Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

EUROPEAN CALL CENTER S.R.L.


52 raspunsuri la acest subiect

#21
andra11__

andra11__
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 11 noiembrie 2009 - 23:17

buna roxana. Mai conteaza ce reprezinta ei....atata timp cat tu iei contact doar cu 5 oameni...si nici unul nu e seful direct. Catalin este administratorul, cel care iti semneaza tie conventia de prestari servicii care nu are nici o treaba cu un contract normal de munca....iar fred e un italian sictirit care nush ce functie are. Si eu am lucrat la firma asta...se intarzie luni de zile pana ce vei primi salariul....nu vei avea o certitudine..ca vei primi banii

#22
dilema8642

dilema8642
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 00:58

Buna Andra. Ziceai ca Fred e italian... deci sa inteleg ca e seful...atat timp cat firma e italiana..asa intelesesem. E de treaba italianul...poti sa vbesti cu el...sau....

#23
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 17 noiembrie 2009 - 17:04

As dori sa va aduc la cunostinta urmatoarele:

1.Am primit o plangere de la Firma respectiva prin care ni se aduce la cunostinta ca informatiile mentionate in caest mesaj sunt citez: "partial false".

2. Avand in vedere ca persoanele care au postat la acest mesaj nu si-au dezvaluit identitatea din spatiul real si nu au adus nici un fel de dovezi care sa le sustina afirmatiile (exemplu numar de dosar la judecatorie, etc.) dorim sa subliniem ca:

- informatiile se bazeaza pe o experienta personala
- este libertatea fiecaruia sa interpreteze aceste informatii inaintea unei hotarari ulterioare (atentie: daca informatia NU este adevarata, se poate sa luati o hotarare gresita)

3. Am oferit firmei respective posibilitatea unui drept la replica. Daca il vom primi, noi vom publica acest drept si vom modera obiectiv o eventuala discutie.


O zi buna Echipa Desprecopii.com

#24
oana511

oana511
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 13:02

Am citit si eu ce s-a scris pe acest forum si, avand in vedere faptul ca lucrez de aproape 1 an, vreau sa spun asa:

1. Nu vad care este problema daca ti-a zis sa ti instalezi tu softul. Avand in vedere faptul ca lucrezi de acasa, iti trimite tot pe mail, pasii pe care trebuie sa-i urmezi . Daca nu te descurci poti apela la ajutorul suportului tehnic... La nici un loc de munca nu trebuie sa astepti sa vina cineva sa te dadaceasca...

2. Este normal sa-ti ceara contul ...daca vrei sa-ti primesti salariul....!?!

3. Pana in luna august nu a fost nici o problema cu salariul...a fost intotdeauna platit la timp, mai mult decat atat am primit si bonusuri cand am avut rezultate. DAR, dupa cum se stie, in aceasta toamna a inceput sa se simta din ce in ce mai mult criza....si aceasta criza este valabila nu numai la ECC ci in toate societatile private si de stat. Este aceeasi criza peste tot, numele firmei este diferit ! Am primit, chiar daca cu intarziere, tot salariul pana acum, fara probleme.

#25
andra11__

andra11__
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 30 noiembrie 2009 - 19:58

.

#26
irina.ct

irina.ct
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 13 decembrie 2009 - 16:59

Citat:
citat din mesajul lui irina.ct
[quote]citat din mesajul lui andra11__
si eu am patit la fel ca tine . am lucrat la aceasta firma EUROPEAN CALL CENTER de limba italiana . voi depune si eu plangere la ITM.....
acesta este un raspuns admin. care a fost contactat de ecc ,spunand ca sunt false afirmatiile mele :dosar nr. 11132/118/2009 tribunalul constanta,romania. se poate verifik ca dosarul exista . banii i-am luat doar in ziua procesului. dk nu-i dadeam in judekta nici acum nu-mi vedeam banii pt kre am muncit. rusine sa l fie.........

#27
alina_d

alina_d
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 decembrie 2009 - 16:36

Eu am incercat o colaborare cu aceasta firma insa nu am continuat intrucat mi se par prea putini bani si nu am cu cine lasa copilul in acel timp astfel incat sa renteze.Ei dau 6,7 ron/ora indiferent de rezultate.este ok pt cineva fara copii sau pt cei cu copii mari sau la gradi la stat.Programul este de maxim 8 ore pe zi,intre 10-14 si 15-19 la full time si pe langa plata se dau si bonusuri in anumite zile se fac intreceri intre operatori,cine face in acea zi cele mai multe intalniri(appputamenti)mai ia inca 50-100 euro.Sunt seriosi,am fost la sediul lor,totul ok,in privinta asta insa ca banuti e cam putin insa pt cine nu are alternative sunt buni si cei aprox 11 mil/luna pt 8 ore pe zi,de acasa.
Succes!!!

#28
bimbadolce

bimbadolce
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 15 decembrie 2009 - 15:50

doamne cand am vazut ce s-a scris aici nu am mai putut sa tac si m-am gandit sa-mi fac si eu cont sa-mi exprim indignarea cu privire la ecc firma la care din pacate am lucrat si eu .....
1. bonusuri ??nici vorba ei nu sunt in stare sa plateasca angajatii se preteaza la scuze ieftine de 3 lei ca nu au nici ei ,ca nu s-au facut plati si tot asa ....muncesti iti pierzi 8 ore pe zi si apoi in fiecare luna incepand cu data de 15 incepi sa-i terorizezi cu intrebarea cand ne luam salariul ?in ce data ?in ce secol ?sau mai bine zis in care viata ?
2.apoi nu recunosc ca ai muncit 8 ore pe zi bineinteles din motive lesne de inteles sa nu-ti plateasca orele muncite ... desi ei mentioneaza ca la ei nu se lucreaza la negru e o mare aberatie acea conventie de prestari servicii in care se precizeaza ca ei platesc impozit pentru tine ...unde or plati am o dilema ca acea conventie de prestari servicii nu are nici o valoare nu este inregistrata la itm si nicaieri ...eu am muncit la ei si nu am primit nici un ban.....cand le-am zis ca le fac plangere la itm m-au luat la misto cica sunt libera sa fac ce vreau si nu au stat la discutii ....
ieri le-am facut plangere la tribunal astept sa-mi vina citatia pentru proces cu ei ....
fetelor care ati lucrat la ei nu-i lasati asa ca ei au impresia ca suntem prosti si nu facem nici o reclamatie desi traim in romania trebuie facut ceva ...am vorbit cu avocatul ieri si mi-a zis ca am castig de cauza 100% in procesul cu ei si o sa-mi recuperez banii ...am un avocat foarte bun si sunt convinsa de reusita ...revin cu informatii cu numar de dosar si restul sa vedeti ca nu mint si nici ca ma ascund in spatele unui nick name nu sunt genul si cand o sa-mi vina citatia cred ca in ianuarie o sa-mi scriu si numele sa nu existe dubii cu privire la veridicitatea celor afirmate de mine in acest post ...merg pana in panzele albe cu ei o sa trimit si la itm plangerea importriva lor pentru ca am incercat sa depun aici la noi (ca nu sunt din bucuresti o plangere dar doamna de la relatii cu publicul i-a spus avocatei mele ca trebuie trimisa plangerea prin posta cu confirmare de primire la itm bucuresti ca acolo are firma sediul plangerea trebuie trimisa cu confirmare de primire la adresa Str.Radu Voda nr 26-26A sector 4 bucuresti daca sunteti din provincie )si de la sediul itm cereti sa va dea un formular de sesizare pe care o sa-l completati cu numele vostrui seria de buletin si nr cnp adresa scrieti perioada in care ati lucrat la ei adresa firmei numarul vostru de telefon si apoi relatati pentru ce le faceti sesizare motivele voastre si dupa ce ati completat formularul de sesizare il puneti frumos intr-u plic alaturi de copia acelei asa zise conventii civile de prestari servicii si trimiteti scrisoarea recomandata la adresa pe care am scris-o mai sus ...)sper ca v-am fost de folos daca mai sunt fete in situatia mea va rog sa ma contactati ....revin cu numar de dosar si restul informatii ....avem castig de cauza am vb cu avocatul ieri ...nu e pentru bani neaparat dar ca sa nu fiu ipocrita veneau si la mine sarbatorile si aveam nevoie de bani ....

#29
andra11__

andra11__
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 31 decembrie 2009 - 02:33

offf...eu nu mai lucrez la european call center de la sf lui octombrie...nici acum nu mi-am primit banii pe ultima luna lucrata...octombrie...voi face o reclamatie la ITM sa-i verifice daca cu adevarat au platit impozitele pe contractul meu ..si bineinteles le voi trimite si o copie dupa contract, sunt niste nesimtiti..atat de mult sa intarzie cu plata, iar daca vreti sa acceptati sa lucrati la ei ganditi-va de multe ori...

#30
andra11__

andra11__
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 31 decembrie 2009 - 02:34

aaa..am uitat...pentru admin...sa nu vedeti ca vorbesc de pe pereti...voi posta si contractul meu


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -