Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Locul actual de munca ma dispera


31 raspunsuri la acest subiect

#11
diana_jors

diana_jors

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 10 iunie 2009 - 14:34

giulia, am si eu aceeasi problema, pur si simplu ajung frustrata acasa. Dar incerc sa mai am rabdare... eu lucrez in oras mare, dar intr-un domeniu in care nu am foarte multe posibilitati de mutare, asa ca... asta e si Doamne-ajuta [:D] am facut totusi ceva: m-am inscris intr-un club sportiv ca sa am unde refula [;)]



[pup]



Diana [mamica] de [cavaler] Alex (23 aprilie 2007)

#12
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 12 iunie 2009 - 00:27

Multumesc fain penru raspunsuri.
Ce sa zic, m-am mai obisnuit cu ideea ca tre sa-mi duc crucea. uneori imi e mai bine, alteori refulez aici pentru o vorba buna!
va pupez si va mulumesc

uneori gandesc prea mult....

#13
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 15 iunie 2009 - 21:31

Din cand in cand ajungem intr-un punct mort. Eu n-am servici de o jumatate de an (si deja e o problema). Ai zice ca stai mai bine ca mine...si chiar asa e, dintr-un punct (practic) de vedere. Dar, dupa ce treci de acest punct, revine vechea problema.

Pentru ca am avut perioade in viata in care nu m-am potrivit cu ce am facut la servici, iti spun cum am trecut eu peste moment: mi-am spus ca e o chestie temporara, ma duc acolo pentru bani si sa am posibilitatea sa identific usor o noua oportunitate (care vine greu acasa la mine, indiferent cate ziare cu oferte citesc si cate cv-uri trimit).

Pana acuma a mers...acum o sa mai vad.



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#14
ache

ache

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 481 mesaje

Postat 16 iunie 2009 - 23:56

putin off topic [:D]: Rufus, poate te ajuta cu ceva informatia asta.

In ultima vreme am vazut in ziarele de aici o gramda de cereri pt.civil eng., dar si pt.electro-mech. eng. ,job-uri in Dubai. Banuiesc ca pt. proiectele deja in executie, fiindca Dubaiul se stie nu sta deloc bine acum in domeniul constructiilor.

edit,sa dau si-un link: http://www.gnads4u.c...bs&ct=RXC-AP-ET



Giulia 71,considera ca actualul job e doar temporar, ca pt. perioada de criza. E doar un job, nu-l lasa sa devina viata ta. Concentreaza-te pe ce-i pozitiv,n-are nici un sens sa te consumi singura.

Iti zice cineva care-i cam in aceeasi situatie ca tine [:D], doar ca pe mine ma enerveaza atmosfera.

Avand in vedere ca-i mult prea riscant sa-mi schimb locul de munca acum, fac si eu haz de necaz cat pot.



Dandum [il]



anca

mami de [baietel]bb Adam

#15
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 18 iunie 2009 - 13:22

Citat:
citat din mesajul lui ache
putin off topic [:D]: Rufus, poate te ajuta cu ceva informatia asta. In ultima vreme am vazut in ziarele de aici o gramda de cereri pt.civil eng., dar si pt.electro-mech. eng. ,job-uri in Dubai. Banuiesc ca pt. proiectele deja in executie, fiindca Dubaiul se stie nu sta deloc bine acum in domeniul constructiilor.edit,sa dau si-un link: http://www.gnads4u.c...bs&ct=RXC-AP-ET
Multumesc mult!RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#16
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 21 iunie 2009 - 01:51

Giulia, eu ti-am spus parerea mea.

Nu te obisnui cu ideea, cauta altceva. O sa ajungi la un punct terminus, stiu cum e.

Nimic nu merita acest sacrificiu. Daca poti caut altceva.



Tine-ne la curent.





Rufus, iti tin pumnii sa gasesti ceva. Cum va descurcati acum?



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC



pics





Asculta











#17
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 23 iunie 2009 - 13:46

Citat:
citat din mesajul lui crinuta



Rufus, iti tin pumnii sa gasesti ceva. Cum va descurcati acum?









Crinuta, multumesc, nu ne plangem.

Este, totusi, o situatie inedita careia trebuie sa-i gasesc o rezolvare.

Una din probleme este ca nu prea pot sa o las pe Tora singura cu copiii si sa plec prin alte parti. Ba, nici nu stiu cum as sta fara ea (de 5 ani de cand ne cunoastem n-am stat mai mult de 4 zile despartiti) sau fara copii.

In fine, poate nu o sa fiu nevoit sa plec nicaieri.



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#18
ache

ache

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 481 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 15:32

Rufus, si eu sper sa se rezolve la voi cum e mai bine si mai usor.

Dar trimite CV-uri fie doar si ca sa mai testezi piata. Sa-ti faci o idee de ce oferte poti obtine in situatia actuala, ca nu esti obligat sa le si accepti.

Ideal ar fi sa veniti cu totii, sa primesti un pachet salarial care sa acopere si scolile fetelor, ca astea ar cam scumpe.

Noi avem mai nou un coleg grec, arhitect. Cred ca are vreo max 50 de ani. Avea firma lui in Atena si, de cand cu Olimpiada de la ei, a cazut piata rau de tot dupa, practic nu mai avea ce lucra. Intamplator s-a cunoscut cu seful meu, care-i casatorit cu o grecoaica si-si fac vacantele acolo. Si uite asa a ajuns in Emirate. Acum si-a adus si sotia, copii (tot 3 fetite [:D]) si menajera, tanti Mariana (care-i romanca). Si stiga dupa mine pe holuri : "mamaliga, mamaliga!", imi parea ca nu aud bine. I-a zapacit cred tanti Mariana cu mancarea romaneasca.

succes oricum



Dandum [il]



anca



#19
donna79

donna79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 05 iulie 2009 - 20:00


Cand am dat de subiect, chiar asta gandeam: locul actual de munca ma dispera!!! Dar o gandeam putin diferit si mi-am zis ca poate problema mea iti va da tie o noua perspectiva, Giulia71
Eu as da orice pentru rutina, plafonare sau mai stiu eu cum s-o numi. Nu mai fac fata la atatea provocari. Sunt mereu pusa fata in fata cu probleme diverse, complet noi, trebuie sa iau decizii, sa iau in calcul o sumedenie de aspecte etc, si in balamucul asta ajung sa gresesc la chestii elementare! Si ma gandesc mereu ca e OK, ca am un job cum multi si-ar dori (privind din afara!), ca e stabil, ca oricum am nevoie de bani si nu-mi permit o schimbare. Si tot gandind asa, am inceput sa iau cate un extraveral seara ca sa dorm si deja ma intreb care e nivelul urmator. Imi cade parul (de stres, ca doar nu de prea mult bine), am momente cand imi sare inima din piept de teama ca am gresit ceva. Asa ca...uite un alt mod de a privi diversitatea.
Visez un job de rutina, pentru ca asta ar insemna ca apuc sa ma specializez in ceva, sa invat sa fac ceva bine cu adevarat, pe cand eu bajbai in mai multe domenii, improvizez si ...fac atacuri de panica din cauza asta.

Scuze ca mi-am varsat naduful in subiectul tau [flo], bafta multa si sper sa iei decizia buna pentru tine [pup]

Donna

#20
tangerine

tangerine

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 16 iulie 2009 - 18:03

cred ca ar trebui sa te gandesti la o solutie pe termen lung;
job-ul ocupa o mare parte din viata noastra si in opinia mea ne defineste cumva ca persoana; daca faci ceva ce iti displace profund, vei ajunge ca asta sa-ti afecteze intreaga viata; vei acumula frustari care vor izbucni si in plan personal

pe termen scurt probabil sfaturile pe care le-ai primit cu pastratul sunt bune; desi eu as spune ca daca iti displace asa tare si in plus ti-ai permite sa stai fara el, sa pleci si gata; sa-ti iei o vacanta, de ce nu? (usor de zis, nu?:))

pe termen lung eu ti-as sugera, pe langa ce au spus fetele sa iti actualizezi cv-ul si sa cauti altceva, sa te gandesti ce vrei sa faci cu adevarat? ai putea de exemplu sa te inscrii la o facultate intr-un domeniu care te atrage; sau sa faci niste cursuri de calificare pe un anumit domenii; ceea ce vreau sa spun este ca sa se schimbe ceva trebuie sa faci si tu ceva:); sper ca n-a sunat ca un articol dintr-o revista de femei, da eu chiar cred ca actiunea e raspunsul:)

Ramona, mama Mariei si a lui Stefan


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -