Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

"Abdomen extra-plat(36)"


199 raspunsuri la acest subiect

#11
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 05 august 2010 - 12:33

neata!
Eu la munci si somnoroaassaaa...
Va zic doar ca nu mi-am rupt spatele dupa gantere ceea ce e super. Ieri am avut pauza de sport dar astazi fac. Nu stiu ce inca dar vad pe seara. Am descarcat si eu revabs. Mi-e frica sa ma bag la atatea plankuri . [bang]
Si va mai zic ca bag mieji de nunca ca sa nu ma arunc in cioco.

Elena & Denisa


#12
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 05 august 2010 - 12:58

neata gagici[olala]

Mirela te pup,se vede nu??[pup]
de data asta zic si eu cu mana pe inima ca se vede, la cat muncesc, da-o naiba, macar atat:-))...poate ar trebui sa pun si o poza cu balenuta de dinainte ca sa se vada de unde am plecat:-))

parola eu i=am dat-o doar lui Ele pana acum, nu vreau sa se supere cineva, dar nici eu nu sunt de acord(asa cum zice si Hannen) sa intre cineva sa scrie 2 mesaje si sa primeasca parola..cine se tine de treaba si ramane in clubul nostru o sa o primeasca[flo]


eu sunt la munca, imi beau cafeaua, am inceput cu o gafa superba, tipic pentru mine
a venit un director sa verifice niste chestii si am scapat un balonnnn de guma intr-o liniste de mormant..am bagat si eu o fata de aia de copil nevinovat si un "omg, ce nesimtita sunt,scuze"..l-a bufnit rasul, mi-a urat o zi minunata si a plecat:-)))

pana acum mi-am baut kefirul, am mancat 3 bucatele de peste care ramasesera de ieri si cafeaua


Hannen,sper ca traiesti si nu te-ai inecat cu pilula:-))) rad eu rad, dar am patit la fel si eu cu creatina,aluneca asa greu alea pe gat..am luat 3 o data si mi s-au oprit in gat,am stat cu ele asa pana s-au topit de tot:-))..una peste alta te pup

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!










#13
SabinaY.

SabinaY.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 917 mesaje

Postat 05 august 2010 - 13:01

La multi ani Kevin!



Hannen multumim de cap nou.

Pe fuga,ca de obicei.



Sunt innebunita dupa sucurile fresh de dimineata.E o nebunie,pun ce-mi place,cat imi place,si amestec la blender.Iese o minune,nici prea dulce(fructe) nici prea amara/acra(legume).Amestec cu lapte de soia si sunt in extraz[pofta]Imi pare tare rau ca nu gasesc seminte de canepa si in,intreb la ce folosesc?Si oare se pot trimite in plic?As ruga-o pe mama sa-mi trimita din cand in cand.





Apoi,am citit ce link-uri s-au postat,multumesc Lumi.Deus am citit despre ce mi-ai scris si cred ca am inteles cate ceva[:D]

Deci,daca combin sport+alergat(anaerobic si aerobic) rezultatele sunt f bune.Ok,de alergat imi place.Pun banda in functiune,castile la urechi si alerg,ce ma fac cu sportul.Ma stiu prea bine,renunt destul de repede...cand incepe si corpul sa se obisnuiasca...[q]Si cand?

CA Deus ma sfatuieste sa dorm 8 ore pe noapte[:D]...pai reusesc sa culc fetele pe la 9-9:30 si de atunci as avea timp pentru mine,si daca dimineata ma trezesc la 5:30-6,asta inseamna sa ma culc la 10 seara.Deci timp pentru mine-30 minute[:D]



Inca ceva,seara pic lata,fara pic de energie.De ce?In timpul zilei nu fac nimic ce ma solicita exagerat,la birou stau pe scaun,la pranz doar ce alerg,seara pe langa casa cu fetele.De ce sunt asa obosita?De unde fac rost de energie?



Si daca vreau sa-mi modelez corpul,talie subtire,fund "ne-lasat",picioare bine conturate...ce program sa folosesc.Hai pt talie stiu de Zumba,pt fund de Butt Lift...daca jonglez intre cele doua iese ceva oare?



Scuzati intrebarile de "afoana" in domeniu...dar chiar habar n-am de unde sa incep.Vreau sa fiu bine pusa la punct si sa perseverez caci altfel ajung...[:I]



____________________________________



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"

"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."




Jurnal de "mogalnete"

Japonia prin ochii unui amator





Sabina Y.mami de [buburuza]Erika Ilaria(31 august 2007) si [buburuza]Lisa Maria(23 iulie 2009)


fosta devylla



#14
SabinaY.

SabinaY.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 917 mesaje

Postat 05 august 2010 - 13:04

ahhh,daca sunteti dragute sa imi divulgati parola,sa admir trumuri zvelte.



si fug.



____________________________________



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"

"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."




Jurnal de "mogalnete"

Japonia prin ochii unui amator





Sabina Y.mami de [buburuza]Erika Ilaria(31 august 2007) si [buburuza]Lisa Maria(23 iulie 2009)


fosta devylla



#15
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 05 august 2010 - 13:14

Sabina, despre seminte de in,musai macinate ca altfel se duc direct la toaleta pt ca nu se pot digera, au invelisul tare:

http://en.wikipedia.org/wiki/Linseed

Canepa:

Hemp seeds contain all the essential amino acids and essential fatty acids necessary to maintain healthy human life. The seeds can be eaten raw, ground into a meal, sprouted, made into hemp milk (akin to soy milk), prepared as tea, and used in baking. The fresh leaves can also be eaten in salads. Products range from cereals to frozen waffles, hemp tofu to nut butters. A few companies produce value added hemp seed items that include the seed oils, whole hemp grain (which is sterilized by law), hulled hemp seed (the whole seed without the mineral rich outer shell), hemp flour, hemp cake (a by-product of pressing the seed for oil) and hemp protein powder. Hemp is also used in some organic cereals, for non-dairy milk somewhat similar to soy and nut milks, and for non-dairy hemp "ice cream."



ALAPTATUL HELPLINE




[mamica]de piticotu' uriash



m-am facut maricica Floricele frumusele







POVESTEA MINUNII



#16
baby-boom

baby-boom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 899 mesaje

Postat 05 august 2010 - 13:22

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.
ahhh,daca sunteti dragute sa imi divulgati parola,sa admir trumuri zvelte.si fug.____________________________________"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic""Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."Jurnal de "mogalnete"Japonia prin ochii unui amatorSabina Y.mami de [buburuza]Erika Ilaria(31 august 2007) si [buburuza]Lisa Maria(23 iulie 2009)fosta devylla
Sabina eu zic sa nu te mai intrebi si sa faci liste si calendare cu ce sport face ce pentru ce parte a corpului si in cat timp! Asta o sa te distraga de la practica sportului in sine. Baga, tot ce apuci, laolalta[:D], grupeaza-le dupa alte criterii, dupa cata placere iti fac, de ex(eu adoram la inceput stepul, detestam tae-bo, apoi roata s-a invartit). Ideea e sa faci cat mai mult intr-o saptamana. Dupa 1-2 luni poti incepe eventual sa muncesti pe zone. Mai multe dintre fete, printre care si Lumi la care se vede rau tare Before/afterul a facut exercitii oarecum generalizate si de la un punct incolo s-au concentart pe diverse parti ale corpului. Baga mare, sa fie mai dese sau mai concentrate episoadele de sport decat postarile [:D][pk][pk][pk]

#17
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 05 august 2010 - 13:35

subscriu si eu la ce spune Baby[pk][pk][pk]

Sabina eu le-am incercat pe toate, ca nici nu stiu sa iti spun acum ce am facut la cat de multe au fost:-))
baga orice, numai sa bagi[pk]
intr-un final o sa gasesti ceva care sa ti se potriveasca ca o manusa si o sa ramai pe ritmurile alea..si cu putina sare si piper adaugate la ritmul ala o sa mearga toate ca pe roate[pk]

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!










#18
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 05 august 2010 - 13:38

Buna fetele,

hannen, multu' de cap nou.

sunt si io de acord cu dat parola numai fetelor care stau mai mult pe aici, nu asa un mesaj ca sa va vad cum aratati.

contabilizare,am si eu parola. propun sa scriem cine are parola, daca persoana respectiva nu are album doar. ca cine are album se intelege ca o are[:)]

lumi, te-am vazut, ce bine arati in mulatii albi[:)]

Sabina, aceeasi problema o am si eu. ma trezesc dimineata, mananc si fuga la munca, timp imi ramane si mie f putin. se poate crede-ma. il implici pe sot un pic mai mult si faci rost de timp pt sport. asa am facut eu. observ si o imbunatatire in relatia fetei cu tati cu ocazia asta, nu ma mai prefera doar pe mine acum ca inainte. ceea ce mi se pare excelent, poate sa o culce si el si chiar ii place si ei. inainte era cam siameza cu mine acum pot sa zic ca e cum ar trebui sa fie. ei fac si teme impreuna. nu tot timpul pt ca nu e corect ca doar un parinte sa fie implicat in activitatile scolare ca za zic asa[:D].

si faci ceva pt tine, pt ca meriti, wow, fac reclama la sport[olala]. asa fac eu de anul trecut din apr. o sa te motivezi cand o sa vezi ca ai rezultate si pe mine ma ajuta mult faptul ca ne sustinem aici la subiect. normal ca iti trebuie si putin de commitment din partea ta, musai.

asa ca odihneste-te noptile, 8 h de somn, mananca sanatos si echilibrat. tu iti alegi meniurile in fctie de ce preferinte culinare ai pt ca asa vei avea mai mult succes sa te tii de stilul de viata sanatos. adica nu o sa mananci lactate, daca ai intoleranta la lactoza, peste& fructe de mare daca nu iti plac, etc. intelegi ideea mea.

mananci orice in cantitate moderata, nimic nu e interzis, ocazional treat e ok, cata vreme e o bucatica mica si nu toata prajitura, tortul, oala de sarmale, etc.

energia o sa iti vina pe parcurs dupa ce corpul elimina toxinele, iar sportul chiar e izvor de energie. ca si mancatul sanatos.





ALAPTATUL HELPLINE




[mamica]de piticotu' uriash



m-am facut maricica Floricele frumusele







POVESTEA MINUNII



#19
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 05 august 2010 - 13:49

scuze, Sabina. am uitat sa zic ceva f imp legat de energie. cu asta trebuia sa incep de fapt.

fa-ti analize, colesterol, etc. vezi sa nu ai problem cu tiroida. intreaba dr daca e ok sa incepi stil de viata sanatos& sport dr tau de fam.

abia atunci poti fi linistita sa te apuci de treaba stiind ca totul e ok.



ALAPTATUL HELPLINE




[mamica]de piticotu' uriash



m-am facut maricica Floricele frumusele







POVESTEA MINUNII



#20
chiquitita

chiquitita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 05 august 2010 - 13:52

Eu am dat parola la:
Lumi, XIO, baby_boom, Elena_R, emaaimee, Marina.

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -