;
http://www.stilfemin...-fericirii.html

Eu ascult si ma uit la Vacanta Mare pe internet cind vreau sa rad sau sa ma relaxez.

Vai! Nikole! Mi-as dori sa vizionezi neaparat asta, e de cind traia blondul Sava. Dumnezu sa-l ierte. Mori de ras! [tube][/tube]


...............................
Vom rataci prin ceruri,
Cersind cu palme-ntinse
Un strop de adevaruri
Din vietile invinse...


#133
Antoanela23

Antoanela23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.098 mesaje

Postat 17 octombrie 2010 - 11:25

Nikole, am gasit abia acum subiectul tau.
Ce mai faci, cum mai esti?
Imi pare rau sa aflu ca te lupti cu astfel de probleme si de destul de mult timp; dar imi pare bine ca esti puternica si nu te dai batuta, ai facut f bine ca ai mers la dr si ai inceput un tratament. Sfaturi pe tema asta nu stiu sa-ti dau, nu ma pricep deloc, dar vroiam doar sa stii ca-ti tin pumnii si-ti urez multa sanatate.
Te imbratisez,

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)



#134
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 18 octombrie 2010 - 13:49

Si eu ma gandesc la tine si ma rog la bunul Dumnezeu sa te ajute sa iti revii!

Sanatate multa, Nikole![pup]




Mamica fluturasului Andrei si [gravi] 21+ [fetita]



Am produse la bazar. Ajuta si tu!

#135
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 19 octombrie 2010 - 02:19

Doamne dragi[pup]va multumesc din suflet pentru cuvintele voastre calde[asia] e mare lucru...

sunt mult mai bine, au disparut ca prin vis gandurile, nu imi vine sa cred ca odata mi-au trecut prin minte asemenea aberatii...a fost o criza atunci, o criza de anxietate, asta e toc-ul... un simptom al anxietatii , fara fond anxios, nu exista atacuri de panica, fobii, obsesii, si toate tampeniile astea.

Nu am continuat tratamantul, l-am oprit dupa 3 sapt. ptr ca Luana nu a acceptat biberonul, m-am chinuit o saptamana , zilnic, in fine...am cedat, o alaptez inca...
acupunctura, homeopatie, yoga, relaxare...fac de toate, just name it[:I]mi-e mult mai bine, fa rar ma mai apuca vreo anxietate, dar nu ma stapaneste, doar trece asa ca o umbra sa-mi reaminteasca de latura asta a mea.

Terapia e scumpa , sa incep in particular, desi ma gandesc sa incep, chiar daca merg de doua ori/luna, incet incet...

eu am in gand sa reiau tratamentul imediat ce intarc copilul, si sa astept sa incep terapia cu medicul care m-a vazut, insa cum inca alaptez,pentru moment, toate planurile s-au dat peste cap.

Nu stiu inca ce ar fi mai bine, cum sa fac...tot ma interesez de un terapeut specializat pe astfel de probleme cu preturi cat de cat acceptabile, 100$/sedinta nu-mi prea permit acum, in momentele astea...

pana atunci am un programel anti-anxiety, al lui Charles Linden, care este fff bun, un real ajutor...





Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross




#136
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 19 octombrie 2010 - 02:23

Nikole, te [pup] tare si ma bucur dins uflet ca esti bine!

Astea da vesti![flo]




Mamica fluturasului Andrei si [gravi] 21+ [fetita]



Am produse la bazar. Ajuta si tu!

#137
ioanaiub

ioanaiub

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.428 mesaje

Postat 19 octombrie 2010 - 11:10

Nikole, ma bucur ca esti bine. [flo]


Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_______________________________________________________________________________________
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

#138
mychydutza

mychydutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 19 octombrie 2010 - 11:19

nikole, ma bucur ca ti-e mai bine! au si fost multe schimbari in viata ta in ultima perioada: nasterea, mutatul..........tu esti puternica, o sa fii bine!te pup!!!![flo][flo][flo][flo]

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!! [zirea]


#139
Antoanela23

Antoanela23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.098 mesaje

Postat 20 octombrie 2010 - 01:58

Nikole, ma bucur f mult ca esti mai bine. Asa cum a zis si Mychy, au fost multe schimbari in viata ta si ma gandesc ca faptul ca esti in tara straina nu te ajuta. Mi se pare o idee f buna sa reiei tratamentul si terapia cand vei putea, dar pana atunci e super ca reusesti sa tii "dusmanul" sub control prin mijloace naturale. Bafta multa in continuare si nu uita, suntem pe aici.

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -