Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *143*


207 raspunsuri la acest subiect

#11
mimika

mimika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 12:09

katteryna, va imbratisez tare.[ruga] Sa fie bine [ruga]Mi-e greu sa imi imaginez ce este in sufletul vostru...

alex,sper sa rezolvati problema pana la urma. Nici ai mei nu se omoara cu laptele. 180 ml seara (daca ii beau si pe aia), dimineata, daca baga vreo 120 ml e bine. Isi mai iau ceva din cereale de-alea cu lapte. Seara se satura cu cat beau, ca nu cer peste noapte si dimineata...parca nici nu le e foame, frateee. Si acum le pun o masura- doua de cereale, ca simplu nu mancau mai mult de 60ml, de sete probabil. In schimb le place branzica si le place si iaurtul simplu, cu cereale...si cu banana dar nu le-am mai dat ca i-a constipat rau de tot. Azi vreau sa le fac un pilaf de orez, sper sa nu faca pietroaie de kk dup-aia...Si sa le dau un pic de supa cu galusti :).

happy-uka superbe pozele de la bunici si asa frumos comentateee. Carina e o dulceata dulce de tot. Si mi-a placut grozav tufa lu' mami[:D]

fragutza, pupam fetita mica si bolnavioara. Sa va faceti bine!

iulikule,stiu mami ca ne urmaresti pe facebook. Ai vazut ce treaba am facut cu spanacul[:D][alcool]

ioanna ,am uitat sa iti multumesc ca te-ai gandit la noi.

anamaria la sfarsitul lunii venim la Bucuresti,stam 2 saptamani. Tragem o tura prin IOR, nu? Cu Monica si cine mai vrea. OKKKKKKKK?

ellenuta,vik, carina[pup]Vik,baga si la fata o cafea, ca s-au trezit pustii si nu mai am timp sa imi fac. [pup]



Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)

hi5

poze cu noi

#12
Ioanna81

Ioanna81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.852 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 12:14

buna de dimineata!



sa speram ca va iesi si soarele azi!



mimika[pup]



kateryna [grup] te imbratisez cu drag si ma rog sa va fie bine!



__________________________



[hippi]Ioana mama lui [caru] Carol Ioan





[clown] Pataniile noastre [clown]


#13
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 13:51

Buna dimineata!



Am intrat doar sa zic...Ioanna mami, care soare doamne iarta-ma, ca la mine toarna cu galeata.[bang][bang][bang]



Uka ma bag la vizionare.[pup]



[b]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]

Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]



#14
Ioanna81

Ioanna81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.852 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 13:54

Citat:
citat din mesajul lui alex25
Buna dimineata!Am intrat doar sa zic...Ioanna mami, care soare doamne iarta-ma, ca la mine toarna cu galeata.[bang][bang][bang]Uka ma bag la vizionare.[pup]-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Alexandra [mamica] super fericita de [copil] [b]ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
nu stiu soro, io vreau soare! mie sa-mi dea soare![q]__________________________[hippi]Ioana mama lui [caru] Carol Ioan [clown] Pataniile noastre [clown]

#15
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 14:18

Neataa ! E cam bin acasa [:D]

Multumesc pentru comentariile de pe picasa, sunteti tare dragute [pup]

Revin!



[hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009





#16
carinablanca

carinablanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.035 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 15:00

Buna dimi,

Va salut si eu. Tare urat mai e afara. Cred ca nu avem noi noroc de plimbare azi.

Vreau sa va multumesc tuturor pentru comentariile frumoase din Picassa si de pe DC. Am[:I] toata. Sunteti niste fete minunate.

Maria doarme acum si as recupera cate ceva. Vad ca la mine asa merge. O zi recuperez si 2-3 zile nu mai reusesc sa intru.

Vad ca discutati de mese. Nu stiu ce are si fata mea, dar efectiv isi reduce tot mai mult cantitatea de lapte. Dimineata papa 130-180 max de la 240 iar seara doar 80-100 si diferenta o mananca daca ii prepar cereale cu lapte. Asa ca noi ne lingurim la ora 10 seara.



Carina [mamica] [9cer] de scumpete de [zana] in [caru] Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

#17
anamaria1979

anamaria1979

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.162 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 15:55

Buna ziua si de la noi![pup]
Daca ieri am batut parcul azi suntem consemnati la domiciliu. Puiul ne-a pus creierii pe moate nu stim ce sa-i mai facem, ca de era obisnuit sa iasa sa vada.
Alex[flo][pup]
Mimika sigur ca iesim. Sper sa fiu in Bucuresti ca mai plec si eu la sfarsit de weekend la ai mei la casa la buzau.
Happy uka misto poze sa va traisca printesa.
Ioanna, Ellenuta, Vik cecilia va salut.[:)]


#18
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 18:15



buna fetele



ziua de azi trebuie s-o notez undeva .. doarme anna de la ora 13 .. ea care fura cate 1h de somn in 2 reprize pe zi .. normal ca supa nu a apucat s-o pape. i-o dau cand s-o trezi.



vad ca a stat ploaia, poate iesim un pic ca e aer curat afara.



uka sunt minunate pozele .. carinuta e o scumpa si o frumoasa. ia zi .. cum mai stai cu capsunele? de la ele era mariala carinei?



mimika ce dulci sunt puiutii mozoliti la gurita de papica .. am vazut pe facebook.



pupici



Elena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [bebic] Anna Sophia (04.10.2009)

[foto] Eva

[foto] Anna

[papica] papa bun

[copil] bio bebe

#19
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 18:30

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta
buna feteleziua de azi trebuie s-o notez undeva .. doarme anna de la ora 13 .. ea care fura cate 1h de somn in 2 reprize pe zi .. normal ca supa nu a apucat s-o pape. i-o dau cand s-o trezi.vad ca a stat ploaia, poate iesim un pic ca e aer curat afara.uka sunt minunate pozele .. carinuta e o scumpa si o frumoasa. ia zi .. cum mai stai cu capsunele? de la ele era mariala carinei?mimika ce dulci sunt puiutii mozoliti la gurita de papica .. am vazut pe facebook. pupiciElena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [bebic] Anna Sophia (04.10.2009)[foto] Eva[foto] Anna [papica] papa bun[copil] bio bebe
Bravo Anna!! E de la ploaia de aici, asa sa stii [:D] Mie imi dorm ambii copii, si cel mic , si cel mare!Merci de complimete mai, sunteti grozave..Cu capsunelele, nu cred ca de la ele, de la dinti era scandalul, ca Acum a pocnit si al doilea incisiv si gata maraiala..Noi ne-am jucat cu cuburile pe covor..era asa preocupata ..O sa va arat poze..avem si covor nou, latzos,numa bun de ciufulit [:D]Deci mimikosii sunt totali, am vazut si eu pe facebook ..distractie la maxim acolo!Dna D, de ce nu intrati sa vorbim? Vad ca va plac pozele mele , va multumesc duamna pt comentariile haioase (mult mai haioase decat ale mele...da am o scuza, eram obosita rau aseara) [pup][hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009

#20
hepilica

hepilica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.076 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 19:13

Salutare!

Mai,ce vreme! Ploo de azi dimineata. Noi am fost prin magazine azi, am facut cumparaturi, apoi am beut o cafeluta si infulecat o praji buna in incinta outlet militari. Era liniste, nici tipenie de om. Ce a reusit sa faca criza asta din oameni. Pe vreme ploioasa, intr-o zi de w/e, de obicei era super aglomeratie. Acum...

Fragutza - cum mai este Natalia? Da-ne un semn cand poti.

Uka - da mai, mi-au placut pozele. Cred ca v-ati simtit super.
Carina este o dulcica. Mai, si ce repede i-au iesit 4 dintisori. Parca mai ieri spuneai ca nu are niciun muguras. Ma bucur ca ai revenit. Ce mai papa Carinuta? Te pupic [pup].



h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -