Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1995-1998(28)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 13:41

[s][s][s]La multi ani Alex sa fii sanatos sa ai parte de o viata frumoasa si plina de bucurii!!!![s][s][s]




Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

#22
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 14:50

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
[s][s][s]La multi ani Alex sa fii sanatos sa ai parte de o viata frumoasa si plina de bucurii!!!![s][s][s]
Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Multumesc mult ,Andra![asia]Sa aveti si voi parte de mult bine si sa va tina Dumnezeu sanatosi![pup][flo]Ana-Maria,mami deAlex&Luana Album pi casa

#23
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 16:25

La multi ani, Alexandru! Sa ai parte de mult noroc, sanatate si multiple realizari! [bum]


PS. Imi vine sa plang, scrisesem un mesaj kilometric, dar mi-a trimis o colega un link si am pierdut tot cand am intrat pe el [q]. Scriu cand imi trec nervii.

#24
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 16:26

[s][s]LA MULTI ANI ,ALEX ![s][s]

Ana ,sa-ti traiasca flacaul ,sa va aduca numai satisfactii si bucurii ! Distractie placuta in familie si cu prietenii .





Cu adolescentii ,preadolescentii ,anturaj si cat de usor se pot pierde copiii la varsta asta daca nu esti acolo ...sensibila problema [hot] .Este in firea lucrurilor ca ei sa nu aiba prea mare chef sa ne asculte pe astia de-i invatam de bine [:-@] si sa li se para mult mai cool ce are de zis /aratat gashca .E f adevarat ca depinde f mult si din cine-i formata ea ...

Ieri ,de ex .imi spune TB ca l-a invitat un coleg la el ,joi ,dupa ore , sa lucreze impreuna la nush ce revista pe care s-au hotarat ei s-o scoata ,fara nici o legatura cu scoala ...Cunoscand prea putin inca respectivul coleg (mama-sa fiind cea care s-a trezit sa spuna in sedinta ca profa de franca e urata [alcool]),antenele mele imi spun ca nu e OK . Nu inca ,cel putin ...Nu stim daca e cineva acasa la el la ora aia , daca parintii stiu ... Nu ne stim decat de un semestru ,daca ar fi fost colegi din 1-4 era altceva . Si totusi ...are colegi ,dintre cei noi la care l-as lasa cu mai putine rezerve .

Chestia cu umilitul ...hmmm ....nu cred ca e sanatoasa si e posibil sa obtii un efect aparent , eventual ... Asta ni se trage de la educatia pe care o primeau generatiile anterioare si din ceea ce am vazut noi .

In naivitatea mea ,continui sa cred ca o discutie sincera ,si o implicare adevarata (pt ca la varsta asta sunt extrem de senzitivi )pot preveni multe .



Agho ,tare empatica Ana ta . Auzi , sa vrea ea sa citeasca "De ce sufera parintii ".Eu am senzatia ca TB chiar de-ar sti (si am eu asa , un feeling ,ca are ceva idee ) tot nu s-ar stresa prea tare [:D].



pretty , nu vreau sa te superi pe mine ,dar aici cred ca se greseste cand incercam sa comparam copiii nostri cu noi ,la varsta lor .Pt ca pur si simplu nu incape comparatie . Pai numai la cat s-au schimbat vremurile din 89 incoace ....volumul si repeziciunea cu care circula informatia ... Eu ,de ex .nu-mi cresc copilul la fel cum am fost eu crescuta .Pt ca nu ar avea sens ... Referitor la faptul ca nu poti controla continutul tf .colegilor .De acord . Poti insa influenta modul in care gandeste copilul tau ,lucru care mi se pare minunat . Este calea cea mai sigura (scrisesem simpla ,ha ,ce gluma ) .Nu-i de omis faptul ca ti-a spus .

Cu sedintele ,te inteleg perfect .Nu mi-e deloc dor de parintii din fosta clasa unde toata lumea era multumita sau sedata [alcool] n-am reusit sa-mi dau seama inca . Punem masca zambitoare pe figura ,strangem din dinti in dosul ei ,si ...asteptam sa treaca cei 12 ani de scoala ...Si cu asta ... Dar e axiomatic ca ne iubim f mult copiii...






The most beautiful thing in life is LIFE itself



[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#25
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 19:46

Nah, pana la urma fura doar 13, din care 2 au plecat acasa pe la 12 noaptea. Oricum, au devorat tot ce le-a iesit in cale, la 12 noaptea eu faceam lasagna, ca pizza nu le-a ajuns nici pe-o masea. Plus o bureka. La 8 seara m-am trezit ca alearga alea cat e casa in costume de baie, pe la 11 au reusit sa mearga la jacuzzi si, desi eu le-am zis sa se grupeze cate 4, pe rand, s-au bagat toate in vana, deodata. Nu mai puteai arunca un pai acolo, erau mai rau ca octupletii aleia in burta. Dupa jacuzzi s-au mai distrat (nu stiu cum ca toate vorbesc/striga deodata si nu asculta nimeni), iar pe la 3 le-au disparut glascioarele in somn. Nu vreti sa stiti cum aratu acolo pe jos: ca sarmalele, cat era camera. All in all a fost fun.[:D]



Ieri am fost la control cu don'soara, analizele sunt bune, cholesterolul un pic marit, am primit doza 2 de accutane. Problema mare, ca nu are voie epilat cu ceara si e f sensibila la soare, tre' s-o bibilesc bine cand mergem in dominicana.



Ana, ce-a primit Alex, pe langa mustruluiala de ieri cu mersul dezbracat?




Common sense is not so common...[Voltaire]


[cit]Mom me  [:-@]


[auto]#1     [hippi]#2     [baietel]#3  [-0.20]


#26
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 21:52

Alex - La Multi Ani !!!!



[bum][harp][cor][disco][s][s][s]



multa fericire, si numa realizari.



Ana, sa-ti traiasca flacaul si sa-ti scoata cat mai putini peri albi [pup]

#27
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 22:09

Fetelor, buna dimineata.

Sant foarte dezorganizata astazi, si pana cand ma adun de pe drumuri o sa mai treaca ceva timp, multumesc ca aveti rabdare cu mine.

Nu pot sa ma abtin, poate deja a-ti vazut sau citit, dar eu sant inca socata. Cel mai tanar tatic - 13 ani. Eu sant convinsa ca in Europa copii se maturizeaza mai repede. Aici e articolul cu Alfie Patten, cel mai tanar tatic la 13 ani. Eu cand am vazut pozele am ramas socata, ca baietelul asta tatic, arata mai tanar si mai inocent decat Matei. Cica, cum o sa va descurcati? Raspunsul lui a fost a primeste 10 lire - bani de buzunar.... [alcool] Si prietena lui....la 15 ani, sa aibe copil.



Dar am si o intrebare, cum a putut copilul asta sa produca alt copil la numa 12 ani, ca nici un cos pe fata nu are, si nici vocea nu i s-a ingrosat?



[pup]

#28
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 22:23

Sanca, eu am asa dubii ca-i al lui... Dar who knows.

In toata povestea asta si prin comparatie, mi se pare ca faptul ca fata are 15 ani trece neobservat si natural... Trist totul.




Common sense is not so common...[Voltaire]


[cit]Mom me  [:-@]


[auto]#1     [hippi]#2     [baietel]#3  [-0.20]


#29
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 23:20

alexandru [s][s][s],sa-ti dea dumnezeu tot binele din lume,sa fi sanatos si norocos,si sa-ti bucuri parintii!



andreea este racita,astazi nu a fost la scoala..sper sa-si revina pana sambata,caci are nu stiu ce concurs de matematica,la un mare liceu din constanta,ceva gen evaluare,si-si doreste mortis sa mearga desi ,parca am mai spus,nu exceleaza la matematica!





MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

Blogul lui Mihaita

Despre noi,aici!

A&M

#30
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 09:31

[s] ALEX [s]








[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -