Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *143*


207 raspunsuri la acest subiect

#21
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 21:45

Buna seara fetele!! Ce faceti voi? Pe unde va plimbati? Eu recitesc ce s-a scris zilele astea si ma intorc...Pupici la toata lumea.



Lali,mami[bis]+ [copil]Paul-Iuliansi+ Vali,tati[marinar]in devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

#22
Fragutza

Fragutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.820 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 22:28

Bun gasit!

Katteryna, te imbratisez cu drag si ma rog sa fie bine fetitza si tu sa ai multa putere!

Hepilica[pup], acum e mai bine si sper sa ramana asa. Ieri nu se mai termina febra ei, am sunat si pediatrul si ne-a zis ca dc nu ii scade si cu Nurofen sa mergem la spital, la Medlife. Nu i-a scazut intr-o ora cum a zis el si am plecat spre clinica. Mai, era puzderie de copilasi acolo...tuseau, vomau. Ma si gandeam ca poate mai ia altceva..apoi am vazut ca i-a scazut febra si nu am mai stat. Am intrebat la receptie, ne-au zis ca e cineva de garda toata noaptea..N-a mai fost nevoie de mergem.

Aseara a fost mai bine, sub 38, am tot dat panadol si nurofen alternativ la 4 ore.Dimineata avea iar 38.7, i-am mai facut o baitza mai rece si a scazut. De pe la 11 e tot sub 38.
Acum se vede ca e mai bine, e vioaie, se joaca, nu mai are privirea asa tulbure.

Maine avem programare la pediatrul ei s-o vada.

A fost greutz..s-o vad asa bolnavioara,isi schimbse si plansul, se jelea..tot se lipea de mine..draga de ea..

Daca va fi ok saptamana asta poate ne vedem la o plimbarica in parc, ce zici?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

#23
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 23:15

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Buna seara fetele!! Ce faceti voi? Pe unde va plimbati? Eu recitesc ce s-a scris zilele astea si ma intorc...Pupici la toata lumea.Lali,mami[bis]+ [copil]Paul-Iuliansi+ Vali,tati[marinar]in devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
...adica INTOARCEREA LUI LALI [iartama][ilp][poc][inec][pahar][pepsi][starwars][soc][ups][vampir][zid][hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009

#24
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 23:33

Uka dar unde plecasem dragutza? Scriu cu 3 casete de dovlecei deschise [:-)))],in prima scriu pentru fiecare,in a doua citesc din urma si a treia este pentru F5 ,in caz de mai intra careva.... Eee,lasa ca ma prefac si eu ca nu vad anumite intepaturi...Am zis,am zis (Fragutza te citez [:D] ,nu de alta dar nu mai am bani de drepturi de autor,i-am dat pe altceva [;)])





LE: cand am spus intepaturi nu m-am referit la faptul ca mi-ati spus cum e mai bine,acelea au fost invataturi,bine??



Lali,mami[bis]+ [copil]Paul-Iuliansi+ Vali,tati[marinar]in devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

#25
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 23:54

Alo, alo..suferim de mania persecutiei? Nu te-a intepat nimeni, m-a amuzat doar ultima ta fraza "..ma intorc".. Nu e amuzant, recunosc, dar in creierul meu am facut legatura cu Terminator si Schwarzenegger..de-astea..

Nu e niciun substrat rautacios in randurile mele..iar emoticoanele le luam la rand pe cele mai haioase..

Incep sa ma simt la Luto, urasc sa ma justific.

Deci ignora-ma, sau daca vrei, sterg mesaju si gata.





[hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009





#26
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 10 mai 2010 - 00:02

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Alo, alo..suferim de mania persecutiei? Nu te-a intepat nimeni, m-a amuzat doar ultima ta fraza "..ma intorc".. Nu e amuzant, recunosc, dar in creierul meu am facut legatura cu Terminator si Schwarzenegger..de-astea..Nu e niciun substrat rautacios in randurile mele..iar emoticoanele le luam la rand pe cele mai haioase..Incep sa ma simt la Luto, urasc sa ma justific. Deci ignora-ma, sau daca vrei, sterg mesaju si gata.[hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009
Hai ma ca iar vorbesc in pasareasca,ce naiba,chiar asa obosit e singurul meu neuron de va supara pe toate? Mai bine rectific eu ce am scris,ca tu nu ai gresit cu nimic,zau asa... Doar ca m-a durut replica Hepilicai de la poza cu baietelul nasei tale,atat...Na ca am zis-o....nu te supara Hepi,mi s-a parut ca a fost cu tinta,asa,niotel cam ironic. Ai mai spus odata ca sari peste mesajele mele,poate ar fi cazul sa nu mai fie nevoie,adica sa nu mai postez nimic.Si asa de cate ori am intrat aveam nevoie de umeri pe care sa bocesc sau de palme care sa ma tina pe sus sau sa fiu laudata,asa ca mai bine va las sa va distrati voi,eu cam incurc.Lali,mami[bis]+ [copil]Paul-Iuliansi+ Vali,tati[marinar]in devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

#27
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 10 mai 2010 - 00:03

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Alo, alo..suferim de mania persecutiei? Nu te-a intepat nimeni, m-a amuzat doar ultima ta fraza "..ma intorc".. Nu e amuzant, recunosc, dar in creierul meu am facut legatura cu Terminator si Schwarzenegger..de-astea..Nu e niciun substrat rautacios in randurile mele..iar emoticoanele le luam la rand pe cele mai haioase..Incep sa ma simt la Luto, urasc sa ma justific. Deci ignora-ma, sau daca vrei, sterg mesaju si gata.[hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009
ma voi intoarce si pre multi am sa propesc [detectiv] Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

#28
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 10 mai 2010 - 00:08

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Alo, alo..suferim de mania persecutiei? Nu te-a intepat nimeni, m-a amuzat doar ultima ta fraza "..ma intorc".. Nu e amuzant, recunosc, dar in creierul meu am facut legatura cu Terminator si Schwarzenegger..de-astea..Nu e niciun substrat rautacios in randurile mele..iar emoticoanele le luam la rand pe cele mai haioase..Incep sa ma simt la Luto, urasc sa ma justific. Deci ignora-ma, sau daca vrei, sterg mesaju si gata.[hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009
ma voi intoarce si pre multi am sa propesc [detectiv] Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009
propeste-ma, oh, daaa...[:D][:D][hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009

#29
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 10 mai 2010 - 00:08

Natalixu e soi tare si rezistent ca mama ei si sunt sigura ca va depasi acest moment dificil cu fruntea sus si mucii la nas....si se va face bine, vesela si razacioasa iar.
Ce bine ca nu ati mai ajuns la spital [pup][pup][pup]......nu de-alta dar daca erati cu tot cu tati poate lesinau asistentele pe acolo [8D]
Toata sanatatea din lume [pup][pup][pup]

Eu pentru Raisa nu mai am cuvinte, m-am umflat aseara de plans si acesta e motivul pentru care nu am mai intrat. Am stat cu copilul in brate si i-am multumit lui Dumnezeu.
Sa va ajute si pe voi sa mergeti mai departe si acea minune de care ai scris sa se infaptuiasca intr-o frumoasa zi.

Uka...Ukuta....Uki esti singura acasa mami ? Nu stiu de ce imi face mie impresia ca esti pregatita pentru ceva prostioare [:D]
(sper ca stii bancul)

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

#30
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 10 mai 2010 - 00:16

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana



Uka...Ukuta....Uki esti singura acasa mami ? Nu stiu de ce imi face mie impresia ca esti pregatita pentru ceva prostioare [:D]

(sper ca stii bancul)



Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009





Nu-l stiu da asta nu ma opreste sa rad.[:D][:D]



[hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -