Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Sunt amanta (4)


331 raspunsuri la acest subiect

#311
Anna23

Anna23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 08 mai 2009 - 18:33

Am deja un certificat medico-legal,am scris asta in primul sau al doilea post.Medicul de acolo m-a intrebat daca vreau sa depun plangere si i-am spus ca nu sunt hotarata inca,iar el mi-a spus ca nu voi rezolva nimic,ca vede asta zi de zi si mi-a spus sa nu cumva sa inteleg ca el sprijina "infractorul".Mi-a mai zis ca dupa ce depun plangerea politistul e obligat sa imi dea un termen de nu stiu cate zile in care sa ma hotarasc daca ma impac cu cel pe care il reclam sau ceva de genul...Eu sincer nu am idee daca e asa sau nu,va zic si eu ce mi-a spus medicul de acolo.
Fomalhauti eu mi-am schimbat numarul de telefon,amenintarile imi sunt practic transmise prin prieteni.Acum oricum a lasat-o mai moale cu amenintarile,face pe victima si incearca sa ma convinga sa ma intalnesc cu el,chipurile vrea sa-si ceara scuze!!!


#312
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 09 mai 2009 - 02:04

Anna iti doresc un weekend minunat si linistit! [flo]

Alice

#313
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 10 mai 2009 - 00:45

Anna, imi pare tare rau ca ti s-a intamplat asa ceva.

De facut, o sa faci asa cum simti... eu te-as sfatui sa inregistrezi plangere la politie; nu te va intreba nimeni daca te impaci, nu sunteti casatoriti.
N-ar trebui sa iti pese daca politistii mustacesc sau nu... da-le de lucru ca acesta e rolul lor!
Eu am fost lasa la vremea mea... si nici macar nu sunt impacata cu decizia / lasitatea mea.
Cred ca asta e cel mai important... sa te poti (re)impaca cu tine insati, indiferent ce decizie vei lua.

Bafta! Si mai ales sanatate si refacere usoara.

#314
adelle6

adelle6

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 10 mai 2009 - 00:52

Sa-mi fie cu iertare dar eu chiar nu pot sa cred ca un barbat poate reactiona asa . Vreau sa spun ,are o amanta , ea ii spune ca vrea sa termine povestea si el s-o bata . Pur si simplu nu pot(poate doar sa fie beat turta).Pentru ca daca l-a refuzat la vorbe frumoase si promisiuni , ce "sanse" avea s-o convinga sa stea cu el batuta ? In plus , el este casatorit ,deci relatia cu amanta era ascunsa de ochii lumii .Anna poate eventual sa-i spuna sotiei si sa-i povesteasca in plus deznodamantul cu vanatai si dorinta sotului de-a o pastra cu forta.

Eu cred ca Anna a intors-o "ca la Ploiesti" si in postura de "femeie batuta" a avut parte de sustinerea multora.

#315
casandra

casandra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.231 mesaje

Postat 10 mai 2009 - 05:42

Eu cred ca se poate. Un barbat zdravan la cap, oricum nu si-ar fi cautat o alta femeie cu care sa iasa prin cubluri, in timp ce nevasta e acasa cu copilul. Din moment ce are amanta, ceva nu e in regula cu el, ii lipseste echilibrul interior.

#316
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 10 mai 2009 - 14:06

So, am reusit si eu sa citesc TOATE cele patru capitole! Cateva dintre voi, doamnelor, imi sunteti tare dragi! Cu toate ca nu ma stiti, eu am devorat deja jumatate din posturile forumului DC, dar am fost asa de captivata ca nu am reusit sa scriu aproape deloc [:I]

Anna, stiu ca e usor sa dai sfaturi si ca e greu sa le aplici, dar, FA PLANGERE!

Natasa_Pisi - mie mi se pare, scuze daca gresesc, ca esti cam lipsita de bun simt. Ca sa ma explic: fetele intreaba de tine de o groaza de timp si pagini, tu citesti, iar cand intr-un final raspunzi, avem ceva telegrafic, de genul: "va citesc".

Felicitari celor care si-au deschis sufletul, am tras multe invataminte, dintre care, cel mai important, NIMIC NU E ALB-NEGRU, EXISTA INFINITE NUANTE!

[pup] FETELE!

#317
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 10 mai 2009 - 22:24

si mie sa-mi fie cu iertare , dar eu nu cred o iota din ce spune anna...
daca chiar vreti sa va convingeti, cititi ce scria anna la inceputurile povestii ei de amanta... si cum tot si-a schimbat trairile si povestirile, care deja au avut loc, dupa cum bate vantul !

imi pare rau ca nu pot sa iti transmit un cuvant de mangaiere, anna, dar pentru mine esti o farsa....
nu dati cu rosii, asta e parerea mea!

alina

#318
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 11 mai 2009 - 07:06

natasha, tu care ai deschis acest subiect, stai si citesti , pentru ca nu vrei sa te certi cu nimeni???????? eu aici n-am inteles ce ai vrut sa spui... deci: ori esti timida si ai nevoie de sfaturi concrete, ori nu esti chiar asa de timida , de iti e frica sa postezi
ca sa nu te certi cu cineva?!..eu una nu am inteles duplicitatea asta a ta!
sau prinzi curaj numai intr-o situatie virtuala sau si tu esti la fel de mincinoasa ca anna...

dupa 4 capitole enorme ...., dintre care am avut timp si rabdare sa citesc doar 2 , eu una nu am inteles ce vor de fapt fetele astea...ma scuzati ca sunt mai grea la minte, dar poate ma lamuriti voi[:D]

alina

#319
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 11 mai 2009 - 10:58

nu stiu cat mai conteaza ce vor fetele, daca exista, sau daca sunt doar o farsa.
Ce conteaza e ceea ce s-a scris... trairi, sfaturi, pareri. Ne foloseste tuturor [flo]

#320
Natasha_Pisi

Natasha_Pisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 12 mai 2009 - 19:13

Alinta, nu vad ce ar mai fi de spus... Am cerut niste pareri,le-am primit, deci nu imi ramane de facut decat sa le pun in practica. Nu mai postez pentru ca pur si simplu nu mai am ce.

http://community.web...er/Natasha_Pisi
Even an angel can end up falling ... :)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -