Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

"Abdomen extra-plat(36)"


199 raspunsuri la acest subiect

#31
baby-boom

baby-boom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 899 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:29

Citat:
citat din mesajul lui iulix

Ziua buna. Astazi e zi de curatenie la mine. Asa ca inainte sa ma duc sa ma apuc descurcat raportez ca am baut o cafea de dimineatza, apoi am papat niste cereale de porumb fara zahar cu putina sana si acum 30 de minute am papat o portie de ciorbita de legume cu 2 perisoare si 2 linguri de salata de vinete. Le-am cam amestec, dar nu-i bai ca recuperez diseara cu sportul. Aaaa am uitat sa precizez ca in fiecare dimineatza dupa ce pleaca consortul la serv. beau o jumatete de litru de apa cu lamaie. Inca ceva: ma gandeam sa caut pe net ceva filmulete cu exercitii pt. abdomen, fesieri si brate ca in zonele astea am nevoie sa mai dau jos.[:D] Are cineva idee pe ce site-uri sa caut? Ca nu prea am mare tragere de inima sa ma apuc sa goagalesc... [:D]
LA MULTI ANI KEVIN!!
Nici eu nu am primit parola.[:D] Sa inteleg ca o sa o primesc cand ne mai imprietenim? Nu-i bai, astept.[:D]
Si pe mine m-ar tenta sa tin o cura numai cu legume si fructe. Ca as avea nevoie de ceva vitamine. Acum ma duc sa fac [curat]ca mai devreme am pus [rufe] la uscat.
Sabina la plafar nu ai cautat seminte de in? De obicei pe acolo sunt chestii naturale.Cel putin la mine am vazut ca au tot felul de seminte...




Parerea mea, dupa cum ii ziceam si Sabinei, ia un set de antrenamente, de-alde Shaun or Tony si incearca sa-l faci. El(antrenamentul) iti rezolva toate acele aprti descrise de tine mai inainte. Intra pe youtube si scrie aceste nume. Foloseste searchkeys ca : Shaun insanity sau tony p90x...sau pur si simplu scrie tae-bo. Iti alegi ceva si faci.
Chiar daca te apuci de p90x,d e ex si ti s epare greu, incearca sa faci cum poti si sa vezi unde esti "veriga slaba" si sa vezi in cat timp se vad imbunatatiri.

Chiar daca e greu zic sa faci Plyometrics din p90x. Asta dureaza o ora. Vezi cum stai, cat poti face din el, cat de corect. Si dupa vreo luna treci la abdomene. Din acelasi p90x poti alege abripperul ca nu-ti trebuie decat o saltea sa le faci. Dar nu iti recomand daca nu ai facut ceva miscare inainte, caci probabil nu o sa le poti duce. El recomanda sa te opresti daca nu mai poti, sa le faci cu pauze, dar si asa eu zic sa faci ceva generalizat si sa-ti pui un pic de baze cardio.

Sau...daca nu vrei ceva hardcore: exista exercitii de pilates, grupate pe portiuni corporale. Eu am gasit sun titulatura de 10 minutes solution pilates, adica 5 seturi de ex a cate 10 minute pt toate partile corpului. Nu stiu daca pot sa ti le trimit. Le-am luat d epe torrent, parca...sau youtube, cu downloaderul....sigur gasesti! Numai cauta!





#32
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:30

kefir cu lapte vegetal NU...nu cred...ciuperca aia se hraneste cu lactoza din lapte, deci...

mai este si masaj abdominal care ajuta la constipatie si relaxare (in zona diafragmei- plexul solar, mai toata lumea are ca un nod dureros de la stres - stiti cum te doare in capul pieptului cind esti suparat? e de la diafragma care este tot un muschi si se contracta la stres ca orice alt muschi)

am priceput cu panourile...dar panou de asta iti place?: [olala]
mie imi place...sa ma uit la asa ceva [bibe][:D]
la secunda 55 e caraghios :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

#33
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:31

baby,incerci si tu cum vrei, daca iti place ce gust are kefirul si daca se prinde lapele ala si se acreste e ok..mie imi place cu uht-ul asta, nu are niciun gust de mortaciune(cum zic unii pe un site), nu am de unde sa cumpar lapte proaspat de capra zi de zi cum se recomanda..





***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!










#34
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:34

nah, ca ti-a raspuns Allure..sigur ea stie ce zice
eu oricum sunt afoana la capitolul lapte:-)))

stiu doar ca e indicat cu laptele proaspat de capra, mai departe fiecare dupa posibilitati [:)]

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!










#35
iulix

iulix

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.440 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:39

Despre laptele din soia am vazut astazi de dimineatza la emisiunea dr. Oz in care era vorba despre balonare si de ce se produce. Si spunea ca este un bun element in combaterea bacteriilor care o produc si ca este f. bun si pt. cei care au intoleranta la lactoza. Si mai spunea tot despre balonare despre niste pastile care nu imi aduc acum aminte cum se numesc.[:D] L-as incerca si eu dar la noi in oras nu se gaseste. [bang] Si inca ceva despre balonare: alimentele care favorizeaza balonarea sunt: brocoli, laptele si fasolea.Si mai spunea ceva de guma de mestecat si despre fumat dar nu mai retin in totalitate ci doar ca atunci cand mestecam guma sau fumam se produc goluri de aer care cresc volumul stomacului.
LA MULTI ANI si de la mine pt. Albastrelul lui Nikole! Sa fii fericit si sanatos!
Am gasit un raspuns al dr.Oz legat de balonare:

Balonarea este un lucru extrem de comun. Poate rezulta in urma alegerilor de meniu sau ale altor probleme medicale si este important sa sesizam diferenta.
Daca balonarea este asociata cu mesele, inseamna ca s-ar putea sa va lipseasca enzimele de care este nevoie pentru a sparge nutrientii. Cand acesti nutrienti nu sunt sparti, bacteriile din colon le mananca si elibereaza foarte multe gaze ce cauzeaza balonarea.
Cel mai comun deficit este lactoza de care este nevoie pentru a sparge lactoza, zaharul major din produsele lactate. Aditional, multi oameni au deficiente in ceea ce priveste enzimele care i-ar ajuta sa digere legumele, boabele, grauntele si alte leguminoase.
Puteti incerca sa controlati ingerarea acestora sau sa luati pastile care sa suplineasca enzimele lipsa.


#36
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:41

eu am dat parola lui...,eu am dat parola lui...frumos va shade sa va laudati aici fara ca macar niciuna sa fi sarit si la je cu parola,hai?[:D]

Allure,aici e greu cu semintele de in ,cinepa...nici eu nu gasesc nicaieri DAR Sabyna,eu am gasit ulei de in.La un supermarket,e singurul care il are si ,e micut de tot import Australia si e 1500 de yeni.[bang]
Iulix,daca aveam plafar aici eram primele si eu si Sabyna .[:D]
Ah,dar am gasit crema de calcaie FARMEC,Cluj-Napoca.(aseara am vazut-o la drug store ,mi-a sarit in ochi pt. ca am si eu una adusa de mama [:D])
Ah,Allure si aici circula o "bacterie" pt. iaurt si kefir.[:D]Am avut si eu acum vreo 8 ani o "radacina" de asta (mi-a dat vecina iaurt si mi-a zis sa pun lapte in el ca se prinde pina a doua zi ,maninc si mai las putin de "samintza" si tot asa...)
De ciuperca ca a lui Lumi n-am auzit pina acum.

De ex. vreau sa-mi pun grau sa-mi fac suc de grau verde si nu gasesc nicaieri grau sa pun la incoltit.[q]Cred ca o iau pe la fermieri ,bat din poarta in poarta poate gasesc la cineva.

Nu mai stiu ce^am mai citit in 3 pagini,vreau doar sa zic ca azi am mincat ca scroafa(cina).Supa verdee(dintr-o buruiana egipteana) si ficatei cu sos care au iesit bestiali si am lins doua portii.Si dupa aia [q][bang][q][bang] dar parca nu mincasem de 150 de ani.

Sabyna,ai inteles bine,sport de oricare si cit mai mult.
De citeva zile n-am mai facut nici eu suc,dar maine presimt ca prestez si eu ca m-am aprovizionat azi (patrunjel,telina,mere,porto) si am pepene si pepene galben...miam,miam[pofta]
Sa stii ca si eu sunt la fel,am observat ca de la o vreme chiar cind nu fac mai nimic during the day,seara intru in priza cu una alta si efectiv cad lata.Mai devreme ma afudasem in canapea cu o carte,era sa adorm.Mi-am adunat ultimele farame de puteri si mi-am pus masina sa spele ca-i durere cite tzoale imputzite se aduna intr-o singura zi.

Lumi,same here cu suplimentul .Am bagat 3 deoadata si una s-a oprit in git.[bang]Acum si eu astept pensia [:D] ca sa imi iau una ,alta pe ce-am pus ochii.[:D]
Va pup,fug sa intind rufele.[pup]



************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

#37
iulix

iulix

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.440 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:46

Saru-mana mult pt. raspuns Baby-boom.[pup] O sa caut si o sa vad ce gesesc.

#38
baby-boom

baby-boom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 899 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:47

Citat:
citat din mesajul lui Allure

kefir cu lapte vegetal NU...nu cred...ciuperca aia se hraneste cu lactoza din lapte, deci...

mai este si masaj abdominal care ajuta la constipatie si relaxare (in zona diafragmei- plexul solar, mai toata lumea are ca un nod dureros de la stres - stiti cum te doare in capul pieptului cind esti suparat? e de la diafragma care este tot un muschi si se contracta la stres ca orice alt muschi)

am priceput cu panourile...dar panou de asta iti place?: [olala]
mie imi place...sa ma uit la asa ceva [bibe][:D]
la secunda 55 e caraghios :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


[:-)))][:-)))][:-)))] m-ai spart Allure! Foarte atre pegwallu'asta!

Ranjetu' ala de la sec 58 e pentru tine, special! JUR!!!!!! Aoleu cat e de tare faza. Nu e chiar usor ce face, jur. Amu' imi place si mai mult de el...numa' de nu s-ar umfla asa tare'n pepeni dup-aia (aici il citez pe iubitul din dotare[:D] cu care-s de acord).





#39
baby-boom

baby-boom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 899 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:52

Si un edit:
E muuult mai usor ca la noi la panou ca se tine cu toata mana, deci priza la mana e totala!!!!! Sa vezi tu numai cand trebuie sa tii prize numai cu varfurile degetelor...si sa stai la inclinatia de ziceam inainte...Auch!
Eu fac exercitii pt degete acum si la inceput, la primnele repetitii prind cu toata mana , apoi numai cu cate 2 degete, in sus si-n jos a nu stiu cate repetii,a poi trec la exercitii de compresie(sa le vezi p-astea numa')...[8D]
Dar pare funny tare pegwall acesta!





#40
baby-boom

baby-boom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 899 mesaje

Postat 05 august 2010 - 18:01

Citat:
citat din mesajul lui luminitaguba

baby,incerci si tu cum vrei, daca iti place ce gust are kefirul si daca se prinde lapele ala si se acreste e ok..mie imi place cu uht-ul asta, nu are niciun gust de mortaciune(cum zic unii pe un site), nu am de unde sa cumpar lapte proaspat de capra zi de zi cum se recomanda..





***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!












Lumi, cu ce lapte are gust de mortaciune...cu de-ala de capra??? Is senibila rau la putori de genu'....oricum imi tin respiratia cand beau lactatele, dar....chiar sa puta a mortaciune nu vreau[bang][bang][bang]






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -