Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Pt parinti!Intrebari legate de gay.


59 raspunsuri la acest subiect

#21
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 18 mai 2009 - 19:16

Mie nu mi-ar pica bine sa aflu ca fi-miu e gay. Si asta numai pt. ca vad ca viata ca gay este destul de grea si ar putea avea de suferit din partea societatii.
Dar normal ca l-as iubi la fel, bineinteles ca nu as incerca sa ii schimb orientarea (nici nu s-ar putea), nu l-as trimite la psiholog (decat in masura in care are de suferit efecte secundare si ar vrea el sa invete cum sa faca mai bine fata), l-as trata politicos pe partenerul lui. Seful meu este gay, este un tip f. destept si are multe calitati, este un om realizat. Desi toata lumea stie ca este gay, tot departamentul a facut petitie sa fie el seful departamentului si sa nu fie adus cineva din afara. Deci faptul ca e gay nu il impiedica sa fie placut si apreciat de ceilalti ca om si ca professional. Dar connsider ca e o mare pierdere pentru lumea feminina ca e gay :)

#22
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 18 mai 2009 - 19:34

Am si eu mai multe intrebari. In afara de sex, excitare este ceva anume ce te determina sa numesti un barbat - prietenul tau? Ce anume iti place la prietenul tau? Pot sa mai pun si alte intrebari?



Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa

#23
gandescasa

gandescasa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 18 mai 2009 - 21:12

Salut Marius!
Ma bucur ca in discutia asta s-a bagat si un barbat.Poti sa pui cat mai multe intrebari.Ce ma determina sa numesc un barbat prietenul meu, foarte simplu: orientarea sexuala.Sti cum e...la fel cum tu numesti o femeie-prietena ta asa numesc si eu un barbat-prietenul meu.La prietenul meu ce imi place?Aproape tot...ne aseamanam din mai multe puncte de vedere, ma simt bine cand sunt in preajma lui, facem diferite chestii care nu le-ai prea putea face cu o femeie.Si am zis ca imi place"aproape tot"...ca are si el ca orice om defecte, dar care le accept si implicit il accept si pe el asa cum e.

#24
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 18 mai 2009 - 23:55

Citat:
citat din mesajul lui gandescasa
Salut Marius!Aproape tot...ne aseamanam din mai multe puncte de vedere, ma simt bine cand sunt in preajma lui, facem diferite chestii care nu le-ai prea putea face cu o femeie.
Salut.Cum ar fi. Fara aspectul sexual - in afara de acest aspect. M-ai facut sa zambesc la faza de mai sus. [:)].Cat despre mama ta nu stiu ce sa zic. Recunosc ca am incercat sa ma pun in locul tau dar mi-e greu, nu ma vad nicicum. Insa daca as reusi sa ma transpun eu cel putin cred ca i-as spune. Nu stiu de ce insa eu ca si persoana sunt extrem de direct adica imi place sa spun lucrurilor pe nume. Ce anume ti-a placut la prietenul tau de la bu inceput? Ce anume te-a atras la el? Sincer incerc sa te inteleg deci voi pune intrebari daca te deranjeaza sa spui Ok?Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video Pagina legislativa

#25
gandescasa

gandescasa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 19 mai 2009 - 17:50

Salut din nou Marius.
Hai sa spunem asa, eu am dus lipsa( daca ma pot exprima in felul asta), de afectiune barbateasca.Mereu era mama, ca tata era mai ceva ca femeia.Ce imi place la iubit..faptul ca e barbat, si sunt eu protejat si nu trebuie sa protejez.Adica nah..e barbat, felul cum se imbraca, felul cum arata, felul cum vorbeste, cum miroase...as putea spune asta...desi nu e vreun raspuns elocvent, dar se apropie:P..alte intreabari?

#26
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 20 mai 2009 - 00:36

Ce varsta are? Cu ce se ocupa? Cum v-ati cunoscut? Tatal tau unde este acum? Cu ce se ocupa? Mai ai frati sau surori? Daca da, mai mari, mai mici? Mama ta ce varsta are? Tu ce faci? Adica cu ce te ocupi? Ce vrei sa faci in viitor adica ce planuri ai? Ce iti doresti de la tine, dar de la viata? Ce-ti displace cel mai mult? Ce iti place cel mai mult?

Daca ai putea sa schimbi cinci lucruri ce crezi ca nu pot fi schimbate care ar fi acelea? Ce hobbyuri ai? Descrie-o pe mama ta. Cum arata? Ce nu-ti place la ea? Ce nu-ti place la tatal tau. Ce-ti place la tatal tau? Care este cel mai frumos lucru care-l consideri ca ti sa intamplat in viata? Care este cel mai neplacut lucru care-l consideri ca ti s-a intamplat in viata? Cati prieteni (in sensul de amici, colegi) ai? Socializezi? Daca da, cum? Daca nu, de ce? Te deranjeaza daca iti pun aceste intrebari? Daca da, nu raspunde nu e nici o suparare. Daca nu vrei sa raspunzi public dar totusi coonsideri ca vrei sa raspunzi privat foloseste mesageria privata. Daca raspunzi public iti asumi riscuri dar va fi un castig personal pentru tine (eu asa consider) insa nu este obligatoriu, dincolo de toate esti un om cu viata lui privata la fel ca si mine sau orisicine de pe acest forum. Nu te grabi sa dai raspunsuri. Gandeste-te gandeste-le si apoi raspunde acolo unde tu consideri ca ai un raspuns.



Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa

#27
Deianira

Deianira

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 20 mai 2009 - 05:25

Felicitari ca ai deschis acest topic. Eu nu sunt mama, dar m-am bucurat sa vad asa un dialog sincer si deschis [:)].
Eu as vrea sa vad o poza cu tine, problema mea e ca m-as da la toti tipii gay pe care ii cunosc (daca nu ar fi prietenul meu evident [:D]), toti sunt unul si unul, mare pierdere pentru "echipa" fetelor [bang].



Good things happen to good people.


#28
gandescasa

gandescasa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 20 mai 2009 - 19:11

Deci, Marius, o sa raspund la intreabari in ordinea in care le-ai scris:
22
student
gayromeo
la lucru
paznic
o sora mai mica
34
elev
sa intru la medicina Si la drept
sa imi realizez toate scopurile
minciuna
adevarul
Nu poate fi schimbata mentalitatea omului,gusturile omului, caracterul cuiva si cam atat.
Hobbiurile mele: documentarele, cartile, telefoanele mobile, conversatiile lungi si dese.
Mama mea; cam prostuta, spontana, de incredere, o cam scapa gura(dar numai la cei din familie), energica, descurcareata.
Cum arata mama: 1,75m/63kg/caprui/roscata
Nu imi place ca uita cam des diferite chestii, si pica totul pe spinarea mea.
Nu am deloc tangente cu tatal meu, practic nu il consider tata.
Cel mai frumos lucru?Faptul ca traiesc si ca nu am murit inca, am avut mari probleme de sanatate.
Cel mai neplacut?Problemele de sanatate.
Prieteni am foarte putini, amici destul de multi.Nu stiu o cifra exacta
Da, sunt o persoana ff sociabila.Cum socialez?Foarte simplu, ma bag in vorba fie ca vrei fie ca nu, si ajung sa fiu apreciat pt cum sunt si pentru ceea ce sunt.
Nu, nu ma deranejeaza deloc ca imi pui intrebarile astea


[:)]
Sper ca vei intelege:P
Pt Deianira: Sa nu crezi ca toti gay-ii sunt vreo frumusete ca aspect sau ca si caracter.Si cu poza...poate iti dau..daca vrei vb pe mess...ca aici habar nu am cum se trimite ceva[bang].
PS:imi cer scuze pt eventualele greseli, dar l-am scris in graba.

#29
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 22 iunie 2009 - 01:48

apreciez foarte mult sinceritatea ta! faptul ca ti-ai deschis sufletul aici....
intrebarile lui Marius sunt f pertinente. ar trebui sa le mai studiezi, sa mai analizezi....sa-i pui si tu intrebari lui Marius. e un tip pe cinste, care te poate ajuta mult.
sfatul meu, este sa-i spui negresit mamei tale situatia ta. sa fii sincer, deschis, sa-i spui ca vrei sa nu ai secrete fata de ea, ca ai vrea sa te ajute, sa te inteleaga, sa nu se supere si sa de-a vestea-n sat, chiar daca nu te intelege pe moment sa-si ia timp sa analizeze situatia cu calm si luciditate.

eu sunt mama de baiat si fata, sincer, cel mai mut m-ar durea sa stiu ca oricare din copii mei imi ascunde ceva, se fereste de mine....
deocamdata n-au facut asta, sper sa n-o faca nici pe viitor. mereu i-am incurajat sa-mi spuna orice li se intampla, orice gand care le vine in cap, orice sentiment care le inunda sufletul.

a, si am cativa prieteni gay, sunt cei mai super oameni si prieteni din cati am avut vre-odata!

*************************
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********


Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!









#30
betamale

betamale
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 iunie 2009 - 22:06

salut tuturor!
am si eu exact aceeasi problema - nu stiu daca trebuie sau nu sa le spun parintilor mei despre faptul ca sunt gay...
mama mea este o fire foarte sentimentala, as rani-o foarte mult. tine enorm la ea si ea la fel, stiu ca ar face totul pentru mine, poate ca m-ar accepta asa cum sunt, insa ideea ca am s-o fac sa sufere ma intristeaza mult...
tatal meu e mai indiferent, pentru el probabil am sa fiu mai mult o rusine decit o problema...
ma deranjeaza mai mult coming-out-ul in fata mamei, tata e mai sters in viata mea putin
eu am 22, ea munceste ff mult pentru a ne intretine, eu sunt la o univ buna, e ca si cum o mint constant: ea are mari sperante in mine, insa simt ca se apropia ziua cind va trebui sa o dezamagesc... nu stiu cum s-o fac mai usor...
mi-e rusine si ma simt ff prost si vinovat... voi ce-ati face in locul meu?


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -