Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1995-1998(28)


199 raspunsuri la acest subiect

#31
prettysunshine

prettysunshine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 10:49

Cu intarziere[s]Alex[s]

flower-power,nu ma supar pe tine,ai dreptate,n-ar trebui sa fac comparatia,dar nu ma pot abtine,e o atat de mare diferenta intre noi si ei,nu mai spun intre parintii nostri si ei,asa ca ma gandesc unde sa va ajunge in ritmul asta,cand fiecare noua generatie e si mai emancipata decat precedenta.Si pe mine m-a speriat treaba cu baietelul de 13 ani tata,insa parca inclin si eu sa cred ca nu-i al lui.



Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.



#32
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 11:50

Buna dimineata fetelor,[flo]



Ieri a fost dragut,Alex a primit cadou un tort de ciocolata[:)]...l-am adus acasa si,evident,a fost si ziua Luanei,care isi serbeaza ziua de nastere de ziua ei si impreuna cu feicare membru al familie in parte.[:D]Ce sa facem?La noi ca la nimeni.[:D]Asa ca am halit cina si pe urma am pus 13 lumanarele ,am cantat si am pus flacaul sa sufle...era un picut emotionat.[:)]Facut si poze,insa inca sunt in aparat.



Alma,multumesc de urare,sa aveti si voi parte numai de bine![flo]



Mara,multumesc si Doamne ajuta la tie de mult bine si tot ceva doriti![flo]

Ai dreptate in ceea ce scri tu cu adolescentii...discutiile sincere si directe,nu stiu...io le numesc a ma cobora la mintea lui Alexandru,a ma inarma cu extrem de multa rabdare sa pot sa ascult absolut tot ce debiteaza si sa ma mai si amuz pe deasupra,fac minuni.[:D]Am observat asta din proprie experienta si atunci cand am fost preocupata de ceva anume si mi-am neglijat baiatul...s-a inchis in el,raspundea numai cu da,nu si bine.Cum am revenit asupra atitudinii mele si am dezghetat incet relatia...a fost excelent.[:)]

Referitor la ce scriai cu revista scolii,n-ai posibilitatea sa faci ceva sapaturi in legatura cu respectivul coleg?Sa afli mai multe?



Mqqm...m-am distrat si m-am speriat ce ai scris tu acolo cu Ocean's eleven....[:D][:D][:D]ha ha ha ...la 3 noaptea s-au culcat?!Vai de steaua mea!Faceam pitici pe creier[:D]...Mare rabdare poti sa ai,te invidiez,sincer si te admir...Io cred ca faceam o instructie cu ele...iar la 11 noaptea sforaiau la unison.[:D]La 12 noaptea de mancare...cine a mai auzit una ca asta?![:D]Fenomenal...cred ca si tu te-ai distrat impreuna cu ele,asa-i?![:D]Spui ca are piele senzibila fatuca ta?ce naspa...asta se cheama ca tot restul vietii trebuie protejata...si cu epilatul ce alternativa aveti?

Alex a primit o bluza ciudata...io i-am cumparato,de la Sprider...cu maneca lunga,cum poarta ei...ii vine tare frumusel,il face sa para mai barbat.[:D]



Anca,multumesc mult,draga mea!Sa dea Dumnezeu ce urezi tu acolo...si iti intorc urarea![flo]



Mihaela umflatel,multumesc mult de urare![flo]Sa aveti si voi parte numai de bine!Multa sanatate Andreei!Despre ce evaluare vorbesti ca se tine sambata?!Unde?la Mircea,la Decebal?Bafta maxima![:)]



Miha rock,multumesc mult!Si voua mult bine![flo]



Ingrid,multumesc de urare![flo]Tot binele din lume sa aveti!



Dragelor,plec la o cafea...la servici a inceput tavalugul...incep sa desfiinteze serviciile...ma intreb ce urmeaza?![alcool]

Va pup cu drag [pup]si sa aveti o zi buna...!







Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#33
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 11:55

Citat:
citat din mesajul lui Ana68
Buna dimineata fetelor,[flo]Ieri a fost dragut,Alex a primit cadou un tort de ciocolata[:)]...l-am adus acasa si,evident,a fost si ziua Luanei,care isi serbeaza ziua de nastere de ziua ei si impreuna cu feicare membru al familie in parte.[:D]Ce sa facem?La noi ca la nimeni.[:D]Asa ca am halit cina si pe urma am pus 13 lumanarele ,am cantat si am pus flacaul sa sufle...era un picut emotionat.[:)]Facut si poze,insa inca sunt in aparat.Alma,multumesc de urare,sa aveti si voi parte numai de bine![flo]Mara,multumesc si Doamne ajuta la tie de mult bine si tot ceva doriti![flo]Ai dreptate in ceea ce scri tu cu adolescentii...discutiile sincere si directe,nu stiu...io le numesc a ma cobora la mintea lui Alexandru,a ma inarma cu extrem de multa rabdare sa pot sa ascult absolut tot ce debiteaza si sa ma mai si amuz pe deasupra,fac minuni.[:D]Am observat asta din proprie experienta si atunci cand am fost preocupata de ceva anume si mi-am neglijat baiatul...s-a inchis in el,raspundea numai cu da,nu si bine.Cum am revenit asupra atitudinii mele si am dezghetat incet relatia...a fost excelent.[:)]Referitor la ce scriai cu revista scolii,n-ai posibilitatea sa faci ceva sapaturi in legatura cu respectivul coleg?Sa afli mai multe?Mqqm...m-am distrat si m-am speriat ce ai scris tu acolo cu Ocean's eleven....[:D][:D][:D]ha ha ha ...la 3 noaptea s-au culcat?!Vai de steaua mea!Faceam pitici pe creier[:D]...Mare rabdare poti sa ai,te invidiez,sincer si te admir...Io cred ca faceam o instructie cu ele...iar la 11 noaptea sforaiau la unison.[:D]La 12 noaptea de mancare...cine a mai auzit una ca asta?![:D]Fenomenal...cred ca si tu te-ai distrat impreuna cu ele,asa-i?![:D]Spui ca are piele senzibila fatuca ta?ce naspa...asta se cheama ca tot restul vietii trebuie protejata...si cu epilatul ce alternativa aveti?Alex a primit o bluza ciudata...io i-am cumparato,de la Sprider...cu maneca lunga,cum poarta ei...ii vine tare frumusel,il face sa para mai barbat.[:D]Anca,multumesc mult,draga mea!Sa dea Dumnezeu ce urezi tu acolo...si iti intorc urarea![flo]Mihaela umflatel,multumesc mult de urare![flo]Sa aveti si voi parte numai de bine!Multa sanatate Andreei!Despre ce evaluare vorbesti ca se tine sambata?!Unde?la Mircea,la Decebal?Bafta maxima![:)]Miha rock,multumesc mult!Si voua mult bine![flo]Ingrid,multumesc de urare![flo]Tot binele din lume sa aveti!Dragelor,plec la o cafea...la servici a inceput tavalugul...incep sa desfiinteze serviciile...ma intreb ce urmeaza?![alcool]Va pup cu drag [pup]si sa aveti o zi buna...!Ana-Maria,mami deAlex&Luana Album pi casa
ana,vorbes radacinile,nu?la liceul eminescu...sa nu-mi ceri detalii,ca nu le stiu spre rusinea mea...noroc ca am un copil constiincios!MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui MihaitaDespre noi,aici!A&M

#34
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 12:00

Miha umflatel...[:D]radacinile...intradevar![:D]Pe vremea mea Eminescu era liceul de biologie(uman cred,ca niciodata nu am stiut care e uman si care real),acuma ce specializare are?Ca nu mai stiu?!Si la ce da evaluarea Andreea?Ce materie?Sau cum este?[:)]



Eu am facut treapta I,cum era pe vremea mea,la Mircea,sectia mecano,iar treapta aII-a la fostul Liceu 4,constructii,sectia electro.[:D]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#35
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 18:34

Anca , e subiect la generale cu taticul adolescent .La voi inteleg ca se face ceva educatie sexuala in scoli ,fie si numai din ce scrie pe subiect ,la noi nexam . E grele ...ca sa zic asa .

Ana ,pretty , este f greu sa-i intelegi ,eu una nici macar nu am pretentia ca reusesc ,dar pot sa inteleg ca daca mie nu-mi place ce vad in jur si ce traiesc nici lui n-are cum sa-i placa .Adica ,inainte sa-i cer trebuie sa vad si ce-i ofer .Concret .E usor sa avem asteptari de la ei .Dar oare cat sunt de realiste ? Altfel ajungem la :eu am facut totul , ce ti-a lipsit ?[:-@][:-@]
Aseara citeam asta http://forum.desprec...118&whichpage=1

umflatel,sanatate Andreei .



The most beautiful thing in life is LIFE itself

[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#36
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 22:14

Umflatel, bafta Andreei!



Ana, da, ai zis bine, de ras si de plans.[:D] Adevaru-i ca nu prea le-am bagat in seama, le-am tot inchis usa la camera, sa mai blochez sunetul. C-asa ele sunt haioase, gramada. Tort de ciocolata zici? Buna afacere!



Flower, m-am dus pe subiectul ala si m-a apucat melancolia, ce demult era si ce chistoci erau astia ai mei. Ba da ce veatza am avut eu atunci...[:D]




Common sense is not so common...[Voltaire]


[cit]Mom me  [:-@]


[auto]#1     [hippi]#2     [baietel]#3  [-0.20]


#37
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 22:39

Mara,la noi discutiile referitoare la "eu am facut tot,ce ti-a lipsit?" sunt de genul "daca iti lipseste ceva,spune si daca pot iti ofer iti ofer,nu ai datoria decat sa inveti;nu iti convine...ok,ai optiunea sa mergi sa faci ce vrei,dar te descurci singur,tu alegi".Poate o sa spui ca suna a constrangere,insa daca nu urmam niste reguli,dam in haos.De inteles...nu ma inteleg inca pe mine,dar-mi-te pe altul...nu impun ca ce imi place mie e regula,caut sa inteleg de ce mie nu imi place si sa accept sa convietuiesc cu ceea ce mie nu-mi place,invat.Asa ca invatam unii de la altii,chiar daca cel de la care invat e fi-miu...invatam toata viata.



PS.As fi pus emoticoanele ,dar lucrez de pe compul lui Marius,care are doar firefoxul....ce ma oftica programul asta....



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#38
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 09:31

[hia] buna dimineata!

Agho, ai avut mare dreptate, este superb sa lucrezi intre atatea flori, desi nu-i usor deloc. Din pacate, nu am [cit] decat asa pa diagonala...,la servici nu am computer si nici n-as avea timp, iar acasa abia acum imi dau seama cat de mult era de muncit, copiii astia au teme si nu prea pot intra.

[:D] as mai scrie cate ceva dar trebui sa plec.






[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]


#39
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 18:39

Doamne ,Ana , nici prin gand nu-mi trece ,ca doar fiecare ne purtam crucea .Io ziceam doar (generic )ca daca ajungi numai sa si gandesti alea ....miroase a esec . Undeva , pe traseu , ceva s-a-ntamplat ...
Cu regulile si obligatiile ,de acord . Doar ca lucruri care noua ni se par de la sine intelese pt ei nu sunt deloc asa , e bine sa le spunem (daca se poate fara ton ) care ne sunt asteptarile .Dar destul cu teoria ...
Cu revista s-a rezolvat .A picat invitatia ca au intrat hotii in casa la colegul .Vezi ? N-a trebuit decat sa ma concentrez un pic [:o)].


Miha [pk],sa-ti mearga bine si sa ai un shef/shefa cat mai de treaba .

Da ,mQQm, si-acu o iei de la capat ,cu zmeurel [flo].Uite cum te mentii tu in forma .Admirat pozele noi [olala].

Tb s-a calificat la faza urmatoare ,la mate .La ei a fost destul de greut .Din maxim 28 pcte pozitia 1 a avut 23 .

[pup]la toata lumea .



The most beautiful thing in life is LIFE itself

[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#40
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 20:13

Flower, pai vezi ce face memoria selectiva? Daca n-ai venit si tu cu linkul mai in toamna...[:D] Felicitari pt calificare!



mhldvrc, ma bucur ca ai gasit jobul asta si ca-ti place. Terapie, nu?



Hai ca am rezolvat dilema cu schimbul in Franta: nu a fost selectata. [:D] Au fost 11 aplicatii si 5 locuri. Motivul principal: a inraziat de prea multe ori la scoala, hihi, vreo 9. Nici prietenele ei, niciuna nu merge. Problema era ca ea era chiar fericita si usurata [:D], asa ca nu cred ca s-a ales cu vreo lectie invatata. Sincer si viata mea-i mai usoara cumva.[:D] I-au sugerat sa aplice la programul de vara de o luna sau anul viitor, vom vedea atunci, deocamdata a zis clar ca it's best asa. E amuzant ca anul trecut au avut 5 aplicatii exact, asa ca i-au trimis pe toti.



Un weekend fain...




Common sense is not so common...[Voltaire]


[cit]Mom me  [:-@]


[auto]#1     [hippi]#2     [baietel]#3  [-0.20]



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -