Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)


194 raspunsuri la acest subiect

#21
Grishca

Grishca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 11 iulie 2010 - 11:01

Go Happy, up with self esteem![flo]

Mamica fericita de Tudor Mihai (31.07.2009)


#22
Morgano

Morgano

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.476 mesaje

Postat 11 iulie 2010 - 13:01

Ceva e in atmosfera clar [:D]
Si eu am o binecuvantare..... incepe sa vina miros de dragoste si fericire si pe strada mea [olala]
In rest suntem bine, in ditai rahatul financiar, dar o voi scoate la capat ca de fiecare data.... conteaza mult starea mea ca sa trec peste toate...[:)]
Va pup cu drag pe toate [pup]

Gabriela, in special pe tine, draga mea mamica in devenire [flo]

#23
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 11 iulie 2010 - 13:58

binecuvantarea mea: am avut intalnirea de 25 de ani. A fost ok, ne-am distrat, singurul lucru care m-a pus pe ganduri, a fost un grup de oameni in varsta, barbati cu chelie sau grizonati, burtosi, femei trecute bine de prima si unele chiar si de a doua tinerete... si toti sustineau ca eram colegi de clasa... oare si io-s asa de batrana?[:D][:D][:D] ok, glumeam, i-am recunoscut pe toti, cu majoritatea ne-am intalnit in urma cu 5 ani, eu atunci aveam 80 de kile, acum minus 13 kile, minus un betiv din dotare, deci aveam motive sa arat mai tanara decat data trecuta- moamaaaa, ce laude am incasat[:I]



Si m-am bucurat ca nu numai oglinda mea e sifonata, si m-am bucurat ca una dintre colege care e maaare managera la avon, are riduri la fel de adanci ca si subsemnata[alcool]



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noi poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert

#24
adinag

adinag

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.651 mesaje

Postat 11 iulie 2010 - 15:24

Happy, ce binecuvantare frumoasa!Imi inchipui ca esti si femeia sensibila care atinge coardele unui artist la fel de sensibil! [flo]

Asta imi aduce aminte de o intamplare de cand aveam 17-18 ani, un baiat de aceeasi varsta, tot artist si cu amandoi parintii pictori, mi-a zis la lumina stelelor ceva de frumusetea mea si ochii ceva in legatura cu stelele, iar nesimtita de mine nu s-a putut abtine sa rada [:I]. Asa-s eu,mai ne-romantica, pentru mine ar fi un calvar o baie cu spuma si multe lumarari, ca n-am rabdare [8D].

Multumesc si de intrebare, a trecut faza bolilor, dar ca sa nu ne plictisim, am fost acum cateva zile cu Floris la spital, a trebuit cusut (4 copci) la cap, pe laterala. Nimic intr-adevar grav, dar mi-a fost foarte mila de el, are in general o fobie fata de medici (pana acum nejustificata), si a fost un chin pentru el acolo, 3 adulti l-am imobolizat ca sa poata fi tratat [q].

Jasmina a plecat ieri cu tatal ei in Croatia, si deja mi-e dor de ei. Nu am putut sa dorm toata noaptea, pentru ca ela avut ideea sa mearga noaptea si mi-era frica sa nu atipeasca la volan, ce stiu eu... Bine ca mi-a trimis mesaj azi dimineata sa ma linistesc [:)].
Deci Happy, inca o data, stiu cum e cu morcovul ala

Jasmina a terminat bine clasa intai si a fost foarte deceptionata cand a aflat ca va avea aceeasi invatatoare si la anul si a termminat si cu pianul foarte bine. Fiind un profesor din cadrul scolii de muzica li se da si acolo diploma.

am inceput mesajul acum cateva ore bune, incerc sa nu pierd firul ;)

Acum avem si santier in casa, tot felul de lucrari, ma intreb cand se vor linisti lucrurile. O prietena draga, tot pe DC cunoscuta, mi-a zis insa ca de cand ma stie inca nu ar fi sesizat ca am si liniste, o fi si felul meu (nostru) de.a fi, mai stii...[:D]

Gata, acuma plec, ma duc dupa parintii mei, incerc sa mai trec pe aici, dar vad ca nu prea am reusit in ultimul timp. Va doresc o duminica frumoasa la toate si pupici! [pup]


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)

#25
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 12 iulie 2010 - 16:59

happy, ziua de ieri a fost o binecuvantare! Mama ce dieta tre sa bag acu, ca parca "s-au batut turcii la gura mea" cu baclava de toate felurile, rahat turcesc si sishkebab! Eh, sanatosi sa fim, ca le-om duce pe toate!
[asia]

Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#26
casandra

casandra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.231 mesaje

Postat 12 iulie 2010 - 22:53

Alice, pentru mine esti o icoana vie.
Nu te cunosc personal, dar cand stiu prin ce ai trecut si vad unde ai ajuns, sunt din ce in ce mai convinsa ca Dumnezeu ne da greutati ca sa ne intareasca, iar nu ca sa ne doboare.

#27
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 12:07

Mi-a fost dor de voi si e minunat sa va citesc... mai ales cand vad ce binecuvantari minunate ati avut in ultima vreme....
Mi-ar placea tare mult sa va cunosc.... deci cine castiga la loto organizeaza o intalnire.. [pup]
A fost genial la mare, in ciuda vremii capricioase.. am fost libera ca pe vremuri, mi-am vazut prietenii, am ascultat muzica buna, am facut baie in marea calda la 4 dimineata... si cred ca m-am si indragostit.. asa un pic..
Astazi revine kiddo din vacanta... mi-a spus la telefon ca e fericit dar acum vrea sa stea cu mine in Cluj.... [:)]
Revin mai incolo ca e tare greu la munca in prima zi... [:D]

Yagmur si Luca




#28
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 21:35

Casandra, am citit mesajul tau la munca, inainte de a pleca acasa si nu am avut timp sa iti raspune imediat. De fapt nici nu as fi avut mare lucru de spus, decit sa iti trimit o imbratisare virtuala mare, mare [grup].

Greutatile trec si ele si raminem noi, cu sufletele slefuite ca pietrele de riu. Toate sint trecatoare, si bune si rele. Noi, ca mame sintem sprijin pentru puii nostri, reper in lume.
Este frumoas dar si greu citeodata pentru ca imbinam puterea cu vulnerabilitatea - pentru ca ce este mai vulnerabil decit realizarea ca puterea noastra, copiii sint in acelasi timp si punctul nostru cel mai sensibil...

Yagmur, clar ca ala cu arcul face ore suplimentare :)) Ce bine ca iti vine flacaul acasa! [pup]

Maru
, si eu m-am simtit de milioane, parca am fost undeva in vacanta de citeva zile asa de relaxata am fost! M-am bucurat sa iti cunosc familia, sa o cunosc si pe Laura si sa stam la vorba ca intre fete! Da' zi...ciorba cum ai gasit-o acasa? (nu isi mai aducea aminte daca a stins aragazul sau a lasat ciorba pe foc)
Neaparat sa ne mai intilnim asa.

Adinag, cred ca a fost horror pentru Floris toata experienta cusutului. Sanatate multa si sa treaca repede!
Ma bucur ca jasmina a ajuns cu bine in Croatia, o sa aiba o vacanta minunata acolo. Am auzit de la prietenele mele care au fost acolo ca este frumos de tot! Sa se intoarca si ea cu bine acasa la tine!

Morgano, aerul ala de dragoste o sa iti dea putere sa treci peste toate greutatile mai usor. Cica este drog natural [:)]

Mamagiuliei sper ca sinteti bine [pup]

Conchitaaaaa [q]

Grishca, am uitat sa iti spun bine ai venit in grupul nostru[flo]

Eu am o saptamina din ce in ce mai interesanta. Ieri a trecut o prietena sa ridice un set de patio de la mine din gradina, cu o cunostinta cu un truck mare. Apoi mi-a spus sa ies la cafea cu el si ea, ca ii este nu stiu cum sa iasa numai cu el, ea fiind maritata. Ok, ma sacrific si mergem la cafea. Tipul mi-a facut ochi dulci toata seara iar la plecare mi-a cerut numarul de telefon sa mai iesim afara. Offf... sint superficiala si rea. Nu imi place de el deloc, cu toate ca are niste ochi sinceri si frumosi si un aer de Shreck.
Cam de virsta mea, divortat de 2 ani jumate, cu munca stabila si muncitor. Are custodie comuna si are grija de copii (o fetita de 6 ani si un baietel de 4 ani) impreuna cu fosta sotie. Pe ea nu a vorbit-o de rau deloc dar mi-a spus ca a fost foarte traumatic divortul.
Nu imi place de el pentru ca arata ca un carabus. Daca il pui pe spate nu cred ca se mai poate ridica :)) Are mijlocul in pioneze si merge retinut de spate. Are si o burta mare care se revarsa din pantaloni... Mi-e ciuda pe mine ca sint superficiala!

Deci: intii a venit artistul tinerel, apoi Quasimodo... daca vine si popa chiar ca sint Esmeralda :))) Ah, si Quasimodo imi placea atit de mult, pe el l-as fi ales daca eram Esmeralda. El a iubit-o cel mai sincer si profund. E greu sa fii Esmeralda [:D]

live and let live [:)]

#29
Grishca

Grishca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 14 iulie 2010 - 02:08

Nu m-am mai simtit de mult asa bine ca zi. Si e o zi de 13, marti.
Binecuvantarile mele:
Lui Tudor au inceput sa-i iasa dintii. Dupa ce i-am asteptat atat acum are deja 2 iesiti la interval de cateva zile. Partea cea mai buna e ca in afara de cateva maraieli nu are niciun simptom. Deci dinti ca ciupercile dupa ploaie fara febra, lipsa poftei de mancare sau urlete. Daca ies toti asa fac party![alcool]
Toti prietenii (aproape toti erau prieteni comuni) imi sunt alaturi in aceste momente, ma ajuta, ma sustin , ma incurajeaza. ba mai mult chiar si un prieten foarte bun de-al lui care zice ca nu-l mai recunoaste desi il stie din copilarie.
Am din ce in ce mai multe momente in care nu ma gandesc la trecut si deja pot sa vb cu zambetul pe buze si despre altceva.
Partea proasta e ca tre' sa-l vad cand vine la copil. Atunci e cel mai greu si se intampla destul de des dar asta e. Sunt sigura ca va veni o zi cand il voi privi fara nicio emotie dureroasa. Abia astept.
[flo]pentru toata lumea.

Mamica fericita de Tudor Mihai (31.07.2009)


#30
iris_2009

iris_2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 14 iulie 2010 - 10:43

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Nu imi place de el pentru ca arata ca un carabus. Daca il pui pe spate nu cred ca se mai poate ridica :)) Are mijlocul in pioneze si merge retinut de spate. Are si o burta mare care se revarsa din pantaloni... Mi-e ciuda pe mine ca sint superficiala!

Deci: intii a venit artistul tinerel, apoi Quasimodo... daca vine si popa chiar ca sint Esmeralda :))) Ah, si Quasimodo imi placea atit de mult, pe el l-as fi ales daca eram Esmeralda. El a iubit-o cel mai sincer si profund. E greu sa fii Esmeralda [:D]

live and let live [:)]


[:-)))][:-)))][:-)))] ma bag si eu in discutie dar n-am rezistat. radeam singura in fata pc-ului cand citeam postarea ta. esti tare simpatica. si nu cred ca-i vorba de superficialitate. trebuie sa te atraga intr-un fel, si atractia fizica e foarte importanta. trebuie sa-ti placa, sa te atraga.

multumesc pentru portia de ras, aveam mare nevoie de ea.[flo]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -