Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1998(31)


199 raspunsuri la acest subiect

#181
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 27 iulie 2009 - 21:23

Saluti din nou....



tomecica,ma bucur sa te revad[:D]



Fetelor....is pe unde scurte si azi,ca toata ziua am bagat rufe la spalat...si au fost cateva masini...am tras o fuga la piata,am gatit si acum mai am de facut salata de vinete,asa ca printre picaturi am reusit sa urc pozele pe picasa 3,la albumul Croatia-7 nopti cu gorobetii.....deci daca doriti sa vedeti poze din excursie,acolo gasiti.



Va tzuc![pup]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



Pi casa 1





Pi casa 2



Pi casa 3



Amalgam de ganduri













#182
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 04:13

Salutare! Am supravietuit mini vacanta.

Ana, ce frumos a fost in vacanta voastra. Adriatica arata super, si copii fericiti si cu chef de bae. Floarea aia, care numa D-zeu o stie se numeste bougainvillea. Uite aici: http://en.wikipedia....i/Bougainvillea
Arata super cand sant 2-3 culori combinate. Am si eu una ciclam in curte.

Miha picior de curcan afumat nu am servit. Noi mancam curcan Nov. asa ca ne tinem pofta pana atunci. Am fost clienti frecventi la PizzaPort, ca aveau pasta si pizza si salata ptr mine. In California Adventures am gasit un bar super langa roller-coaster, si cu un mojito, doua, i-am lasat pe copii sa se dea in roller coaster, pana cand s-au saturat.

Agho Domn Quijote mi se pare foarte avansata ptr varsta lui Ana. Eu am inceput sa o citesc in engl acu' cativa ani, si pe urma am cumparat-o in romaneste, si tot nu ma tine prinsa lectura.

Tomecica bine ai venit in grp nostru. Vad ca Adriana e de o varsta cu Matei. Ea incepe cls V sau VI? Copii tai cum isi petrec vacanta?

Andra lasa ca o sa fie si bine. Nu lasa pb sa te doboare. Deci asa cu pustii tai, le faci mini piscina in bae... [:D]

Mihaela 007 a venit Andreea din Spania?

Mini vacanta din Disneyland a fost totusi un tour de fortza. In primul rand, miercuri, am inceput ziua in jur de 630 dimineata, la 715 am eram pe drum iar la 930 am in cursa ce ne ducea de la hotel in Disney. Am alergat prin tot parcul, iar la 2315 luam cursa inapoi spre hotel. Copii au picat. A doua zi, am luat-o de la cap... Vineri am mers in Venice Beach, dar copii erau buni de scarpinat in masina, se cereau sa li se improspateze bataia... La Venice Beach erau niste valuri asa de mari si puternice, ca salvamarul nu lasa pe nimeni in apa la adancime, ca valurile puteau sa rupa oasele... Combinatia Matei+ colega de clasa + Elliot... a fost toxica... Elliot se comporta ca un copil de 5 ani, cu minte destula sa-i faca pe astia mai mici sa faca tampeni. Ne-am certat, ne-am impacat. Sambata am fost in familie, asa ca l-am lasat si pe tac'su sa intre in el, ca prea isi luase lumea in cap. Sambata am fost la o manastire - San Juan Capistrano Mission. Super frumos, linistit, si interesant. Duminica in drum spre casa ne-am oprit la Dana Beach. Spiritele s-au mai linistit, copii sant mai putin zahaiti de cap.
Mai avem o zi de Disneyland, nu stiu cand o sa folosim biletele, ei au speranta ca or sa mearga cu tac'su, dar eu nu cred ca o sa am norocul sa scap de alergat prin parcuri de distractie. [:D]

[pup] numa bine

#183
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 11:32

[hia] imi era dor de voi, am [cit] asa mai pe diagonala nu prea mai am timp...

[ups] sant datoare cu o urare, ba chiar doua



[s]Mara[hippi], la multi ani, tot ce-ti doresti si tot binele din lume[flo][flo][flo]



[s]La multi ani, Andrei! MikiMihaescu sa-ti traiasca baiatul sa fiti fericiti, vacanta placuta si note cat mai mari la scoala[flo]



Mihaela770, multumesc frumos [flo], cum a petrecut Andreea in Spania?



[olala] Mihaela ce peisaje frumoase, ce n-as da sa merg si eu acolo...de pisoi, ce sa zic, e superb[pk], cred ca Silvia e tare fericita.



Ana, cred ca a fost frumos in Croatia, am vazut pozele si mi-au placut tare mult [olala]



Sanca, pana la urma ti-a placut la Disneyland?



Agho, cum a fost la mare?



Tomecica bine ai venit[flo]



sper sa nu fi uitat pe nimeni,

despre noi ce sa zic, suntem bine [:D] Tatiana s-a apucat voiniceste de arheologie, face voluntariat intr-un sit de pe langa Tunari, pe Mihai l-am inscris intr-un club de speologie, abia asteapta ziua de joi cand se intalnesc toti, uff mai avem de umblat pe la notar, sa dam cu batu'[bang], ...dar sa-i fac intai buletinul..., altfel nu poate pleca pe munte, ca-i minor. Si la Tatiana ar fi trebuit, dar era pierdere de timp si bani, oricum ea in septembrie e majora
[:D]



Campanie pentru Mihaita

[b] Ajutati-l pe Dan !!!Teledon



[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]


Dulciuri

M&Ty



#184
tomecica

tomecica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.383 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 12:56

Va pup si va salut pe toate.

Andra- mi-am facut cont pe picasa. le-am ametit de le-am inebunit albumele. nu stiu cum sa le mai sterg ca sa las doar 1. oricum nu mai conteaza , o sa invat pana la urma[:D].Te rog sa ma indrumi sa pot sa va arat foto cu scorpiutele mele. Deocamdata incerc eu , as........

http://picasaweb.google.com/tomecica - aici sunt stocate fotografii cu fetele mele


Multumim tuturor de primire[flo][flo][flo]

Sanca- Adri incepe clasa 5 dar am emotii mai mari decat in cls 1. Nu stiu cum se va acomoda si cum va reactiona la note , mai mici de 10[:D][:D]. Daca scapa cu un -fb era tot fb si nu era afectata prea tare.
Matei incepe tot a 5 a?
Vacanta e monotona la momentul asta. S-au terminat taberele si concediul meu este abia pe 24 august. Pana atunci le plimb cat pot dupa ce vin de la servici si in week-end.

azi mergem la film, la epoca de gheata 3.

o zi frumoasa tuturor [pup]

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004

#185
tomecica

tomecica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.383 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 13:17

vad ca am reusit dar vreau sa apara adresa la semnatura nu sa o trec mereu[:D]

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004

pozici- http://picasaweb.google.com/tomecica

#186
tomecica

tomecica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.383 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 13:18

ura.....acum chiar am reusit. scuzati-mi insistenta dar altfel nu stiam cum sa verific[:I]

numai bine tuturor[pup]

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004

pozici- http://picasaweb.google.com/tomecica

#187
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 18:38

Tomecica, bun venit! Foarte frumoase fetele tale si au niste ochi superbi![olala]

Ana68, vazut pozele si din Croatia si de la serbarea Luanei. Foarte frumos era acolo si foarte frumosi erati (si sunteti) si voi![olala] Iar Luana m-a impresioant si la serbare (abia acum am vazut pozele)!Bravo ei! Iar Alex a crescut destul de mult! E inalt bine![pup]

Mihaela770, da, am fost si m-am gandit la tine, sa stii![pup]
Mihaela, felicitari pt. ca te ocupi mereu cu sarg de listuta![pup]
Sanca, rabdare, rabdare, rabdare, nu? Distractie multa acolo la voi! Poze? [olala][pup]
Mhldvrc, interesant ca l-ai inscris la un club pe Mihai! Super![flo] Va costa ceva?
Cum am zis, la mare a fost vremea foarte frumoasa, ne-am relaxat efectiv, n-am dus deloc o viata de noapte agitata si per total a fost minunat![pup]
Andra, sper sa va reveniti. Cred si eu ca se balacesc in apa toata ziua piticutii. [:)]Ai mai fost la nunta?[pup]

Salutari tuturor![flo]
Noi, in nota obisnuita, cu servici, vreme calduroasa si fara copii deocamdata.[pup]


#188
tomecica

tomecica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.383 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 20:55

Buna tuturor[flo].
Multumesc Agho.
Ana, am vazut poze cu Luana. Ce mare a crescut . Ultima data am vazut-o acum vreo 2 ani can scriam la scorpiute. Ce trece timpul..

Azi am vazut Epoca de gheata 3 , 3D, e super. Merita vazut daca v-a scapat.

Numai bine .[pup]

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004

pozici- http://picasaweb.google.com/tomecica

#189
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 21:32

Buna fetelor.

Mara - La multi ani!!! Scuze de intarziere, dar eu ma trezesc cam greu... [:D] Unde ai serbat, ce a-ti facut?

Tomecica fetele tale sant frumoase foc. Supermodels, ce mai. Au niste ochi [olala] . . . Eu am crezut ca au make up la prima vedere. Ice Age am vazut si noi in 3D acu o saptamana. Haios. Mai e un film nou - UP care a aparut cam acu o luna pe ecrane, si sper sa ajung cu trupa sa-l vedem. E facut de Pixar si am auzit lucruri bune despre el.
Voi ce planuri aveti de vacanta in august? La noi vacanta se termina in august. Pe 27 august e zi de orientare, si dus formularele complectate la scoala. Pe 30 august incepe scoala serios...

Agho uite aici, daca tot ai vrut poze: http://picasaweb.google.com/home

Mihaela [pk] deci Tatiana s-a apucat de dat la lopata [:D] Se distreaza copii.

[pup]

#190
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 23:14

Hop si io ca daca nu tin ritmul ma pierd [:D].



tomecica, am vazut si eu frumusetile tale de fete...mama ce ochi [olala]. Noa tie ti-am auzit numai glasul...de la cine au mostenit ochii? Si parul? Mai ales Alexia...sunt superbe!



sanca, am zis si eu asa intr-o doara de pulpa de curcan ca noi aia am mancat acolo. [:D] Asadar v-ati distrat...tu ametita de mojito si copiii ametiti de roller coaster [:D][:D]. Pozele nu se vad, ma duce la o pagina unde imi cere sa ma loghez...



mihaela[pk]...frumoase activitati au copiii, spor le doresc! [pup]



Ana, minunate pozele! [flo]



agho, asadar singurei, singurei...[olala]. [:)]



Vrem si noi sa mergem la Ice age 3, poate prin septembrie ca acum la noi e nebunie, in fiecare marti se face un protap cu porc mistret, este turnir si ne mai invartim si noi prin zona, e lume ca la circ pe acolo(dar noi ducem dorul aglomeratiei asa ca profitam [:D] iar saptamana viitoare e saptamana medievala si profitam de vara cat o mai avem [:D].



Eu cu munca zi de zi, e asa de bine ca e mama aici si are ea grija de mancare...dar tot obosita sunt seara...mai am saptamana asta si cealalta, e asa putin [q]. Nu ca-mi place sa fiu obosita, dar mi-as intra si eu intr-un ritm...si e asa de fain la munca. Cred ca n-am mai avut asa un loc de munca unde sa imi placa cu adevarat ce fac...



gata, va [pup] si va doresc o saptamana faina la toate!



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -