Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1998(29)


195 raspunsuri la acest subiect

#11
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 17:31

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
Stiu mah stiiu am glumit sper ca nu te-ai suparat [:D]Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
doamne fereste!cum sa ma supar,andra...cu voi ma mai destind si eu,mai uit de ale mele...oricum suntm destule mihaela aici,asa ca nu ma supar,daca imi spuneti in continuare umflatel...[pup]MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui MihaitaDespre noi,aici!A&MBAZARUL LUI MIHAITA

#12
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 18:28

Happy Monday fetele ,aparui si io din balarii .

Miha [pk],tare ma bucur ca esti mai bine si mai ales ca ai inceput sa fii apreciata . Vezi ,daca ai fata cum s-a gandit ea la mama ei ?

Miha 007,esti bond ? James Bond ? Io cu cateii nush ce sa te sfatuiesc .Sunt de parere ca le e mult mai bine in curte ,dar ...sunt si cazuri particulare ... Si mie imi place Paler [flo]

Andra , sa-ti traiasca ursuletul si numai bine mamei .

Iata ce mi-a scris al meu copil pe felicitarea facuta cu mana lui pe computer ,de 8 martie :
Draga mama ,
Te iubesc.Tu ai grija de mine si ma inveti mereu ce sa fac .
Esti ca o raza de soare pentru mine .
Tu esti mama mea !
[olala][olala][olala]
Cu notele stam bine ,nu mai scriu ca iar ma ameninta Agho ca ne paraseste [:D]. Da ,uite ca-ntre timp s-a dat si And pe brazda .
Ma duc sa citesc din urma si mai apar .



The most beautiful thing in life is LIFE itself

[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#13
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 18:52

[:D]Andra, sa-ti creasca mare si sanatos pustiul! Trei ani? [olala] Mare petrecere pe voi! Nu stiu cum mai faci fatza. Ma bucur ca mamei tale ii este un picutz mai bn. Multa sanatate! Si am admirat pozele cu voi si cu frumosii copilasi, sarbatoritul, sora,frate, parinti si finutzi de la mic la mare! [flo][pup]

mhldvrc, felicitari! Frumos din partea lui Ty si-a barbatilor din familie ca depun eforturi ca lucrurile sa mearga spre bine. Frumos!Bravo si pt note![flo]

Ana68, revenire in forta de luni! [:)]Deci e si Luana mult mai bn! Bravoo! Cu bicicletele e un canon si pt noi pt. ca le tinem in balcon. E spatiu insa e ingust. Din balcon treb. sa trecem prin living si apoi prin hol. Apo coboram un etaj. Si via inapoi. Dar pana la urma tot merita efortul de-a avea biciclete. Aici nici nu s-ar putea pune problema sa tinem biciclete pe hol. Brrr! [:D][alcool] [pup]

Flower, ne-am mai revenit si noi. Ce credeai ca va lasam asa singuri sa va luptati cu sist. si cu notele.[:D] Frumoase ganduri de la copilul tau.[flo] Si And. s-a simtit sa-mi scrie niste randuletze draguzte de 8 martie ( in ziua de 9 martie mai degraba). Il bombanisem bn inainte si-am plecat nu stiu unde si cand m-am intors am gasit felicitarea-epistola. [:D] Iar Ana pusese mutritza ca ea uitase si nu facuse o felicitare. Dar n-a fost nicio suparare pt mine. Noi ne facem declaratii mereu.[pup]

O saptamana frumoasa! [flo]



#14
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 19:49

Apar si eu sa va trag cate o pupa de-aia tzocaita si sa va multumesc de urarile de vacanta, maine dimineata la 4 tzushti! Sper sa nu ma fac cat casa (poporului) [:D], ca vorba aia, om fara simtul masurii si all inclusive nu fac casa buna cu cumpatarea. Si cum de slaninit pe plaja si alcoale nu am voie, ce-oi face si eu pe-acolo? Oi manca![:D] Mergem toti, 4 jumate, catelul ramane la hotel.[:D] Mr P e inca adolescent, or macar teen, mai are eight si nine, dup-aia se face adult. Toto weekendul am incercat sa-mi incropesc o garderoba, ca ce-mi pregatisem nu mai corespunde, asa ca am inebunit consortu, cumpar asat, ducem inapoi asta, mai am azi si gata.



Am citit tot, da's tare zgubilitica azi, asa ca nu va iau pe rand sa nu omit pe cineva. However, nu pot sa ma abtin sa nu-i urez la multi ani lui Edi mic de doi ani, Andra, sa-to traiasca si sa creasca mare fericit si sanatos! [s] Si sa-i spun Mihalelei mldvrc, ma bucur mult ca lucrurile merg inspre bine![pup]



Noh, mai viu. Ca tocmai am bagat stresu in pretina mea cu care mergem maine, oamenii aia au crezut ca avionu-i la 6 seara, acu' le-am dat eu vestea si bietii is care-ncotro. Cand ma gandesc cum i-am fi asteptat noi dimineata sa mergem impreuna la aeroport!!![bang]



Sa fiti cuminti si sa auzim numai de bine pana peste o saptamana![pup]




Common sense is not so common...[Voltaire]


[cit]Mom me  [:-@]


[auto]#1     [hippi]#2     [baietel]#3  [-0.17]


#15
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 20:17

Citat:
citat din mesajul lui Sanca

Azi sant fara chef de nimica. Am prins sila si dezgust (e acelas lucru, nu?) de sistemul de educatie de stat, din tara asta. Iar cei in control de educatie - neaga ca ar fi o problema...



Cat de bine te inteleg Anca.
Ca-ti place matematica ,astea-s sechele de Romanica ,culegerea de probleme la mate ,...


Miha , imi pare rau ca si voi aveti probleme cu neseriozitatea unora ,sper insa sa se rezolve asa cum va doriti . Sigur ca ar fi mai bine pt ea sa-si cunoasca colegii , sa fie la o sc pe care o doriti si voi ...In mod sigur aveti motive .

A dat primavara in copiii astia ,astazi colegi de-ai lui TB s-au batut cu cornuri in clasa ....au spart un geam la baie ...

Ana ,sa-ti dea DD gandul cel bun si sa faceti cum va e voua mai bine ...

mQQm ,drum bun , sejur fain . E un soi de banchet pt Mr P sau am visat eu ?



The most beautiful thing in life is LIFE itself

[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#16
katy

katy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 23:07

In sfarsit s-a mai "stins" traficu' pe site ca ma lasasem pagubasa sa mai incerc. Imi tot dadea eroare...Pe scurt iarasi intru intr-o perioada mai aglomerata, o sa mai apar eu cand am timp, sper macar sa mai pot citi din cand in cand. Succes la copiii destepti si numai bine.

Katy

#17
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 17 martie 2009 - 14:50

mQQm, drum bun! Vacanta frumoasa! [flo] M-ai amuzat cu prietenii vostri si ora plecarii.[:D]

Mihaela 770, care nu esti deloc 007 cum gresit s-a citit [:D] Nu cred ca treb sa-ti faci mustrari de constiinta referitor la faptul ca treb musai sa luati caine acum. Cred ca poti sa ai o discutie corecta cu fetita ta si sa-i expuneti toate aspectele privind cumpararea, cresterea, educarea, ingrijirea etc a unui caine si orice alt aspect care merita sa fie mentioant in discutie. Si in niciun caz nu treb sa aiba legatura cu probl. lui Mihaita. Luati caine pt ca doriti cu totii, pt ca veti avea grija cu totii si nu dintr-un moft al nimanui din familie. Cred ca poti lamuri lucrurile astea cu fetita ta fara ca nici ea, nici voi sau Mihaita sa se simta vinovat de faptul asta: ca luati caine acum sau mai tarziu.
Santajul afectiv nu e deloc bun si personal nu l-as lua in seama. Bafta si multa intelegere! [flo]

Flower, un baiat si-a rupt mana la scoala la fi-miu...Varianta oficiala a fost ca a alergat si ca s-a izbit de-o usa care a fost deschisa brusc. Varianta neoficiala e ca jucau "lapte gros". (Fi-miu stia varianta oficiala [:D] ) Eu am aflat-o si pe cea neoficiala.
Nu stiu daca se trage de la primavara sau de la naravuri?!...

Katy, bn ca ne-ai anuntat lipsa ca altminteri ne-am fi ingrijorat. [flo]Spor la treburi!

#18
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 17 martie 2009 - 15:30

Salutare si de la mine...[asia]



Azi am avut ceva alergatura...pe la Bank Post,sper sa fi rezolvat problema cardului definitiv si sa nu ma mai cheme pe acolo,ca le si dau foc...[bang]



Miha rock,ma bucur tare mult de reusitele voastre,ale tale si ale familiei tale...Doamne ajuta sa o tineti tot asa!Si iti doresc din suflet ca soarele ala sa ramana vesnic pe straduta voastra![pup]Felicitari copiilor studiosi!



Of,Andra draga...cum ma citesti tu pe mine[:D]...aventura ca aventura...ca asa este,ma manca talpile in permanenta,sunt omul de duca...nu trebuie sa-mi spuna cineva de doua ori "Hai",ca eu deja am iesit pe usa[:D]...Iubesc locurile astea,ma mandresc cu frumusetea tarii si istoria ei,cu povestile si miturile de aici,insa ceea ce unii au putut face din ea si cata mizerie sociala exista in ea...imi vine,cum ziceam anterior,sa-mi iau talpasita ieri,vorba Mihaelei rock.[alcool]Nu stiu,sincer,nu stiu ce vom face.Deocamdata n-am mai discutat nimic cu Marius...a ramas discutia in suspendare...pluteste pe undeva prin apartament,insa nu-i incheiata.

La Multi Ani! lui Edi..ursuletul[pup][flo]...sa creasca mare,sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!Ce petrecere faina ati incins de ziua micutului...am vazuto si pe Mariuca,ptiui![olala][pup][flo] sa nu se deoache,ca frumoasa mai este si seamana cu tine tot mai mult!

Sper sa fie bine cu mama ta in continuare si fie ca tot raul sa treaca in bine si sa isi revina!



Miha umflatel...pana la urma ati cumparat catelul sau ba?[:)]



Mara...ce sufletel de poet are Tibi![olala][flo]Cred ca ai plans de emotie si bucurie citindu-i cuvintele...Sa-ti traiasca sanatos asa minune de copil sensibil![flo]

Multumesc de urare!S eu sper sa primesc un gand bun si sa am mintea luminata,ca sa pot lua cea mai buna decizie,impreuna cu al meu ca bradul![:)]



Agho,multumesc![asia][:D]Da,Luana este mai bine acum,mai tuseste...rar,ce-i drept...Dar in forta...nu prea cred ca am revenit.[q]Aseara am mers amandoua la control la tanti doctor.Eu cu mucii-n batista si tuse urata,Luana ca sa vedem daca mai dam "soripel" sau nu.Luana ok,nu mai trebe nika...in schimb m-a consultat si pe mine si am inceput tratament cu Zinnat,ACC si Paracetamol Sinus...ma eneveaza mucii astia din nas de mor de draci,ca suflu si nu iese nimic,in schimb sfornai cu ei cand respir.Mai si tusesc pana imi dau lacrimile...toata treaba asta ma termina psihic.[bang]Cred ca cel mai tare si mai tare pe lumea asta urasc sa fiu bolnava si neputincioasa...sincer!lasa ca ma fac eu bine,ce naiba?Ai vazut tu drac mort?Neaaah![:D]



Mqqm....sa aveti o vacanta bestial de frumoasa...si sa nu te ingrasi prea tare![:D]



katy,nici eu nu am reusit sa intru o vreme....sa ai spor mult la treburile aglomerate si sa fiti sanatosi![flo]



Sa aveti toate o zi minunata![pup]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa



Pi casa nou







Amalgam de ganduri













#19
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 17 martie 2009 - 17:31

"Primavara, din ce rai
Nevisat de pamanteni
Vii cu mandrul tau alai
Peste cranguri si poieni?"

Ana68, sa mi te vad sanatoasa! [:D][pup]



#20
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 17 martie 2009 - 18:37

[pup]Agho pt versurile frumoase si nu numai.



Anutza eu iti doresc sanatate insa virusu asta-i ceva de speriat noi o tragem de 4 sapt si tusea nu se mai sfarseste.



Katy si mie imi mere greu forumu'.



Mara ce dragutz Tibi ,offf cum ne frang ei inimile cu dragalaseniile lor.Acum cativa ani aveam o disputa teribila cu Robert,eram furioasa spumegam,si tot ii tineam morala si el cu ochii-n lacrimati zice"mami dar tu esti lumina ochilor mei de ce ma certi asa?!Pai s-a dus dracu si cearta si furie si tot m-a apucat[q]



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -