Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)


194 raspunsuri la acest subiect

#11
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 09 iulie 2010 - 20:26

18 e numarul meu norocos

da, hai joi, mai e restaurantu ala persan deschis? tocmai am mancat cel mai bun orez cu pui din viata mea (si stafide, si fistic, si inca niste chestiic e nu am stiut ce sunt) facut de mama lui Nasim studenta noastra iraniana. Hei, duminica ma duc la http://kwturkishfestival.com/home
Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Gata, am dus fetele la autocar, au plecat. De abia m-am abtinut sa nu le urmaresc cu masina pina la iesirea din oras :))

Ploua afara, e vreme de numarat banii sau facut dragoste in draci. N-am nici bani, nici iubit. Numa' un ciine si o pisica. Vai de viata mea [alcool]

Maru [flo], ne vedem Joi la lunch, ce zici? Vin eu la tine ca e mai usor. Cinstea mea de data asta.

Adina-Iulia ce frumos ar fi sa ne intilnim asa in gasca [olala]
Un party in pijamale ca intre gagici :))

Mamagiuliei
ma intelege deplin. Da, ca o sfecla [:D]

Ia dati repede numerele voastre norocoase. Vineri este extragerea pentru 43 de milioane la Lotto Max, poate o punem de o intilneala... la Bahamas, undeva... eeeeee!!!...

live and let live [:)]


Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#12
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 09 iulie 2010 - 20:35

Vin si eeeeuuu!!! Haide, ne intilnim duminica?... O sa fie vreme frumoasa si oricum nu am ce face acasa de una singura. Multumesc ca mi-ai spus si mie. [pup]

live and let live [:)]

#13
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 09 iulie 2010 - 23:10

e in Waterloo, vii?
te iau de la Greyhound, mergem la festival, daca avem timp si pe la noi, si apoi te pun la greyhound
25 de bucsi parca dus intors
ia sa te sun

Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#14
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 10 iulie 2010 - 00:20

Am vazut ca este la Waterloo, o sa merg cu masina ce sa ma mai trambalez cu autocarul. Pun muzica la maximum, las geamurile jos si pletele in vint... "Life is a highway" [:D]

Nu ma suna la munca pentru ca mi-am luat liber astazi, sa pling in voie. :)) Suna-ma la cel, sau da-mi PM cu numarul tau de celuar ca sa ne gasim miine acolo. Ce fain!

live and let live [:)]

#15
martie

martie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.138 mesaje

Postat 10 iulie 2010 - 00:44

Oaau, se simte briza de vacanta pe aici, supeer[:)].. Adina, suntem foarte bine, multumesc de intrebare.. Nu extraordinar, dar bine [:)], adica vreau sa zic, se poate si mai bine. E incredibila vremea asta, eram pe picior de plecare spre mare, cu o prietena de-a mea din copilarie cu copiii, cu purcel si cu catel (cam cacofonie...[:D]) si uite ca nu e de plecat..

Vai Happy ce-as vrea sa te cunosc si eu. [:)] Poate la mine acasa, Adina[:D]

Va pup pe toate!![pup]

Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]




#16
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 10 iulie 2010 - 03:28

Martie, si aici e o vreme ciudata rau. Alaltaseara am luat fetele si alti doi copii de prin vecini si am fost la lac. A fost o umezeala si o caldura teribila si am zis ca vor innota.
La naiba, cu toate ca au fost calduri insuportabile de mult timp, apa ara rece gheata, nici picioarele nu le puteai tine in apa... Dar s-au jucat in nisip, au intrat un pic cu picioarele si s-au racorit. Azi a plouat mai toata ziua. Dar se zice ca de weekend o sa fie ok.

Vreau si eu la Mamaia. [olala] Ascultam Radio-Vacanta toata vara ... "Aici Radio Vacanta... Ici Radio-Vacances..." mi-e dor de apa sarata si de valuri.

live and let live [:)]

#17
Grishca

Grishca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 11 iulie 2010 - 00:10

Ma bucur pentru voi ca simtiti miros de vacanta!

Eu sunt din ce in ce mai bine. Intre timp am mai aflat si alte lucruri si am inceput sa constientizez si altele si pot spune ca ma bucur ca am scapat acum de un om cu care nu (mai) aveam prea multe in comun. Am crezut ca oamenii se schimba; se pare ca o fac dar nu fundamental.

In rest ma pregatesc pentru luarea motului lui T si imi fac in fiecare zi mici bucurii.

Mamica fericita de Tudor Mihai (31.07.2009)


#18
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 11 iulie 2010 - 00:17

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Martie, si aici e o vreme ciudata rau. Alaltaseara am luat fetele si alti doi copii de prin vecini si am fost la lac. A fost o umezeala si o caldura teribila si am zis ca vor innota.
La naiba, cu toate ca au fost calduri insuportabile de mult timp, apa ara rece gheata, nici picioarele nu le puteai tine in apa... Dar s-au jucat in nisip, au intrat un pic cu picioarele si s-au racorit. Azi a plouat mai toata ziua. Dar se zice ca de weekend o sa fie ok.

Vreau si eu la Mamaia. [olala] Ascultam Radio-Vacanta toata vara ... "Aici Radio Vacanta... Ici Radio-Vacances..." mi-e dor de apa sarata si de valuri.

live and let live [:)]



[flo][flo][pup] week-end placut si senin!

Gabriela
[gravired]18+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"


#19
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 11 iulie 2010 - 05:13

Multumesc, Gabriela, si tu sa ai un weekend minunat. Ce ma bucur pentru tine ca deja ai ajuns in saptamina 18! Sa ai o sarcina usoara in continuare. [flo]

Aseara am avut o propunere de relatie, asa in fata, din prima. I-am spus ca ma flateaza propunerea si atentia, dar ca il refuz pentru ca nu este ceea ce imi doresc. Tipul este interesant intr-un fel excentric, inteligent si foarte talentat. Este pictor. Picteaza in ceardacul lui citeodata si asa ne-am intilnit. Treceam cu masina si am oprit sa ii spun ca imi place pictura la care lucra. Sarah era cu mine, era deja vreo 10 jumate seara si el lucra la felinar. I-a pus niste intrebari interesante si el a fost impresionat. Toata intimplarea a fost neasteptata si un pic ireala. Era morocanos in seara aia si un pic plictisit.
Am stat de vorba de mai multe ori. Ieri seara m-a intrebat daca vreau sa mergem la film. Am fost si am vazut un film impreuna, apoi am luat cite o cafea si am fost la malul lacului. S-a uitat la mine sincer de tot si mi-a spus ca i-ar place sa imi faca masaj din cap pina in picioare la lumina luminarilor :)) numai masaj, fara nimic altceva, apoi sa ma priveasca dormind. I-am spus la fel de sincer ca mi-ar trebui mult timp sa am incredere in cineva indeajuns incit sa pot adormi in prezenta acelei persoane. Si oricum, i-am spus mirata... sint mai mare ca tine cu 8 ani! Pe FB am vazt ca este nascut in aceeasi data ca si mine, Noiembrie 14, dar la 8 ani diferenta. M-a flatat atentia si dorinta lui. Uite dom'le ca nu sint chiar asa sluta :)) Mi-a spus ca ii place de mine pentru ca il linisteste prezenta mea, sint deschisa si necomplicata. La plecare m-a intrebat daca mai vreau sa ies cu el. I-am spus ca este ok, dar numai ca amica. Mi-a spus ca este ok si asa.

Binecuvintare: ma simt bine in pielea mea. [:)]

live and let live [:)]

#20
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 11 iulie 2010 - 10:57

Happy, [pk] asta da intamplare care sa-ti ridice moralul [bis]



Eu astept sa plece individul [:-@] sper sa nu ajungem la stirile de la ora 5 [bang] In rest, sunt intr-o mare stare de amorteala [bang]



Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Avem foto in concurs si acum ne laudam[:D]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -