Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Alegerea numelui copilului si destinul ...


168 raspunsuri la acest subiect

#141
alina04and

alina04and

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 25 octombrie 2011 - 16:28

Momentan sunt insarcinata in 7 saptamani si presimtirea mea e ca va fi fetita pe care o vom numi Ariana, iar daca va fi baietel Tudor. Abia astept peste o luna si jumatate sa vedem ce va fi.[pup][flo]

#142
kmy_black

kmy_black

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.727 mesaje

Postat 25 octombrie 2011 - 19:05

Citat:
citat din mesajul lui alina04and
Momentan sunt insarcinata in 7 saptamani si presimtirea mea e ca va fi fetita pe care o vom numi Ariana, iar daca va fi baietel Tudor. Abia astept peste o luna si jumatate sa vedem ce va fi.[pup][flo]
felicitari!!! asta daca bebe mic o sa vrea sa iti arate, eu nu am aflat decat la morfologica ce am, si atunci cu greu, mereu ne trata cu spatele[:D]kmy, [mamica] de [bb] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011[foto]bebe strumph[foto]bobocel de 6 luniAm invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

#143
ana_lia

ana_lia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 09 ianuarie 2012 - 21:57

[flo]Buna. Sunt mamica unei fetite pe care o cheama Ana Maria si asteptam al doilea copilas in vara. Optiunea noatra pentru nele celui de-al doilea, daca este fetita este Eva Ilinca daca este baiat oscilam inca, sigur unul din nume va fi Ioan. Cred ca numele dat de parinti ar trebui sa-l lege pe copil intr-un fel de originea lui.

#144
kmy_black

kmy_black

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.727 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 02:01

eu visez cu ochii deschis la bb2, si sunt convinsa ca va fi o fetitza, pe care mi-ar placea sa o numim Ariana_Ioana!!![olala]



kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

[foto]bebe strumph[foto]bobocel de 6 luni

[foto]fetele mele de suflet

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!





#145
Gliana

Gliana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 831 mesaje

Postat 14 ianuarie 2012 - 18:17

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Burtici dragI, eu am 11 saptamani si inca nu stiu ce va fi bebele, dar daca va fi fetita o sa-I punem Malina. Nu am studiat niciodata partea aceasta cu destinul, daca numele influenteaza destinul si nici nu cred ca o voi face, ma rog doar lui Dzeu sa fie sanatos si norocos. Pt nume de baiat inca nu ne-am hotarat[:D]. Sanatate multa voua si bebelusilor.


he,he....era 6.02 cand nu stiam ce va fi.....si uite ca acum il avem pe Eric..
te-am gasit si pe tine Ramona:))) cu Iustin....vai ce emotionant.....
daca era fetita vroiam Malina:))...bine ca e baiat ca tare mi-am dorit si un baiat.

Pupici mamici[pup]

mamica fericita a doi copii minunati [copil] Eric (26.08.2011) si Cristina [hippi] (07.07.1992)




#146
blanca000

blanca000

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.942 mesaje

Postat 19 ianuarie 2012 - 13:23

Citat:
citat din mesajul lui ana_lia

[flo]Buna. Sunt mamica unei fetite pe care o cheama Ana Maria si asteptam al doilea copilas in vara. Optiunea noatra pentru nele celui de-al doilea, daca este fetita este Eva Ilinca daca este baiat oscilam inca, sigur unul din nume va fi Ioan. Cred ca numele dat de parinti ar trebui sa-l lege pe copil intr-un fel de originea lui.


Asta a fost si alegerea noastra si fetita este incantata de numele ei..e nascuta tot vara, o adevarata leoaica [pup]

-------------------------------------------
Mami de [copil] Eva Ilinca 25.07.09 si [gravi] 20s+
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo



#147
ana_lia

ana_lia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 20:49

Blanca mi-ar fi palcut sa fie fetita dar sunt super incantata ca este baietel. Asa ca dupa toate probabilitatile o sa-l cheme Silviu Ioan.

#148
albinuta83

albinuta83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 313 mesaje

Postat 13 martie 2012 - 11:58

Noi o sa avem un fluturas pe care vrem sa-l botezam Rares, iar al doilea prenume ne-am gandit sa fie Iustin.
Ce parere aveti?

29+ cu [baietel] Rares

#149
kmy_black

kmy_black

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.727 mesaje

Postat 13 martie 2012 - 16:58

Citat:
citat din mesajul lui albinuta83
Noi o sa avem un fluturas pe care vrem sa-l botezam Rares, iar al doilea prenume ne-am gandit sa fie Iustin.Ce parere aveti?29+ cu [baietel] Rares
eu sunt pt ambele nume pro[pk]Iustin se numeste fiul meu iar Rares am vrut sa- i pun finutului, dar in final am un alt nepotel cu numele de Rares!!![olala]kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de sufletInvinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

#150
albinuta83

albinuta83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 313 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 11:11

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
Citat:
citat din mesajul lui albinuta83
Noi o sa avem un fluturas pe care vrem sa-l botezam Rares, iar al doilea prenume ne-am gandit sa fie Iustin.Ce parere aveti?29+ cu [baietel] Rares
eu sunt pt ambele nume pro[pk]Iustin se numeste fiul meu iar Rares am vrut sa- i pun finutului, dar in final am un alt nepotel cu numele de Rares!!![olala]kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de sufletInvinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Acum am observat ca pe micutul vostru il cheama Iustin. Mi s-a parut un nume mai deosebit, cu o semnificatie puternica. Eu, Initial am avut DPN pe 1 iunie- cand, coinicdenta sau nu, e Sf Iustin .[:D][biz][gravi] 29+ cu [baietel] RaresMutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -