Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

EUROPEAN CALL CENTER S.R.L.


52 raspunsuri la acest subiect

#1
ANKA-iasi

ANKA-iasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 00:04

buna fetelor

am si eu o intrebare in leg cu firma asta din Bucuresti:stie cineva ceva despre ea?

eu am aplicat pt un post ,era pe ejobs,numai ca mi se pare un pic ciudat,ieri am aplicat si mi s-a trimis un email ca voi fi contactata zilele urmatoare pt un interviu telefonic.chiar astazi m-au sunat,interviul a fost in italiana si mi s-a spus ca daca ma vor selecta o operatoare ma va suna.peste vreo 3 ore m-a sunat,totul ok,vor un cont in banca unde sa imi trimita banii o data pe luna,si deja mi-au trimis un soft de telefonie sa-l instalez(am uitat sa precizez ca se lucreaza la domiciliu),desi vorbisem ca se va incepe de luni...

or fi prea zelosi si prea seriosi????sau totul e de fapt o farsa...nu ma pricep la calculatoare incat sa stiu ce e de fapt cu softul asta,poate nu ma voi trezi cu niste facturi imense

va multumesc anticipat pt raspunsuri si va doresc o seara frumoasa



david

#2
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 00:14

Anka, nu am auzit de firma, poti sa o cauti pe net?
dar din ce povestesti, inteleg ca e vorba sa fii operator de telefonie de-acasa, corect? din ce spui tu, asta suna a eficienta si a procedura normala. da, trebuie sa instalezi un soft pe computer, pentru ca trebuie sa operezi in sistemul lor, nu? daca suna cineva, sa zicem, sa comande ceva de la tine, un serviciu, un produs, tu ar trebui sa ai acces instant la programul care sa-ti permita sa accepti o comanda si plata prin credit card. asta stiu sigur, pentru ca si eu m-am uitat de curand pentru optiuni de a lucra de-acasa, si asta ar fi fost una dintre ele. mi se pare o super idee, dar am gasit altceva intre timp. si tot n-am renuntat la idee - aici exista home shopping television si poti sa lucrezi ca operator de-acasa. dupa ce adoarme fie-mea, as putea o ora-doua sa fac bani frumosi raspunzand la telefon si luand comenzi pentru creme, pilates, bijuterii, whatever...

deci, ideea e ca asa ceva suna legitim, sunt multe companii care economisesc in felul asta, avand un call center virtual. mai ramane sa vezi daca si compania de care vorbesti e legitima.

#3
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 00:20

Softuri de VOIp sau ce-o fi sint online. Contul nu ti-l cere nimeni fara contract.
Eu i-as raporta
A

#4
alba_ca_zapada

alba_ca_zapada

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 00:22

Pe mine cand ma intereseaza date despre o firma procedez in felul urmator: ma duc pe site-ul registrului comertului si pe site-ul ministerului de finante si caut cifre. Dupa ce ai postat, m-am uitat la aceasta firma si uite ce-am gasit:
EUROPEAN CALL CENTER SRL
Judet :Municipiul Bucure#351;ti, Localitate :BUCURE#350;TI SECTORUL 1 J40/8836/2007
21690469
- functiune
- certificat de inmatriculare preschimbat
- Bilantul anual nedepus la registrul comertului pe anul 2007

Pe urma m-am dus pe site-ul ministerului de finante la bilanturi si
priveste:
Tip situatii financiare depuse BILANT SCURT CONFORM ORDINULUI 1752/2005
Indicatori din BILANT lei
Active imobilizate TOTAL 9522
Active circulante TOTAL, din care 114811
Stocuri (materiale, productie in curs de executie, semifabricate, produse finite, marfuri etc.)
Casa si conturi la banci 29905
Creante 84906
Capitaluri - Total, din care -16471
Capital social subscris si varsat 200
Patrimoniul regiei
Patrimoniul public
Provizioane pentru riscuri si cheltuieli
Datorii Total 140804
Indicatori din CONTUL DE PROFIT SI PIERDERE
Cifra de afaceri 253134
Venituri totale 255482
Cheltuieli totale 272153
Profitul brut al exercitiului
Pierderea bruta a exercitiului 16671
Profitul net al exercitiului
Pierderea neta a exercitiului 16671
Indicatori din DATE INFORMATIVE
Numar mediu de salariati 20
Tipul de activitate, conform clasificarii CAEN Activitati ale centrelor de intermediere telefonic.

Cred ca ti-ai facut o imagine.



cineva acolo sus, ne iubeste!

#5
alba_ca_zapada

alba_ca_zapada

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 00:25

Dar la 13 ani cat scrie in profilul tau, nu e cam devreme sa-ti cauti serviciu la call-center?

cineva acolo sus, ne iubeste!

#6
ANKA-iasi

ANKA-iasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 00:29

nu ma asteptam la asa o promptitudine,va multumesc [flo]

pe net eu nu am gasit decat adresa si multitudinile de anunturi aparute de-a lungul timpului pe ejobs sau alte portaluri cu locuri de munca

alba ca zapada ,apreciez efortul tau ,dar e un domeniu ca ma depaseste....din pacate,poate imi spui in cuvinte putine ca sa stiu daca imi pun sperante degeaba

cica nu trebuie sa vinzi nimic,doar sa stabilesti anumite intalniri cu posibili clienti din Italia

am exact invers ,31

david

#7
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 00:37

Citat:
citat din mesajul lui alba_ca_zapada

Dar la 13 ani cat scrie in profilul tau, nu e cam devreme sa-ti cauti serviciu la call-center?

cineva acolo sus, ne iubeste!


aia cred ca e automata, daca nu iti treci varsta la profil, apare ca ai 13 ani.

#8
ANKA-iasi

ANKA-iasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 00:39

am rectificat acum [:D]



david

#9
monabella

monabella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 02:40

Dragutzo eu nu as da contul meu de banca sau datele personale unui necunoscut la telefon indiferent in ce limba imi vorbeste. Poate sa fie firma cutarescu inregistrata in registrul comertului etc dar ce garantie ai ca cine te-a sunat chiar lucreaza acolo? de unde stii ca nu e hackerul Popescu care se da drept angajat al lor si iti cere datale personale sa iti goleasca contul de bani?

Eu cred ca tb sa ii vezi la fata intii si sa semnezi un contract chiar daca lucrezi la domiciliu. parerea mea.

#10
ina_nz

ina_nz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 455 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 06:59

Citat:
citat din mesajul lui monabella
Dragutzo eu nu as da contul meu de banca sau datele personale unui necunoscut la telefon indiferent in ce limba imi vorbeste. Poate sa fie firma cutarescu inregistrata in registrul comertului etc dar ce garantie ai ca cine te-a sunat chiar lucreaza acolo? de unde stii ca nu e hackerul Popescu care se da drept angajat al lor si iti cere datale personale sa iti goleasca contul de bani?Eu cred ca tb sa ii vezi la fata intii si sa semnezi un contract chiar daca lucrezi la domiciliu. parerea mea.
Pai nu i-a cerut contul si parola....i-a cerut numarul contului unde sa vireze banii. Altfel cum sa o plateasca?Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Silvia&year=2009&month=7&day=24&babycount=1" type="]baby[/url] [gravi][fetita]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -